przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Capital Service S.A. zakończyła wdrożenie systemu klasy Business Intelligence. Główne cele wdrożenia to usprawnienie i automatyzacja oceny ryzyka kredytowego, a także zdolności kredytowej klientów.


REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Capital Service S.A. działa na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Swoje usługi oferuje za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci oddziałów, własnego Contact Center i serwisu internetowego. Ze względu na dużą skalę działania i liczbę spływających do centrali wniosków kredytowych, niezbędny stał się zakup systemu analitycznego, który pozwoli zautomatyzować i skrócić do minimum procesy oceny ryzyka kredytowego oraz obsługi klienta. Dodatkowym celem wdrożenia jest także poprawa jakości portfela kredytowego spółki.

Aby osiągnąć te cele, zarząd spółki zdecydował się na zakup oprogramowania Ferryt.Scoring, które wykorzystuje tzw. „silnik decyzyjny” systemu klasy business Intelligence: InForum BI Studio. Oba systemy oferowane są przez poznańską firmę DomData AG i od kilku lat funkcjonują na rynku instytucji finansowych.

Dzięki tej inwestycji, analitycy Capital Service S.A. będą mogli samodzielnie i w krótszym czasie tworzyć zaawansowane modele scoringowe niezbędne do prawidłowej oceny zdolności kredytowej klientów zainteresowanych pożyczkami. W efekcie, pełen proces weryfikacji zdolności kredytowej będzie odbywał się natychmiast (w trybie on-line) po wprowadzeniu do systemu niezbędnych danych wnioskodawcy. Dodatkowo, Ferryt.Scoring usprawni także proces masowego generowania ofert wstępnych, tworzonych na potrzeby różnorodnych kampanii marketingowych Capital Service S.A.

Źródło: DomData

PODOBNE


 

  • erpframe
  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250