przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Wprowadzony w ubiegłym roku na rynek Macrologic Merit, pierwszy polski system ERP wspomagający procesowy model zarządzania biznesem, został rozbudowany o kolejne funkcjonalności. Jest to efekt zarówno ciągłego rozwoju rynku nowoczesnych narzędzi IT, jak i doświadczeń firmy ze współpracy klientami, ale także zmian w prawie i gospodarce.

REKLAMA:
raport erp 2017 kliknij pobierz
 
 
System został zaktualizowany zarówno w części bazowej, wspólnej dla wszystkich obszarów jego działania, jak i w zakresie określonych procesów z zakresu finansów, personelu, obsługi sprzedaży i zakupów czy obsługi magazynu i produkcji.
Nie tylko dbamy o to, aby nasze produkty były zawsze dostosowane do zmian prawnych, ale także na bieżąco analizujemy trendy rynkowe, by implementować najciekawsze i najnowsze rozwiązania w naszych produktach. W szczególny sposób realizujemy to w systemie Macrologic Merit, opracowanym właśnie jako polska odpowiedź na coraz bardziej popularną na świecie nowość w zarządzaniu — skoncentrowanie na procesach biznesowych. W blisko rok po premierze produktu, na bazie rozmów z klientami dostrzegliśmy potrzebę wprowadzenia do Macrologic Merit zmian i nowych funkcjonalności, które pozwolą mu pozostawać nowoczesnym rozwiązaniem w swojej klasie — tłumaczy Renata Łukasik, członek zarządu i dyrektor ds. oprogramowania w Macrologic SA.
W najnowszej wersji Macrologic Merit interfejs programistyczny aplikacji został wzbogacony o usługi sieciowe. Umożliwia to wymianę danych pomiędzy systemem Macrologic Merit i zewnętrznymi aplikacjami, a tym samym ułatwi jego użytkownikom współdzielenie danych ewidencjonowanych w systemie ERP z innymi systemami wykorzystującymi podobny zestaw danych. Poprzez usługi sieciowe można również zapisywać w Macrologic Merit dane pochodzące z innych systemów.

W ramach zarządzania projektem można będzie przeglądać dokumenty i dane powiązane z poszczególnymi projektami, a w zakresie obsługi procesów wprowadzono szereg usprawnień. Warto tu wymienić dodanie obsługi nowego parametru umożliwiającego dostęp do wielu załączników, które pojawiły się w procesie bądź pozwalającego wysyłać zestawy załączników.

W kontekście aktualizacji dotyczących poszczególnych obszarów biznesowych w najnowszej wersji Macrologic Merit opracowane zostały zmiany w zakresie obsługi sprzedaży i zakupów — wprowadzono np. zlecenia fakturowania, aby spełnić wymogi kontroli skarbowej. Dodana została także możliwość parametryzacji dokładności ceny sprzedaży oraz dokładności ceny zakupu. Wśród nowości pojawiły się również nowe funkcje dla e-fakturowania, możliwość anulowania dokumentów sprzedaży i zakupu czy dodawania dodatkowych formuł walidacji i kontroli akceptacji dla dokumentów lub zamówień. Aktualizacją objęte zostały także moduły obsługi magazynu oraz produkcji.

W odniesieniu do procesów związanych z zarządzaniem zasobami w Macrologi Merit dodany został obszar roboczy Zasoby, w którym można rejestrować i przeglądać dane związane z użytkowaniem pojazdów i numerów kart SIM. Udostępniono różnorodne analizy dotyczące zużycia zasobów, co pozwoli wykorzystać dane z tych analiz do zarządzania zużyciem ponadnormatywnym. W ramach modułu Personel wprowadzono możliwość łatwego dodawania premii przez przełożonych bez angażowania działu personalnego.

Źródło: www.macrologic.pl

PODOBNE


 

  • erpframe
  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner