przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
loading...
Nadmiar zazwyczaj nie niesie za sobą pozytywnych konsekwencji, szczególnie jeśli nie potrafimy nad nim zapanować i wykorzystać jego potencjału. W przypadku nadmiaru informacji jest podobnie – przede wszystkim w sytuacji kiedy nie są one odpowiednio szybko pozyskiwane, przetwarzane i analizowane. Ciężko wtedy zadbać o stabilność planów, utrzymać płynność ich realizacji i szybkość reakcji na nagłe zdarzenia.
 

REKLAMA:
raport erp 2017 kliknij pobierz
 
 
Firma Bombardier chciała mieć pewność, że otrzymuje spójną i jednoznaczną informację o tym – co produkować, ile produkować i na kiedy? Specjaliści EQ System poszli o krok dalej i stworzyli szczegółową koncepcję usprawnień, w której przeanalizowali sytuację wyjściową firmy, określili potencjał usprawnień oraz ich wpływ na funkcjonowanie innych działów organizacji, a na samym końcu dopasowali system Asprova APS do kultury organizacyjnej firmy, jej strategii biznesowej oraz sposobu pracy kluczowych pracowników. Podejście to przyniosło firmie Bombardier wiele korzyści i możliwość dalszego doskonalenia swoich procesów.
 
Bombardier infografika

Osiągnięte korzyści:
  • Poprawa stabilności całego procesu produkcyjnego, zapewnienie płynnego przepływu materiałów oraz ograniczenie liczby przestojów za sprawą uporządkowania całego cyklu produkcyjnego (w tym również technologii) oraz ustalenia priorytetów poszczególnych etapów procesu.
  • Przyspieszenie identyfikacji przeszkód w realizacji zleceń oraz poprawa wydajności w konkretnych miejscach procesu dzięki uwidocznieniu powiązań i zależności pomiędzy działem sprzedaży, montażu oraz produkcji detali.
  • Zwiększenie terminowości realizacji zleceń i ograniczenie liczby opóźnień poprzez dostęp do aktualnych danych, analizę przyczyn ich występowania w przeszłości oraz przyspieszenie reakcji (oraz jej trafności) na niespodziewane zdarzenia.
 
Asprova umożliwiła nam podgląd całego procesu produkcyjnego. Dzięki jej połączeniu z raportami Business Object działy produkcji otrzymują spójną i jednoznaczną informację, co i kiedy mają produkować. Aktualizacja planu produkcyjnego przebiega w sposób szybki, bez wprowadzania w nim niepotrzebnych zakłóceń.

Wyeliminowaliśmy kilka strumieni informacji docierających do działu produkcji a zastąpiliśmy jednym – Asprovą APS. System umożliwia nam precyzyjne określenie ścieżki krytycznej dla realizowanych projektów oraz szybką identyfikację „wąskich gardeł”, które dynamicznie się zmieniają. Wdrożenie nie byłoby możliwe bez doświadczenia specjalistów EQ System i dostosowania oprogramowania do naszej organizacji.

Współpraca z EQ System oraz możliwości oprogramowania Asprova APS dały nam pewność, że ciągłe doskonalenie procesów to nie tylko teoria, ale dzięki odpowiednim narzędziom - możliwa do zastosowania w praktyce zdolność do podnoszenia efektywności działania. - Piotr Staroń, Zastępca Dyrektora Zakładu Produkcji, Bombardier
Jakie korzyści osiągnęła firma Bombardier? Jakie były jej oczekiwania względem projektu i w jaki sposób zostały zrealizowane? Dlaczego wybrała współpracę ze specjalistami EQ System? Po szczegóły dotyczące wdrożenia systemu Asprova APS, stworzonej koncepcji usprawnień i efektów współpracy zapraszamy na www.eqsystem.pl

PODOBNE


 

  • navireo 315x270
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner