przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
loading...
Nowe badanie Oracle pokazało, że przedsiębiorstwa szybko przechodzą na infrastrukturę chmurową (IaaS), aby zwiększyć wydajność i innowacyjność. Mimo że obawy dotyczące bezpieczeństwa, złożoności i utraty kontroli wciąż stanowią przeszkody na drodze do wdrożenia chmury, to okazują się one przestarzałymi mitami, a sukces firm, które przeszły na rozwiązania IaaS, to najlepszy dowód na to, że w rzeczywistości wygląda to o wiele lepiej.

REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Dwie trzecie (66%) przedsiębiorstw, które już w jakimś stopniu korzystają z rozwiązań IaaS, uważa, że dzięki nim łatwiej jest wprowadzać innowacje. Taka sama część twierdzi, że przejście na IaaS zdecydowanie skróciło czas wdrażania nowych aplikacji lub usług. Ponadto 64% respondentów twierdzi, że rozwiązania IaaS pozwoliły znacznie obniżyć bieżące koszty utrzymania, a 59% jest zdania, że firmy nieinwestujące w IaaS będą mieć coraz większe problemy z nadążeniem za konkurentami, którzy takie rozwiązania już stosują.

Badanie pokazało również, że wśród doświadczonych użytkowników liczba osób uważających, że IaaS może zapewnić światowej klasy wydajność operacyjną pod względem dostępności, czasu pracy bez przestojów i szybkości, jest prawie dwa razy większa niż wśród osób, które nie korzystają z tej technologii. Mimo że niektórzy boją się, że przejście na IaaS może być skomplikowane, 64% doświadczonych użytkowników IaaS stwierdziło, że było ono łatwiejsze, niż się spodziewali. Większość respondentów zgadza się, że IaaS w ciągu następnych trzech lat odegra ważną rolę w ich przedsiębiorstwach, a 44% deklaruje, że na IaaS będzie uruchamiać całą swoją biznesową infrastrukturę informatyczną lub jej większą część. Zaledwie 10% respondentów uważa, że w ciągu najbliższych trzech lat IaaS nie odegra w ich przedsiębiorstwach większej roli.
Jeśli chodzi o wdrażanie chmury, obiegowe przekonania zawsze pozostawały w tyle za rzeczywistością — powiedział James Stanbridge, Vice President Iaas Product Management w Oracle. Dla wielu przedsiębiorstw chmura wciąż jeszcze jest stosunkowo nowa i w związku z tym funkcjonują na jej temat pewne mity. Firmy, które wdrożyły infrastrukturę chmurową, są jednak zadowolone i osiągają sukcesy — oszczędzają pieniądze, zmniejszają złożoność i wprowadzają fascynujące innowacje. Natomiast firmy, które opierają się tej migracji, powinny zweryfikować swoje obawy powstrzymujące je przed wdrożeniem chmury, ponieważ im dłużej będą zwlekać, tym dalej pozostaną w tyle za konkurencją.
Źródło: www.oracle.com

PODOBNE


 

  • erpframe
  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250