przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
loading...
Macrologic, udostępnił nowe narzędzie IT, które umożliwia przedsiębiorcom przekazywanie do urzędów skarbowych ewidencji VAT w formacie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) za pomocą specjalnego rządowego interfejsu.


REKLAMA:
raport erp 2017 kliknij pobierz
 
 
Sposób dostarczania przez firmy comiesięcznych obowiązkowych informacji (przez internetową bramkę) określiło Ministerstwo Finansów zaledwie na kilka dni przed wejściem w życie nowych przepisów. W rezultacie do dziś nie wszystkie firmy są w pełni gotowe na przekazywanie ewidencji VAT po nowemu, bo muszą ponownie dostosować swoje firmowe oprogramowanie do zmieniających się reguł. Pomóc ma im w tym nowe rozwiązanie IT — Macrologic JPK, opracowane przez polskiego dostawcę systemów klasy ERP.
Szybkie stworzenie aplikacji pozwalającej na przesyłanie przez przedsiębiorców danych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów było dla nas kluczowe — mówi Renata Łukasik, członek zarządu Macrologic SA, dyrektor ds. oprogramowania. „Czasu mieliśmy niewiele. Tym bardziej, że pierwsze deklaracje VAT w nowej postaci muszą trafić do organów skarbowych najpóźniej do 25 sierpnia br.” — przypomina.
Macrologic SA jest obecnie jedną z niewielu firm IT w Polsce, która oferuje takie rozwiązanie dostosowane do nowych ministerialnych wymogów. Narzędzie pozwala właścicielom przedsiębiorstw na szybkie i wygodne przekazywanie danych w formacie JPK przez interfejs Ministerstwa Finansów. Co ważne, nie jest to rozwiązanie tylko dla obecnych klientów spółki, którzy posiadają oprogramowanie jej autorstwa. Nowy moduł umożliwia wysyłanie gotowych plików JPK wygenerowanych również przez każdy inny, dowolny system ERP. Jak podkreśla Renata Łukasik, aplikacja Macrologic pozwala także archiwizować dane w formacie JPK oraz umożliwia ich podgląd, a następnie przesłanie przez bramkę Ministerstwa Finansów. Aplikacja pozwala też archiwizować urzędowe poświadczenia odbioru (UPO). To jednak nie wszystko.
Tym klientom, którzy mają trudności z wygenerowaniem plików JPK, Macrologic proponuje rozwiązanie, które w pierwszej kolejności pozwoli na przygotowanych danych poprzez wypełnienie przez użytkownika dedykowanego arkusza zawierającego wymagane w JPK kolumny. W końcowym etapie aplikacja natomiast umożliwi jego przesłanie do programu Macrologic JPK” – wyjaśnia Renata Łukasik.
Odpowiadając na potrzeby przedsiębiorców Macrologic, stworzył również krótki poradnik na temat przesyłania danych w formacie JPK na serwery Ministerstwa Finansów.

Za kilka miesięcy JPK także w średnich i małych firmach

Przekazywanie ewidencji VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego to zgodnie z nowym prawem obowiązek dużych przedsiębiorstw. Chodzi o firmy zatrudniające ponad 250 pracowników oraz te, których roczny obrót netto wynosi ponad 50 milionów euro albo suma aktywów bilansu przekracza 43 milionów euro. Do 25 sierpnia br. muszą oni dostarczyć do urzędów skarbowych pierwsze pliki. Obowiązkowi przesyłania danych w formacie JPK będą podlegały również małe i średnie przedsiębiorstwa, ale dopiero od 1 stycznia 2017 r., mikroprzedsiębiorstwa zaś od początku 2018 r. Nieprawidłowe lub nieterminowe przekazanie danych może narazić właścicieli firm na niepotrzebne kary finansowe. Zgodnie z art. 80 kodeksu karnego skarbowego niewykonanie tego obowiązku może skutkować grzywną sięgającą od 10 nawet do 120 stawek dziennych.

Źródło: www.macrologic.pl

PODOBNE


 

  • erpframe
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner