przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
loading...
Oracle nieprzerwanie doskonali swoją ofertę dla klientów chmurowych przez rozległe inwestycje w inżynierię i infrastrukturę. Firma poinformowała, że w ramach tych działań rozbudowuje w Niemczech regionalne, europejskie centrum do obsługi chmury, rozszerzając go o nowoczesną architekturę do udostępniania infrastruktury jako usługi oraz nowe usługi IaaS i PaaS. Zlokalizowane w Niemczech nowoczesne zasoby IaaS pozwolą przedsiębiorstwom tworzyć i przenosić obciążenia o znaczeniu newralgicznym do chmury, zapewniając im przy tym niezrównane bezpieczeństwo i kontrolę oraz znacznie atrakcyjniejszy stosunek ceny do wydajności niż oferty konkurencyjne.

REKLAMA:
raport erp 2017 kliknij pobierz
 
 
Rozbudowa infrastruktury Oracle wynika z olbrzymiego zapotrzebowania ze strony klientów; przychody firmy z chmury liczone bez GAAP wzrosły w III kwartale roku finansowego 2017 o 71% do 1,3 mld USD. W Niemczech region Oracle do obsługi chmury w UE bazuje na uruchomionym wcześniej regionie usytuowanym w Wielkiej Brytanii. Ma zostać uruchomiony w II połowie tego roku kalendarzowego.
Nasi klienci i partnerzy w UE i w Niemczech od lat korzystają z platformy Oracle Cloud do obsługi swoich przedsiębiorstw i obciążeń o znaczeniu newralgicznym” — powiedział Thomas Kurian, szef działu rozwoju produktów Oracle. „Dzięki przeprowadzonej w Niemczech rozbudowie chmurowego regionu Oracle do obsługi klientom w UE będziemy mogli oferować im najlepsze usługi przetwarzania w chmurze, w tym nie tylko naszą znakomitą ofertę SaaS, lecz także nową gamę rozwiązań PaaS i IaaS. Oracle zapewni użytkownikom chmury w UE niezrównaną wydajność, dostępność i kontrolę, a także możliwość obsługi najszerszej gamy aplikacji biznesowych z dowolnej platformy.
Rozbudowa regionu do obsługi chmury Oracle w UE przewiduje w Niemczech trzy ośrodki, zwane również domenami dostępności (Availability Domains — AD). Będą one zlokalizowane na obszarze metropolitalnym w okolicach Frankfurtu nad Menem i całkowicie odseparowane od siebie, co jest działaniem zabezpieczającym na wypadek awarii. To zróżnicowane podejście do architektury i niespotykane w chmurze technologie, takie jak Oracle Real Application Clusters (RAC), zapewniają najlepszą ochronę przed awarią oraz najwyższą dostępność wymagających aplikacji chmurowych klientów Oracle. Domeny dostępności są ściśle zintegrowane z platformą Oracle Cloud, co ułatwia korzystanie z nich i eliminuje konieczność podejmowania skomplikowanych decyzji dotyczących architektury w celu zapewnienia dostępności.

Zapowiadana rozbudowa oznacza, że Oracle będzie oferować klientom z UE szeroką gamę usług przetwarzania w chmurze, w tym usługi SaaS oraz nowe rozwiązania PaaS i IaaS, które ułatwią im przejście do środowiska cloud computing. Oracle Cloud jest najszybszą i najbardziej niezawodną platformą niezależnie od tego, czy klient decyduje się na migrację aplikacji bazy danych Oracle, czy tworzy nowe obciążenia. Firma Oracle ma w Niemczech wielu klientów, a z usług na platformie Oracle Cloud korzystają już m.in. Global Drinks, Lufthansa Cargo AG i Mövenpick.
Technologia chmury Oracle pozwala przedsiębiorstwom opracowywać nowe usługi, tworzyć nowe narzędzia cyfrowe dla ich klientów i wchodzić na nowe rynki. Inwestycja Oracle w Niemczech jest dowodem, że zależy nam na stworzeniu niezrównanej, nowoczesnej infrastruktury technologicznej zlokalizowanej tam, gdzie jest potrzebna naszym klientom, i dostępnej w odpowiednim czasie. To szczególnie ważne, ponieważ firmy muszą zadbać o zgodność przeprowadzanej migracji do chmury z ogólnym rozporządzeniem UE o ochronie danych (GDPR), które zacznie wkrótce obowiązywać — powiedział Frank Obermeier, wiceprezes Oracle i Country Leader dla Niemiec.
Oracle to jedyny dostawca chmury, który zapewnia klientom tak wiele opcji wyboru i elastyczność co do sposobu wdrażania usług przetwarzania w chmurze. Przedsiębiorstwa mogą korzystać z usług w chmurze Oracle za pośrednictwem platformy Oracle Cloud, we własnym centrum przetwarzania danych dzięki ofercie Oracle Cloud at Customer lub za pośrednictwem partnerów w różnych lokalizacjach. Zawsze mogą przy tym liczyć na zarządzanie usługami przez specjalistów Oracle Cloud.

Źródło: cloud.oracle.com

PODOBNE


 

  • erpframe
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner