przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
loading...

Kraj

Rozwiązania SAP umożliwią bankowi Bank ABN AMRO zintegrowane zarządzanie kontami

SAPBank ABN AMRO rozszerzył współpracę z firmą SAP na obszar wdrożenia aplikacji specyficznych dla bankowości. Posłuży ono do zarządzania informacjami o kontach klientów w ramach globalnych operacji zarządzania środkami pieniężnymi. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 10 października 2006 podczas dorocznego forum dla sektora finansowego Sibos 2006, w Sydney, w Australii.

Oracle przejmuje konkurencję

Korporacja Oracle ogłosiła plany rozszerzenia swojej oferty oprogramowania warstwy pośredniej (ang: middleware) przez przejęcie firmy Sunopsis, producenta rozwiązań do integrowania danych w systemach heterogenicznych, czyli w systemach złożonych z różnych platform sprzętowych i różnego oprogramowania.

Nowy partner Epicor|Scala

Firma Epicor Software Corporation, w Polsce funkcjonująca pod nazwą Epicor|Scala, czołowy dostawca zintegrowanego oprogramowania korporacyjnego klasy ERP dla średnich przedsiębiorstw, zawarła umowę o współpracy z firmą Jura-Soft.

O informatyczny kontrakt z Zabrzańskimi Zakładami Mechanicznymi walczą dwie firmy

Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne S.A. (ZZM), producent kombajnów górniczych, przygotowują się do wdrożenia systemu klasy ERP - wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Wybór dostawcy aplikacji nastąpi w przyszłym miesiącu.

TRIMTAB RISING CENTER

Z początkiem października, Trimtab, producent i dystrybutor acSELLerate i Sellpoint, zintegrowanych systemów zarządzania procesami biznesowymi, wprowadza w życie innowacyjny projekt pod nazwą Trimtab Rising Center.

itelligence od roku w Kompanii Piowarskiej

itelligence Sp. z o.o. już ponad rok świadczy usługi outsourcingowe dla Kompanii Piwowarskiej S.A.. Zapewniają one sprawne funkcjonowanie pełnej architektury rozwiązania mySAP, wspomagającego podstawowe procesy biznesowe Kompanii Piwowarskiej. System ERP - mySAP outsourcowany jest w Centrum Systemów Informatycznych itelligence w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem.

Wzrost udziału Microsoft w polskim rynku baz danych

Według najnowszego raportu firmy analitycznej IDC, udział Microsoft w polskim rynku oprogramowania serwerów baz danych (Data Management Systems – DBMS) instalowanych na platformie Windows wzrósł do 50,5%. Natomiast łączne przychody firmy z tytułu sprzedaży oprogramowania DBMS ukształtowały się na poziomie 37 mln USD.

Matrix.pl powołał spółkę na Ukrainie

Matrix.pl powołał na Ukrainie spółkę informatyczną IMX. Nowy podmiot, z siedzibą w Kijowie, będzie odpowiedzialny za prowadzenie działań biznesowych na Ukrainie oraz innych państw w regionie. Zadaniem spółki będzie dostarczanie rozwiązań i usług IT zgodnie z trendami i potrzebami biznesowymi na rynku lokalnym. Zespół IMX będzie liczył do końca roku 20 osób, spółka planuje dalszy wzrost zatrudnienia.

Finał konkursu Kadrowy Roku 2006

W dniu 28 września br. na Konwencie HR w Hotelu Sheraton odbyła się finałowa gala IV edycji ogólnopolskiego konkursu Kadrowy Roku 2006, którego inicjatorem jest producent oprogramowania dla przedsiębiorstw – firma InsERT, a współorganizatorem Grupa Wydawnicza INFOR.KONKURS LEFTHAND

Do 12 października mają Państwo szansę wziąć udział w trwającym konkursie firmy LeftHand – producenta oprogramowania finansowo-księgowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Do wygrania atrakcyjne nagrody, w tym: serwer, liczne oprogramowanie komputerowe, książki i czasopisma. Udział w konkursie może wziąć każdy, kto jest użytkownikiem przynajmniej jednego programu LeftHand, nawet wersji darmowej. Szczegóły dotyczące konkursu oraz najnowsze wersje programów do pobrania znajdują sie na stronie producenta www.lefthand.com.pl.

SAP pomaga instytucjom korzyści z projektów IT

Firma SAP AG oraz Center for Technology in Government (CTG) przy University at Albany (stanowym uniwersytecie Nowego Jorku) przedstawiły dzisiaj metodykę stworzoną, by pomóc instytucjom rządowym w ustaleniu korzyści z inwestycji w IT. Nowa metodyka obliczania zwrotu z inwestycji w instytucjach publicznych – „Public ROI” – wspierana przez SAP i zaprojektowana przez CTG – pokazuje, że ocena korzyści dla administracji publicznej może wykraczać poza wskaźniki finansowe, takie jak oszczędność kosztów.

IDS Scheer pomaga PTK Centertel w optymalizacji procesów

PTK Centertel rozwija aplikację do sprzedaży i obsługi Klienta, a specjaliści z IDS Scheer Polska pomogą stworzyć właściwe dla tej  aplikacji środowisko IT, formułując  wymagania dla systemu informatycznego.


Prokom modernizuje system ERP mySAP.com w KGHM

Prokom Software podpisał umowę z KGHM Polska Miedź na dostarczenie sprzętu i oprogramowania IBM. Wartość kontraktu wynosi 2,3 mln zł.


Brzeski: niebawem poinformujemy o fuzji ze Spinem

Fuzja spółek ABG Ster- Projekt i Spin powinna być ogłoszona w ciągu najbliższego tygodnia – dziesięciu dniu - donosi portal pb.pl powołując się na agencję ISB. Ta uzyskała informację od Dariusza Brzeskiego, prezesa ABG Ster-Projekt.


QAD Inc. przejmuje Precision Software Limited

QAD Inc., wiodący dostawca zintegrowanych systemów wspierających zarządzanie (ERP) w przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych ogłosił decyzję o przejęciu Precision Software Limited („Precision”).

Platforma produktów dyskontowych  Matrix.pl w Banku BPH SA

Matrix.pl podpisał umowę na rozszerzenie zakresu rozwiązań finansowania handlu dla Banku BPH, jednego z największych banków w Polsce. Od stycznia 2006 r. Departament Produktów Finansowania Handlu Banku BPH korzysta z przygotowanej przez Matrix.pl platformy TrafingPro, obsługującej kompleksowe programy finansowania dostawców i odbiorców (pakiet TransFinancing), jak również tradycyjne produkty trade finance, takie jak faktoring i forfaiting.

Coraz więcej użytkowników systemów Lefthand

Firma LeftHand poinformowała, że liczba aktywnych użytkowników autorskiego oprogramowania finansowo-księgowego przekroczyła 10 tysięcy. Z tej okazji producent postanowił zorganizować dla swoich klientów konkurs, w którym do wygrania przewidziano wiele atrakcyjnych nagród.

Business Intelligence z Controlling Systems na Litwie

Firma CONTROLLING SYSTEMS poinformowała o podpisaniu umowy partnerskiej z litewską firmą ITERIJA w zakresie wspólnego oferowania Klientom produktu Controlling Systems – systemu wspomagającego procesy budżetowania i analiz EURECA.

Dostawca systemów ERP firma QAD zwiększa zystki

QAD Inc. wiodący dostawca aplikacji dla globalnych przedsiębiorstw produkcyjnych ogłosił wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2006 roku. Był to dla firmy okres dużych inwestycji, których zwrot QAD spodziewa się w drugim półroczu br. Pomimo to firma zwiększyła swoje zyski.

Dostawca systemów ERP - SAP - oskarżony o naruszenie patentów

Amerykańska spółka i2Technologies pozwała do sądu potentata oprogramowania biznesowego  SAP o naruszenie patentów technologicznych. Tak poważna sprawa dotycząca dwóch wielkich firm z branży IT nie trafiła jeszcze nigdy na wokandę.

Nagroda Microsoft dla fimy Kom-Pakt

Na uroczystej gali wieńczącej rok obrachunkowy 2006 firmy Microsoft ogłoszone zostały wyniki całorocznych konkursów Microsoft Dynamics (pionu odpowiedzialnego za systemy biznesowe takie jak Dynamics Ax, Dynamics Nav, Dynamics GP, Microsoft CRM).System SIMIK zintegrowany z NBP

Dzięki uruchomieniu w lipcu 2006 r. interfejsu Business to Business (B2B) pomiędzy systemami SIMIK i Zintegrowanym Systemem Księgowym Narodowego Banku Polskiego rozszerzone zostały możliwości dla użytkowników systemu SIMIK, zwłaszcza w zakresie funkcji wykorzystywanych dotychczasowych w bankowości elektronicznej.

Matrix.pl i Infovide wspólnie wkroczą na GPW

Konsolidacja rynku informatycznego nabiera tempa. Po fuzjach gigantów do łączenia się przystąpiły spółki średniej wielkości. Najpóźniej na początku 2007 roku na warszawskim parkiecie ma zadebiutować firma Infovide Matrix, której kapitalizacja przekroczy 200 mln zł.

Sage Symfonia uruchamia Centra Edukacyjne w 13 miastach w Polsce

Sage Symfonia - wiodący producent i dostawca oprogramowania wspomagającego zarządzanie dla sektora MSP, otworzył 13 Centrów Edukacyjnych Symfonii (CES) w całym kraju. Specjalnie utworzone Centra szkoleniowe, rozsiane na terenie całej Polski w największych miastach, to nowa inicjatywa szkoleniowa Sage Symfonii.

MACROLOGIC  - systemy ERP, CRM, ERP, MRPFirma MacroSoft S.A. wdroży w Banku BPH SA zgodnie z zamówieniem Departamentu Rozwoju Technologii nowoczesne rozwiązanie do automatyzacji wysyłania i przyjmowania korespondencji faksowej. Rozwiązanie oparto o aplikacje Extrafax i Lotus Domino.

TETA - systemy ERP, CRM, Business Intelligence,ControlingOprogramowanie TETA Controlling, zostało uznane za Najlepszy Produkt Roku dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Doroczny konkurs organizowany  był przez Gazetę Finansową.

PODOBNE

 

  • erpframe
  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250