przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Jak wynika z raportu firmy badawczej Forrester Research, rozwój kompleksowych platform analitycznych, tzw. Insight Platforms, był priorytetem wśród projektów technologicznych w 2016 roku. Firma porównała ofertę największych dostawców i wytypowała lidera rynku.


REKLAMA:
raport erp 2017 kliknij pobierz
 
 
W dobie cyfryzacji biznes potrzebuje rozwiązań wysokiej wydajności umożliwiających przetwarzanie wielkich zbiorów danych w czasie rzeczywistym. Zaawansowane techniki analityczne, które zapewniają wszechstronną analizę danych o zróżnicowanej strukturze i kompleksowy wgląd w kluczowe wskaźniki, są niezbędne do podejmowania właściwych decyzji biznesowych. Powszechne wykorzystanie analityki w organizacjach, tzw. demokratyzacja analityki, wymaga również dostosowania narzędzi do umiejętności różnych grup użytkowników, w tym osób bez przygotowania technicznego.

Insight Platforms

Współczesne przedsiębiorstwa potrzebują kompleksowych platform analitycznych, które umożliwiają realizację pełnego cyklu analitycznego w celu przetworzenia danych w decyzje. Insight Platforms adresują te wyzwania, zapewniając pełen zestaw funkcjonalności w zakresie zarządzania danymi, zaawansowanej analityki oraz zautomatyzowanej operacjonalizacji wyników analiz. Platformy analityczne muszą być nie tylko stabilne, ale również wykorzystywać w pełni możliwości najbardziej wymagających aplikacji biznesowych, co nie we wszystkich przypadkach jest możliwe przy wykorzystaniu prostych narzędzi. Według autorów raportu:
Architekci korporacyjni szukają dziś rozwiązań, na których mogą polegać. Programy typu open source, oferowane przez małe firmy i startupy, nie zawsze spełniają potrzeby nowoczesnych przedsiębiorstw, dlatego rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania platformowe.
SAS liderem

W opublikowanym pod koniec 2016 roku raporcie The Forrester Wave™: Enterprise Insight Platform Suites SAS uzyskał najwyższe oceny wśród analizowanych dostawców rozwiązań analitycznych i został sklasyfikowany na pozycji lidera zestawienia. Firma uzyskała doskonałe wyniki w kategoriach: strategia rozwoju, bieżąca oferta i obecność na rynku. Zdaniem Forrester Research:
SAS posiada bardzo silną pozycję rynkową zarówno pod względem bieżącej oferty, jak i strategii rozwoju rozwiązań platformowych. Kompleksowa oferta firmy obejmuje najwyższej klasy analitykę oraz zaawansowane technologie do zarządzania strumieniami danych, wirtualizacji oraz master data management. Istotne są również postępy w zakresie rozwoju narzędzi dostosowanych do różnych poziomów umiejętności użytkowników, a wprowadzona niedawno na rynek platforma SAS Viya zapowiada dalej idące zmiany w kierunku otwartości i elastyczności całej architektury.
Rosnąca popularność rozwiązań platformowych jest determinowana przez cyfrową rewolucję technologiczną, która zmieniła sposób działania i konkurowania firm. SAS potwierdza, że wprowadzanie najlepszych rozwiązań jest możliwe dzięki ciągłej współpracy z klientami.
Klienci zawsze chętnie dzielą się swoimi sugestiami i opiniami, dostarczając nam kluczowych wskazówek. Dzięki temu wiemy, w jakim kierunku powinniśmy rozwijać naszą technologię, aby sprostać ich wymaganiom. Klienci są dla nas źródłem inspiracji i motywują do kolejnych innowacji – mówi Mike Frost, Dyrektor ds. Technologii w SAS.
Źródło: SAS

PODOBNE


 

  • erpframe
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner