przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy Workflow w sektorze MSP Systemy Workflow w sektorze MSP
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Przemysł 4.0 w sektorze lotniczym Przemysł 4.0 w sektorze lotniczym
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
Czy Polska spóźni się na kolejną rewolucję przemysłową? Czy Polska spóźni się na kolejną rewolucję przemysłową?
Donec ornare Donec ornare
Czas na SaaS! Gwarantowane korzyści przeważają nad przewidywanym ryzykiem Czas na SaaS! Gwarantowane korzyści przeważają nad przewidywanym ryzykiem
Rzeczywistość internetowa Rzeczywistość internetowa
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów

fabryka przyszlosci 40Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0

25-26 października 2017 r., Wrocław


Konferencja rozproszona Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0 to największe wydarzenie w Polsce, które w kompleksowy sposób prezentuje ideę Przemysłu 4.0.

Według inicjatorów tego wydarzenia, koncepcja Fabryki Przyszłości łączącej świat informacji ze światem maszyny jest w dzisiejszych czasach koniecznością i ogromnym wyzwaniem. Jednocześnie wdrożenie takiej koncepcji pozwala na szybką produkcję krótkich serii czy wręcz pojedynczych produktów zgodnie z preferencjami zamawiającego.

Już po raz czwarty to nowatorskie przedsięwzięcie organizowane jest przez cztery firmy z obszaru automatyzacji procesów wytwarzania: BALLUFF, FANUC, WAGO i Lapp Kabel. W różnych miejscach na terenie Wrocławia uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami dotyczącymi Fabryki Przyszłości. Twórców i organizatorów konferencji łączy innowacyjność produktów oraz lokalizacja - dynamicznie rozwijająca się stolica Dolnego Śląska.

Podczas konferencji zostaną przedstawione najnowsze trendy i kierunki rozwoju systemów sterowania oraz przekazane informacje jak zbudować, zmodernizować zakłady produkcyjne, aby możliwie najbardziej efektywnie i skutecznie brały udział w trwającej obecnie czwartej rewolucji przemysłowej - Przemysł 4.0. Zgodnie z myślą twórców wydarzenia szczególnie istotne jest propagowanie wiedzy o istniejących i tworzonych technologiach, które będą realizowały ideę Przemysłu 4.0 oraz pokazanie konkretnych przykładów realizacji tej idei. Przemysł 4.0 jest ogromną szansą na rozwój również polskich firm i zyskanie przewagi konkurencyjnej.

Wiele miejsca w tegorocznej edycji poświęcone zostanie bezpieczeństwu danych produkcyjnych i zagadnieniom współczesnego projektowania. Będzie również mowa o tak ważnej kwestii jaką jest rozwój edukacji, która powinna zapewnić odpowiednio przygotowane kadry inżynierskie i techniczne.

Ponadto, w ramach trzeciej edycji konferencji organizatorzy zapraszają studentów wyższych uczelni technicznych do udziału w konkursie na koncepcję instalacji demonstracyjnej prezentującej ideę Przemysłu 4.0. Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie szczegóły konkursu dostępne są na stronie konferencji www.przemysl40.pl w zakładce dla studentów. Uczestnicy mogą zgłaszać prace, które będą mieć w przyszłości wartość użytkową lub dydaktyczną. Na zwycięzców, których wyłoni Jury, czekają atrakcyjne nagrody pieniężne: 5 000 zł za I miejsce, 3 000 zł za II miejsce oraz 2 000 zł za miejsce III.

Czwarta edycja konferencji Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0 to nie tylko idea i rozwiązania, ale także doskonała okazja do spotkania i wymiany poglądów z krajowymi i zagranicznymi ekspertami z zakresu automatyki przemysłowej oraz przedstawicielami przodujących uczelni technicznych w Polsce.

Konferencja jest skierowana do wszystkich osób mających wpływ na rozwój i unowocześnianie fabryki: szefów produkcji, dyrektorów technicznych, inżynierów produkcji, reprezentantów działów planowania i rozwoju, przedstawicieli utrzymania ruchu, projektantów i integratorów systemów automatyki.

Organizatorami konferencji Przemysł 4.0 są cztery wiodące przedsiębiorstwa w dziedzinie nowych technologii produkcji: BALLUFF, FANUC, WAGO i Lapp Kabel. Konferencja rozpocznie się i zakończy we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia a jej kolejne części będą odbywały się równolegle w siedzibach trzech firm.

Konferencja rozproszona Przemysł 4.0, to dwa dni we Wrocławiu, pełne dynamiki i nowej wiedzy.

Zainteresowanych konferencją zapraszamy do rejestracji on-line na stronie www.przemysl40.pl

PODOBNE


 

  • navireo 315x270
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eq system banner2