przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Macrologic SA wdrożył  w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Grudziądzu autorski system ERP. Zaproponowane przez spółkę narzędzia pomagają przedsiębiorstwu m.in. w finansach i księgowości, controllingu, kadrach i płacach, rozliczaniu czasu pracy, a także w zarządzaniu majątkiem trwałym. Spółka wprowadziła także w MZK rozwiązania do zarządzania gospodarką magazynową, warsztatową oraz usprawniające obieg informacji w firmie.


REKLAMA:
raport erp 2017 kliknij pobierz
 
 
Miejski Zakład Komunikacji w Grudziądzu przed wdrożeniem rozwiązań ERP pracował na systemach, które nie były ze sobą kompatybilne. Istnienie wielu źródeł informacji skutkowało problemami w prawidłowym rozliczaniu kosztów oraz niską wiarygodnością prowadzonych analiz. To bezpośrednio przekładało się na trudność w podejmowaniu decyzji zarządczych. Zbieranie informacji, ich scalanie i przeliczanie wykonywano „ręcznie”. Dlatego analiza kosztów oraz przetwarzanie danych potrzebnych do opracowania raportów były procesami skomplikowanymi i czasochłonnymi. Dla firmy ważne było również szybkie docieranie do informacji na temat kondycji finansowej spółki oraz wyników na poszczególnych rodzajach działalności.
W celu bardziej efektywnego zarządzania spółką zdecydowaliśmy się na wprowadzenie w 2014 roku jednego zintegrowanego systemu do zarządzania (klasy ERP), obejmującego także rozwiązanie do controllingu. Potrzebowaliśmy inteligentnego narzędzia, które przyczyni się do poprawy jakości danych oraz optymalizacji procesów poprzez ich automatyzację - mówi Paweł Maniszewski, prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu.
Wdrożenie systemu ERP autorstwa polskiego dostawcy już przynosi zakładowi wiele korzyści. W wyniku wdrożenia systemu controllingowego, MZK w Grudziądzu uporządkował wszystkie procesy realizowane w działaniach operacyjnych. Ma to pozytywne przełożenie na finanse przedsiębiorstwa. Firmie udało się także wypracować jednolity model pracy nad budżetem oraz automatyczną konsolidację budżetów cząstkowych. Oznacza to, że ma ona teraz możliwość kontroli realizacji planu, analizowania odchyleń oraz prognozowania wyniku finansowego, zarówno spółki, jak i poszczególnych działalności. W efekcie tego wszystkiego czasochłonność całego procesu budżetowania została znacznie skrócona. Co istotne, od czasu finalizacji wdrożenia informacja zarządcza jest dostarczana w czasie rzeczywistym, a spółka zwiększyła świadomość kosztową swoich pracowników.

Realizacja projektu przez Macrologic przyczyniła się do usprawnienia procesów związanych z gospodarką warsztatową MZK w Grudziądzu, a w szczególności w zakresie zarządzania wyposażeniem taboru, kontrolowania przeglądów okresowych wraz ze szczegółowym rozliczeniem kosztów wykonanych remontów i zleceń.
Wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania procesami zachodzącymi w MZK w Grudziądzu okazało się niezwykle ważną inwestycją, która aktualnie przekłada się na wzrost wydajności oraz przejrzystości naszych działań — podsumowuje Paweł Maniszewski.
Źródło: www.macrologic.pl

PODOBNE


 

  • erpframe
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner