Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów

Vocollect - systemy zarzadzania magazynemJak zwiększyć wydajność i wykorzystać potencjał logistyki magazynowej? Czy istnieje uniwersalna technologia, którą można zastosować w gospodarce magazynowej, począwszy od małych centrów spożywczych, przez hurtownie farmaceutyczne i kosmetyczne, po wielkopowierzchniowe centra logistyczne np. branży Automotive i IT?

REKLAMA:
snt banner 300
 

System głosowy Vocollect wykorzystywany w gospodarce magazynowej to sposób na obniżenie kosztów operacyjnych, zwiększenie efektywności oraz pełne wykorzystanie logistycznego potencjału magazynów i hurtowni w Polsce.

Sytuacja rynkowa

Obecna sytuacja rynkowa jest składową wielu czynników, do których należą m.in. dobra koniunktura gospodarcza, wzrost produkcji, rozwój powierzchni magazynowych w Polsce. Widać to na przykładzie liczby powstałych magazynów i hurtowni oraz planowanych nowych inwestycji. Dzieje się tak między innymi dlatego, że coraz więcej firm o zasięgu międzynarodowym na lokalizację swoich ośrodków centralnych wybiera Polskę.

Wzrost powierzchni magazynowych dedykowanych zarówno branży spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej, ale także Automotive, AGD i IT sprawia, że rynek usług logistycznych w naszym kraju staje się coraz bardziej złożony. Klienci oczekują indywidualnych rozwiązań dostosowanych do specyfiki danego produktu - począwszy od przyjęcia towaru, monitoring dostaw i partii, ewidencjonowania, przez mechanizację i automatyzację prac związanych z obsługą magazynu, sposób ustawienia regałów w magazynie i wybór metod składowania towarów, inwentaryzację, po przygotowanie towaru do transportu ? wyjaśnia Krzysztof Banaś, Dyrektor Sprzedaży SKK S.A. Kraków.

W logistyce magazynowej liczy się szybki i łatwy dostęp do informacji o lokalizacji obsługiwanego towaru, obniżenie kosztów operacyjnych, bezpieczeństwo pracowników i wysoki wskaźnik dokładności w kompletowaniu przesyłek.

Osiągnięcie najwyższych wskaźników w zarządzaniu magazynem czy hurtownią jest możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, do których należy system komunikacji głosowej. Rozwiązania Vocollect mogą zostać wprowadzone w dowolnym momencie łańcucha, bez konieczności zmian w funkcjonowaniu jego pozostałych elementów, czy tez zmian w systemie pakowania i znakowania towarów ? mówi Frank W. Rissler, Business Development Manager Vocollect Central Europe.

Technologia głosowa? złoty środek

Mowa jest dla nas ludzi najbardziej naturalnym sposobem wymiany informacji. Zastosowanie rozwiązań głosowych w gospodarce magazynowej i przemyśle stanowi przełom w komunikacji między systemem komputerowym zarządzającym pracą magazynu czy hurtowni, a jego użytkownikiem. Technologia i rozwiązania Vocollect pozwalają na pewną i skuteczną komunikację między człowiekiem i systemem komputerowym, również po polsku.

Operacje magazynowe z użyciem nawet pojedynczego zestawu głosowego Vocollect przynoszą bardzo konkretne korzyści zarówno w hurtowni, jak i w dużym magazynie wysokiego składowania. Zastosowanie takiego systemu jest tym bardziej opłacalne, im więcej wykonywanych czynności wymaga użycia rąk. Zestaw głosowy pozwala uwolnić obie ręce i wzrok operatora od kartki z listą towarów do wydania, czy terminala kodów kreskowych. Stąd wynika szczególna predyspozycja zestawu głosowego do kompletacji paczek lub palet oraz do rozmieszczania towaru w magazynie. Zastosowanie takiego rozwiązania przynosi wzrost efektywności tych operacji o około 15-35%. ? wyjaśnia Adam Bałazy, Konsultant ds. Systemów SKK.

Jak to działa?

Na świecie technologia głosowa znajduje już szerokie zastosowanie w gospodarce magazynowej, począwszy od małych magazynów spożywczych, przez hurtownie farmaceutyczne, po wielkopowierzchniowe centra logistyczne. Dzięki terminalom głosowym Talkman człowiek pracujący w magazynie może otrzymać każdą dostępną w systemie komputerowym informację potrzebną do wykonania swoich zadań. Operator otrzymuje z systemu polecenia głosowe i głosem potwierdza ich wykonywanie, zgodnie z zaprojektowanym scenariuszem.

Przykładowy model działania:

  • System: ?idź do półki 123 i podaj jej cyfrę kontrolną?
  • Operator odczytuje cyfrę kontrolną z półki a system sprawdza jej poprawność
  • System: ?pobierz 5 kartonów towaru A i podaj ich cyfry kontrolne?
  • Operator potwierdza pobranie a system na bieżąco sprawdza prawidłowość i ilość pobranych kartonów
  • Czynności te są powtarzane do zakończenia kompletacji paczki i operator otrzymuje kolejne zadanie.

Scenariusz operacji jest przez nas zawsze dostosowywany do indywidualnej organizacji i może uwzględniać np. termin ważności czy partię produkcyjną. System głosowy Vocollect umożliwia uzyskanie dokładności kompletacji wydawanych towarów na poziomie 99,99%. System Vocollect jest także odporny na zmiany tonacji głosu operatora czy chrypkę. W razie zdecydowanej zmiany głosu przed przystąpieniem do pracy system może przeprowadzić kilkuminutowy trening, w którym nauczy się nowego brzmienia głosu operatora. ? wyjaśnia Adam Bałazy

Pomyśl o korzyściach

Użycie technologii głosowych, które są rozwijane przez firmę Vocollect a w Polsce wdrażane przez SKK zapewnia łatwy, dwukierunkowy sposób komunikacji między systemem komputerowym (np. Systemem Zarządzania Magazynem WMS) a jego użytkownikiem (np. pracownikiem magazynu, który kompletuje towar do wydania z magazynu).

W przeciwieństwie do pracownika używającego papierowej listy albo zwykłego terminala z ekranem i klawiaturą, użytkownik Talkmana ma cały czas obydwie ręce wolne a wzrok i całą uwagę może skupić na wykonywanej pracy. Korzyści z zastosowania systemów Vocollect są największe tam, gdzie wartość wnosi praca wykonywana przez człowieka - na przykład przy kompletacji przesyłek oraz tam, gdzie używanie tradycyjnych narzędzi jest trudne i niewygodne ? na przykład w chłodni. - mówi Krzysztof Banaś.

Technologia głosowa znajduje szerokie zastosowanie w gospodarce magazynowej zarówno w małych magazynach spożywczych, hurtowniach farmaceutycznych i kosmetycznych jak i centrach logistycznych typu multi-castomers. Firmy, które zarządzają magazynem w oparciu o systemy głosowe Vocollect, odnotowują istotny wzrost dokładności komplementacji oraz obniżenie kosztów operacyjnych.

Identyfikacja głosowa jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych przełomów technologicznych w dystrybucji magazynowej w ostatnich latach. Dostarcza ona do 35% wzrostu wydajności, natomiast jej dokładność wynosi 99,99% i poprawia jednocześnie bezpieczeństwo pracy oraz poziom satysfakcji z pracy wykonywanych zadań. W porównaniu z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, aplikacje głosowe są relatywnie łatwe do wdrożenia i mogą być wprowadzone na każdym etapie łańcucha dostaw. Dodatkowo już po ok. półgodzinnym szkoleniu pracownik od razu może przystąpić do pracy. Zwrot inwestycji następuje maksymalne po w ciągu 12 miesięcy, natomiast dokładność wzrasta o około 50% w przeciągu 6 do 9 miesięcy ? podsumowuje Frank W. Rissler z Vocollect.

Źródło: Vocollect Europe

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250