Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
SKK Systemy Kodów Kreskowych - RFIDAlior Bank, dbając o wyjątkowy standard usług oraz najwyższą jakość obsługi klientów, stosuje w swoich oddziałach innowacyjne rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest wykorzystanie dostarczonych przez krakowską firmę SKK-Systemy Kodów Kreskowych czytników kodów kreskowych służących do identyfikacji dokumentów.
{MosModule module=CaseStudiesAIDRFIDWMS_Reklama}
Alior Bank jest największą od 30 lat inwestycją greenfield w sektorze bankowym w Europie. Obecnie Bank obsługuje już ponad pół miliona Klientów, tym samym sytuuję się wśród banków średniej wielkości. Strategia banku zakłada zrównoważony i racjonalny rozwój na rynku krajowym, w oparciu o zasady tradycyjnej i solidnej bankowości: przejrzystość, bezpieczeństwo, stabilność, odpowiedzialność, doradztwo, przedsiębiorczość oraz innowacyjność. Alior Bank udostępnia w standardzie produkty i usługi, które dotychczas oferowane były jedynie wybranym, najbogatszym Klientom, oraz produkty dotąd niedostępne na rynku.

W perspektywie 3 lat Alior Bank zamierza pozyskać od 2 do 4 % udziałów w rynku w zależności od segmentu oraz zdobyć zaufanie około miliona Klientów, osiągając rentowność już w trzecim roku działalności. Obecnie w Alior Banku pracuje ponad 2000 osób, już w przyszłym roku liczba zatrudnionych pracowników wzrośnie do 3300. Alior Bank w ciągu roku otworzył 135 placówek w 69 miastach Polski, w 2010 roku sieć osiągnie docelowy pułap 200 oddziałów. Alior Bank otworzył też pierwsze placówki partnerskie, w 2009 roku powstanie ich ponad 40, natomiast do końca 2011 roku sieć partnerska będzie liczyć 400 placówek.

Potwierdzeniem najwyższego standardu usług oferowanych przez Alior Bank są wyniki prestiżowych rankingów przygotowanych przez redakcje magazynów "Forbes" i "Newsweek". Alior Bank otrzymał trzy z czterech głównych nagród w rankingu "Przyjazny Bank Newsweeka 2009" w kategoriach: "Najlepszy bank detaliczny", "Najlepszy bank w internecie" i "Najlepszy bank dla emerytów". W kategorii "Najlepszy bank dla osób niepełnosprawnych" Alior Bank zajął drugie miejsce. Ponadto miesięcznik "Forbes" przyznał Alior Bankowi tytuł "Najlepszy bank dla firm" i "Najlepszy broker inwestorów indywidualnych".

Banki, podobnie jak inne instytucje finansowe, codziennie przetwarzają ogromne ilości dokumentów. W przypadku banków szczególnie ważne jest bezpieczeństwo danych i informacji powierzanych im przez klientów oraz ich odpowiednie archiwizowanie.

Alior Bank, chcąc usprawnić koordynowanie obiegu dokumentów, zdecydował się na wprowadzenie czytników kodów kreskowych umożliwiających ich jednoznaczną identyfikację.

Decyzja Alior Banku o wyborze SKK do przygotowania tego wdrożenia wynikała z wysokiej oceny wiarygodności i doświadczenia krakowskiej firmy.

Alior Bank precyzyjnie określił swoje oczekiwania. Urządzenia musiały spełniać wysokie standardy, z których najważniejszymi były funkcjonalność i wygląd. Wymagania dotyczyły m.in. następujących parametrów: gwarancja obejmująca okres 36 miesięcy, naprawa (wymiana) urządzenia w ciągu 48 godzin od otrzymania zgłoszenia serwisowego w dowolnym miejscu w Polsce, możliwość pracy automatycznej bez ręcznego wyzwalania, interfejs komunikacyjny: USB, zgodność z normami CE i udostępnienie czytników do testów. Po wykonaniu analizy rynku i przeprowadzonych testach, wybrano czytnik Honeywell 3800g. Ocenie poddano m.in. skuteczność odczytu kodów, odczyt kodów słabej jakości, szybkość i odległość odczytu.

Czytnik Honeywell 3800g to najlepsze urządzenie w swojej klasie. Jego zalety to przede wszystkim trwałość, ergonomia oraz komunikacja. Co więcej ? czytnik pozwala na odczyt wielu różnych kodów, nawet tych uszkodzonych lub źle wydrukowanych. Jest niezawodny i gwarantuje bezbłędny odczyt. Ponadto urządzenie jest małe i lekkie, co zapewnia komfort i wydajność pracy. Dodatkowo czytnik Honeywell 3800g (diodowy) nie ma wbudowanych ruchomych elementów służących do odczytu, w przeciwieństwie do czytników laserowych, co sprawia, że jest znacznie odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy.

W ramach współpracy SKK-Systemy Kodów Kreskowych dostarczyła dla Alior Banku czytniki z wydłużonym okresem gwarancyjnym (60 miesięcy) i usługami serwisowymi.

Największą korzyścią dla Alior Banku z wykorzystywania czytników Honeywell 3800g jest możliwość ich stosowania do szybkiej, bezbłędnej rejestracji dokumentów papierowych (każdej strony dokumentu) w systemach banku. Dokumenty papierowe przetwarzane są do wersji elektronicznej, identyfikowanej za pomocą kodu kreskowego i udostępnionej w systemach banku. Takie założenie pozwoliło ograniczyć ilość wydruków i kopii, tym samym minimalizując koszty obsługi dokumentacji papierowej.

Co więcej ? czytniki kodów kreskowych są pomocnym narzędziem podczas zarządzania dokumentacją. Szybki odczyt kodów kreskowych (również z dokumentów elektronicznych) umożliwia sprawną weryfikację dokumentacji pod względem występowania w bazach banku.
Współpraca z firmą SKK SA przebiega wzorcowo. Nie ma opóźnień w dostawach do placówek na terenie całego kraju, mimo że zdarzają się zlecenia dostaw o bardzo krótkim terminie realizacji (48 godzin). Awaryjność sprzętu jest niezwykle niska ? posiadamy w tej chwili ponad 1500 czytników Honeywell 3800g, a dotychczas zarejestrowaliśmy 7 awarii. Każde ze zgłoszeń serwisowych zostało przyjęte, a usterka wyeliminowana w ciągu 48 godzin w miejscu zainstalowania sprzętu (sieć ponad 130 oddziałów w całej Polsce) ? mówi Mikołaj Białota, Specjalista IT z Zespołu Platform Sprzętowych w Dep. Rozwoju Systemów i Aplikacji w Alior Banku.
Źródło: www.skk.com.pl

 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250