przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów

VOCOLLECT  - technologie głosowe, WMSObecna sytuacja gospodarcza wymaga od firm podejmowania działań ukierunkowanych na oszczędności. Aby utrzymać pozycję rynkową, budować przewagę konkurencyjną konieczne jest oszczędne gospodarowanie zasobami i sięganie po rozwiązania, które obniżą koszty przy zachowaniu najwyższej jakości usług.

{MosModule module=CaseStudiesAIDRFIDWMS_Reklama}
Rozwiązaniem, które otwiera nowe możliwości przed firmami z branży TSL jest technologia głosowa Vocollect, która pozwala obniżyć koszty operacyjne i zwiększa efektywność prac wykonywanych w magazynach i hurtowniach.

Nowe wyzwania rynkowe ? być albo?

Na przestrzeni ostatnich lat w Polsce miał miejsce znaczący wzrost liczby powierzchni magazynowych dedykowanych zarówno branży spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej, ale także Automotive, AGD i IT. Dzięki temu rynek usług logistycznych rozwijał się bardzo dynamicznie, oferując klientom rozwiązania na najwyższym światowym poziomie. W nowej sytuacji rynkowej, która spowodowana jest spowolnieniem gospodarczym zarówno w kraju jak i w innych państwach na całym świecie, kluczowe jest utrzymanie obecnych klientów, podnoszenie wydajności powierzchni magazynowych i zapewnienie wysokiej jakości oferowanych usług.

W sytuacji rynkowej, w której niezwykle ważne staje się sięganie po rozwiązania, które pozwolą firmom utrzymać się na rynku, coraz bardziej popularne jest zastosowanie nowych technologii. W przypadku logistyki magazynowej rozwiązaniem, które pozwala budować przewagę konkurencyjną jest Vocollect. Zastosowanie technologii głosowej otwiera nowe możliwości rozwoju przed firmami z branży TSL - zarówno podnosi efektywność i dokładność operacji magazynowych, ale także obniża koszty operacyjne. ? powiedział Frank W. Rissler, Business Development Manager Vocollect Central Europe.

Prędkość i precyzja

Obecna sytuacja gospodarcza w Polsce sprzyja zatem upowszechnianiu rozwiązań, które gwarantują szybki zwrot z inwestycji, gdyż tylko wtedy usługodawca może spełnić indywidualne potrzeby klienta. W przypadku logistyki magazynowej liczą się indywidualne rozwiązania dostosowane do specyfikacji danego produktu ? począwszy od przyjęcia towaru, monitoring dostaw, przez automatyzację obsługi magazynu i wybór metod składowania towarów, po przygotowanie produktu do transportu. Na każdym z etapów ważną rolę odgrywa wybór rozwiązania, które przy zachowaniu najwyższej jakości, pozwoli obniżyć koszty obsługi towaru w magazynie.

Prędkość oraz precyzja pracy dostępna za pośrednictwem Voice Directed Work umożliwia ogromny wzrost efektywności pracy poprzez eliminację błędów w procesie kompletacji przesyłek. Warto podkreślić, że rozwiązania Vocollect mogą zostać wprowadzone w dowolnym momencie łańcucha, bez konieczności zmian w funkcjonowaniu jego pozostałych elementów, czy tez zmian w systemie pakowania i znakowania towarów. Zastosowanie tej technologii przynosi wzrost efektywności tych operacji o około 15-35% ? wyjaśnia Frank W. Rissler, Business Development Manager Vocollect UK.

Identyfikacja głosowa jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych przełomów technologicznych w dystrybucji magazynowej w ostatnich latach. Vocollect zapewnia łatwy, dwukierunkowy sposób komunikacji między systemem komputerowym (np. Systemem Zarządzania Magazynem WMS) a jego użytkownikiem (np. pracownikiem magazynu, który kompletuje towar do wydania z magazynu).

Zastosowanie technologii głosowej to pakiet korzyści dla jej użytkownika. Dostarcza ona do 35% wzrostu wydajności, natomiast jej dokładność wynosi 99,99% i poprawia jednocześnie bezpieczeństwo pracy oraz poziom satysfakcji z pracy wykonywanych zadań. W porównaniu z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, aplikacje głosowe są relatywnie łatwe do wdrożenia i proste w użyciu - już po ok. półgodzinnym szkoleniu pracownik od razu może przystąpić do pracy. Zwrot inwestycji następuje maksymalne po w ciągu 12 miesięcy, natomiast dokładność wzrasta o około 50% w przeciągu 6 do 9 miesięcy. ? podsumowuje Frank W. Rissler.

Vocollect w praktyce ? przykład z Polski

Technologie Vocollect są wykorzystywane przez czołowe międzynarodowe koncerny oraz przez wiodące firmy logistyczne na świecie i Polsce. Korzyści jakie przyniosło wdrożenie systemów głosowych przedstawił na konferencji Dominik Kotowicz, Software Development Manager, z firmy Kuehne & Nagle, która korzysta z rozwiązań Vocollect od końca 2006 roku, w swoich magazynach w Błoniach oraz Chorzowie.

Pick to Voice jest bardzo skutecznym narzędziem w przypadku procesów, gdzie istnieje wyraźna przewaga udziału czasu spędzanego na przechodzeniu pomiędzy lokalizacjami w porównaniu do czasu potrzebnego do pobrania towaru ? powiedział Kotowicz.

Obliczony przez Kuehne & Nagle wzrost produktywności, wynikający z wdrożenia systemów głosowych wyniósł 18%, przy jednoczesnym spadku liczby reklamacji o 25%. Są to rezultaty osiągnięte przy założeniu przejścia z rozwiązań opartych na listach komisjonowania na terminale głosowe.

Wyniki uzyskane dzięki rozwiązaniom Vocollect przez Kuehne & Nagle są naprawdę imponujące. Obecna sytuacja gospodarcza w Polsce sprzyja upowszechnianiu rozwiązań gwarantujących szybki zwrot z inwestycji, które jednocześnie umożliwiają optymalizację kosztów oraz podnoszenie efektywności pracy. Systemy głosowe cieszą się w Polsce rosnącym zainteresowaniem i jestem przekonany, że w niedługim czasie zawojują polski rynek, podobnie jak to miało miejsce w innych krajach ? podsumował Adam Bałazy z SKK.

Źródło: www.vocollect.com

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250