przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów

Bilplast to prywatne przedsiębiorstwo produkcyjne działające w oparciu tylko o polski kapitał. Specjalizuje się w produkcji i sprzedaży zaawansowanych technologicznie elementów z tworzyw termoplastycznych, w tym detali i podzespołów dla branży AGD, motoryzacji, techniki sanitarnej i wyposażenia łazienek. Bilplast zatrudnia ponad 200 pracowników i posiada nowoczesny park maszynowy, który składa się z ponad dwudziestu wtryskarek o siłach zwarcia od 30 do 1300 ton.

 

 

{MosModule module=CaseStudiesAIDRFIDWMS_Reklama}

Polityka jakości ma dla Bilplast zasadnicze znaczenie. Firma posiada system zarządzania jakością potwierdzony certyfikatami zgodności z normą ISO 9001:2000 i ISO/TS 16949:2002 oraz zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001:2005. Bilplast wdrożył również system kontroli obejmujący dostawy surowców, parametry procesów produkcyjnych, wyroby w toku produkcji, wyroby gotowe oraz przechowywanie i dostarczanie wyrobów. Dodatkowo, w 2008 roku została zakończona inwestycja w magazyn wysokiego składowania.

Wysokiej jakości produkcja oraz szybka i sprawna logistyka to cechy, którymi w chwili obecnej wyróżnia się nowoczesny Bilplast wykorzystując system klasy WMS ? HIT-Magazyn, którego producentem jest firma HIT-Kody Kreskowe. Wraz z zakończeniem budowy magazynu wysokiego składowania wyposażono go w system klasy WMS mający na celu zwiększenie efektywności realizowanych operacji magazynowych. Oprogramowanie o nazwie HIT-Magazyn jest w pełni mobilnym rozwiązaniem opartym o zastosowanie sieci radiowej i bezprzewodowych terminali przenośnych. Producentem i  dostawcą HIT-Magazyn dla Bilpastu była firma HIT-Kody Kreskowe, która również odpowiadała za pomiary i projekt sieci radiowej oraz dobór i dostawę urządzeń do automatycznej identyfikacji. Przy realizacji tej inwestycji Bilplast podjął decyzję o wykorzystywaniu terminali bezprzewodowych pracujących w sieci radiowej amerykańskiego producenta LXE. Zakupiono terminale MX8, które wyróżniają się w rodzinie urządzeń przenośnych LXE najmniejszym rozmiarem i ciężarem oraz ergonomiczną obudową. Cechy te sprawiają, że urządzenie doskonale sprawdza się w gospodarce magazynowej. Do druku etykiet wybrano drukarkę TOSHIBA B-SA4, która łączy w sobie wytrzymałość drukarek przemysłowych z kompaktową budową drukarek uniwersalnych i posiada wiele opcji jak na przykład moduł druku na żądanie, Wi-Fi, możliwość centralnego zarządzania wydrukiem poprzez port LAN czy zegar czasu rzeczywistego.

HIT-Magazyn został zintegrowany z systemem informatycznym klasy ERP firmy co pozwoliło na automatyczne ewidencjonowanie operacji magazynowych i księgowych. Wyeliminowano całkowicie odręczne zliczanie, kontrolowanie i zapisywanie danych zastępując te czynności skanowaniem. Pracownicy magazynowi na terminalu mają dostęp między innymi do funkcji przyjęć z produkcji, wydań magazynowych, rozchodu wewnętrznego, piętrowania palet, druku etykiet czy inwentaryzacji. W wersji PC HIT-Magazyn można edytować cechy i parametry danych jednostek logistycznych jak status, ilość na palecie, dodatkowe wymagania względem palety takie jak konieczność piętrowania czy kontroli jakości przy przyjęciu z produkcji na magazyn.

Zdjęcie ekranu HIT-Magazyn PC (zrzut PC1)

System pilnuje, aby każda wskazana paleta przeszła wymaganą kontrolę jakości. Przy przekazaniu z produkcji identyfikuje ilość, która została do pobrania. System kontroluje również, aby dany indeks był wstawiony w prawidłowy regał paletowy. Przy wydaniach częściowych HIT-Magazyn wspiera zachowanie FIFO. W tym celu poza systemem regałów przepływowych zorganizowano osobne miejsce składowania, gdzie HIT-Magazyn podpowiada miejsce lokalizacji oraz właściwą kolejność wydania. Inwentaryzację można wykonywać z wykorzystaniem terminala przenośnego po lokalizacji / strefach i indeksach. Istnieje możliwość tworzenia wielu różnych stref magazynowych, także wirtualnych.

Ekran HIT-Magazyn terminal ?Informacja o paczce? i ?Druk etykiet?

Istotną zaletą systemu mobilnego jest dostęp do aktualnych stanów magazynowych, które można sortować po wielu zmiennych. W HIT-Magazyn jest także zapisana historia wszystkich operacji wraz z dokładnym czasem i osobą odpowiedzialną za wykonanie zadania. Wszystkie wdrożone funkcje systemu sprawiły, że gospodarka magazynowa Bilplast jest lepiej zorganizowana, udoskonalono przepływ informacji i rejestracji danych, a wszystkie ruchy magazynowe są widoczne w systemie w chwili skanowania. Dzięki takim możliwościom Bilplast posiada nowoczesne narzędzie pozwalające na lepszą kontrolę procesów logistyki i kontroli jakości co ma bezpośredni wpływ na jakość obsługi Klientów i terminowość zamówień.

Źródło: www.hit-kody.com.pl

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250