Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
SKK - systemy magazynoweFKS to firma produkująca klamki okienne i drzwiowe. Atutami FKS są nowoczesne technologie, szeroki asortyment wysokiej jakości produktów oraz działania marketingowe obejmujące całą Europę. W związku z rozbudową magazynu w Bronikowie, FKS zwróciła się do firmy SKK SA o wdrożenie skutecznego rozwiązania usprawniającego operacje magazynowe.
{MosModule module=CaseStudiesAIDRFIDWMS_Reklama}
FKS posiada własne biuro konstrukcyjne i nowoczesną narzędziownię. O jakości i innowacyjności produkowanych przez FKS klamek świadczą zdobyte certyfikaty Instytutu Techniki Budowlanej. W 2008 roku firma otrzymała Certyfikat Systemu Zapewnienia Jakości ISO 9001.

FKS eksportuje swoje produkty do ponad 20 krajów. Firma współpracuje z blisko 400 klientami w Polsce i za granicą, wśród których są największe europejskie centrale handlowe oraz najwięksi producenci okuć obwiedniowych. Dlatego tak ważne jest, aby produkty znajdujące się w magazynie były odpowiednio oznakowane, co umożliwiłoby ich jednoznaczną identyfikację. Do tej pory klamki w magazynie FKS nie były oznakowane kodem kreskowym, co niejednokrotnie utrudniało odróżnienie podobnie wyglądających produktów, a podczas wykonywania operacji magazynowych pracownicy posługiwali się dokumentami papierowymi. Firma FKS potrzebowała systemu, który pozwoliłby na bardziej efektywne zarządzanie magazynem.

SKK zaproponowała FKS wdrożenie rozwiązania składającego się z aplikacji SKK Magazyn oraz terminali Honeywell Dolphin 6500.

SKK Magazyn jest systemem autonomicznym, dedykowanym do wspierania operacji magazynowych związanych z produkcją i obrotem towarowym. System dostarcza bieżącej informacji o dostępności towarów, a także pozwala na identyfikację towaru w transakcjach magazynowych i wysyłkowych, inicjowanych w systemie ERP przedsiębiorstwa. Ponadto SKK Magazyn umożliwia identyfikację, przydzielanie i rozliczanie zadań dla pracowników magazynu oraz wspiera i przyspiesza proces inwentaryzacji. System obsługuje logikę związaną z podziałem magazynu na oznakowane lokalizacje. Poprzez definiowanie grup towarowych oraz stref składowania (grup lokalizacji) umożliwia tworzenie zasad składowania określonych grup towarowych w wybranych strefach magazynu. Wspiera proces przyjęcia towaru na magazyn oraz jego rozmieszczenie w zasugerowanych przez system lub wybranych przez operatora lokalizacjach.

SKK Magazyn umożliwia generowanie zestawień, raportów i historii operacji. Dodatkowo system rejestruje w czasie rzeczywistym stan operacji w miejscach, gdzie są one fizycznie wykonywane – w oparciu o komputery mobilne z czytnikami kodów kreskowych i bezprzewodowe sieci radiowe. Niewątpliwą zaletą rozwiązania jest możliwość rozbudowy oraz integracji z systemem ERP.

Honeywell Dolphin 6500 to lekki i wszechstronny komputer przenośny, który zapewnia zaawansowane funkcje zbierania danych. Terminal pozwala na odczyt kodów kreskowych liniowych oraz dwuwymiarowych. Duży, kolorowy ekran dotykowy umożliwia użytkownikom podgląd większej części aplikacji, co zwiększa łatwość obsługi aplikacji graficznych. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest również jego ergonomiczna obudowa wyposażona w zaokrągloną klawiaturę, która bez trudu mieści się w dłoni użytkownika. Zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach, komputer Dolphin 6500 jest odporny na działanie kurzu, brudu, wody oraz upadki z wysokości do 1,2 metra. Technologia zarządzania zasilaniem Shift-PLUS™ zapewnia 10 lub więcej godzin nieprzerwanego użytkowania i eliminuje konieczność wymiany akumulatorów w czasie jednej zmiany.

W ramach współpracy SKK dostarczyła terminale Honeywell Dolphin 6500 wraz z aplikacją SKK Magazyn, wykonała instalację systemu oraz przeprowadziła szkolenie dla pracowników FKS. Ponadto SKK zagwarantowała FKS wsparcie techniczne w ramach 3-letniej umowy na utrzymanie systemu.
Jestem zadowolony ze współpracy z firmą SKK oraz efektów przeprowadzonego wdrożenia. Konsultanci SKK szybko i sprawnie przygotowali wdrożenie dostosowane do potrzeb FKS – ocenia Zbigniew Stodolski, zastępca prezesa FKS.
Zastosowanie, zaproponowanego przez SKK, systemu zarządzania magazynem pozwoliło na wyeliminowanie błędów, które zdarzały się dotychczas w FKS podczas wykonywania operacji magazynowych. Teraz FKS może efektywniej zarządzać magazynem. Wszystkie produkty są precyzyjnie opisane, co ułatwia ich dokładną identyfikację i umożliwia uporządkowanie elementów do produkcji, a także gwarantuje szybkość dostępu do informacji. Co więcej – rozwiązanie pozwoliło na optymalizację stanów magazynowych oraz skrócenie czasu wykonywania operacji magazynowych.

Źródło: www.skk.com.pl

 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250