Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
W maju 2013 roku, będzie miała miejsce premiera kolejnej wersji zaawansowanego rozwiązania magazynowego firmy Consafe Logistics – Astro WMS 7.90. W najnowszej wersji systemu znalazły się takie funkcjonalności jak, obsługa BOM (Bills Of Material), internetowy interfejs użytkownika 3PL, a także możliwość obsługi załadunku z wykorzystaniem technologii RFID.

REKLAMA:
snt banner 300
 
Ponadto, Astro zapewnia m.in. innowacyjną metodę kompletacji „Goods to man picking”, optymalną dla firm pracujących w systemie półautomatycznym. Jest to kolejna aktualizacja systemu, dzięki której użytkownicy dysponują nowoczesnym rozwiązaniem o stale zwiększającym się potencjale.

Wśród wielu unowocześnień, w wersji Astro 7.90 znajdują się usługi o wartości dodanej, takie jak zadania związane z BOM, kompletacją zestawów i produkcją. Usługi te znacznie zwiększają potencjał Astro i są szczególnie przydatne w sytuacji wzrostu wymagań wobec obsługi magazynowej. Kolejną innowacją jest rozwiązanie dedykowane specjalnie operatorom logistycznym.
Firmy 3PL i ich klienci potrzebują zdalnego dostępu do danych, aby zarządzać swoimi towarami i zamówieniami. Nasz internetowy klient 3PL pozwala zewnętrznym firmom logistycznym (3PL) udostępnić swoim klientom sieciowy interfejs do składania zamówień. Rozwiązanie to umożliwia firmom 3PL przeprowadzenie integracji bez kosztownych interfejsów wymiany danych, jednocześnie zapewniając elastyczność – twierdzi Justyna Ganiec z Consafe Logistics.
Wśród nowości znalazł się także moduł usprawniający obsługę technologii RFIDoraz kompletację metodą „Goods to Man Picking” – stacja kompletacji.
Jest to rozwiązanie, które odpowiada wielu firmom pracującym w systemie półautomatycznym. Ten sposób pracy oszczędza cenny czas i pomaga uniknąć kosztownych błędów związanych z czynnikiem ludzkim. Wybór rozwiązania Astro WMS do obsługi tego procesu to wybór standardowego rozwiązania, które jest skonfigurowane pod konkretne potrzeby użytkownika. Nie trzeba niczego dostosowywać ani przerabiać jego funkcji. Wszystko to razem oznacza najszybsze możliwe rozpoczęcie pracy – wyjaśnia Justyna Ganiec.
Ostatnia aktualizacja dotyczy obsługi puli palet. To rozwiązanie zapewnia obsługę palet podczas odbioru i wysyłki towaru, zapewniając podgląd ilości i jakości palet ich właścicielom. Właścicielami palet mogą być klienci 3PL lub sam magazyn (dostawca usług 3PL) oraz zakontraktowane firmy transportowe.

Źródło: Consafe Logistics

 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250