Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Firma Consafe Logistics zwiększa swoje doświadczenie na międzynarodowym rynku WMS. Ostatnie wdrożenia miały miejsce w firmie Enklere Liv w Norwegii oraz Van Deursen Retail w Holandii. W obu przypadkach wdrożono system Astro WMS, który wspomaga zarządzanie zasobami magazynowymi.
REKLAMA:
snt banner 300
 
Firma Consafe Logistics, wiodący europejski dostawca systemów WMS i rozwiązań mobilnych, wspiera firmy w strategii zdobycia przewagi konkurencyjnej poprzez optymalizację procesów logistycznych, proponując rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw reprezentujących różne branże i rynki. Wiele projektów wdrożeń realizowanych jest za granicą. Gromadzone w ten sposób doświadczenie przekłada się na wysoki stopień satysfakcji klientów.
W dobie silnej konkurencji i postępującej globalizacji firmy poszukują sposobu, by się skutecznie wyróżnić. Wiele organizacji, chcąc stać się bardziej atrakcyjnym partnerem dla swoich potencjalnych klientów, stawia na logistykę i rozwiązania usprawniające procesy w ramach łańcucha dostaw – twierdzi Marcin Bondara, Prezes Zarządu Consafe Logistics Polska.
Ostatnie wdrożenie Consafe Logistics miało miejsce w norweskiej firmie Enklere Liv. Jest to spółka z dużym potencjałem, która posiada 26 sklepów w Norwegii i 3 na terenie Szwecji, a dodatkowo prowadzi sprzedaż przez Internet. W swoich działaniach koncentruje się na utrzymaniu wysokich standardów obsługi klienta, co w ogromnym stopniu zależy od wewnętrzych procesów logistycznych. W związku z budową magazynu centralnego w Gothenburgu, Enklere Liv szukało systemu, który zapewniałby wysoki poziom wydajności i gwarantował optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowych. Wybór padł na Astro WMS.
Zależało nam na tym, by pokazać, jak Astro WMS może poprawić proces logistyczny w Enklere Liv i zostać wykorzystany dla budowania przewagi rynkowej. Nasze rozwiązanie zapewni Enklere Liv całkowitą kontrolę nad przepływami produktów, zwiększy także wydajność procesu logistycznego jako całości, dzięki możliwości pełnego śledzenia towaru, planowania online w czasie rzeczywistym oraz wysokiej precyzji” – mówi Marcin Bondara z Consafe Logistics.
Z kolei, holenderska firma Van Deursen Retail (właściciel marek odzieżowych Shoeby i Lake Side), szukała dostawcy, który zapewniłby kompleksową obsługę, zarówno pod względem oprogramowania i sprzętu, jak i obsługi posprzedażnej. Jednym z głównych kryteriów wyboru oferty była możliwość zintegrowania systemu WMS z systemem ABM Pick to Light, systemem ERP firmy Navision i oprogramowaniem sklepu internetowego Magento.

Van Deursen Retail oczekuje, że wdrożenie systemu WMS umożliwi dalszą profesjonalizację usług zewnętrznych i wewnętrznych oraz logistyki w ponad 200 oddziałach sklepów Shoeby i 100 oddziałach Lake Side. System gwarantuje niższe koszty stałe, a także podniesienie poziomu usług wewnętrznych i zewnętrznych. Wybierając Astro WMS, firma Van Deursen Retail postawiła na najlepsze rozwiązanie w swojej klasie, umożliwiające profesjonalne wsparcie procesów handlu detalicznego i e-commerce.
Pracownicy Consafe Logistics to zorientowani na wynik profesjonaliści. Kultura firmy pasuje do Van Deursen Retail. Inne pozytywy to ich przyjazne podejście do klienta, nastawienie na usługi i doskonała relacja ceny do jakości rozwiązania– mówi Adrie Kappen, menedżer Van Deursen Retail ds. Logistyki.
Źródło: CONSAFE LOGISTICS

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250