Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Długie i żmudne procesy logistyczne związane z konfekcjonowaniem towarów w firmach dystrybucyjnych i produkcyjnych z branży spożywczej to już przeszłość. Wszystko to za sprawą firmy Ekspert Systemy Informatyczne. Dzięki opracowaniu innowacyjnej i ergonomicznej aplikacji wykorzystującej możliwości paneli dotykowych współpracujących z wagami, pracownicy magazynu mogą w prosty i szybki sposób naważyć towar jednocześnie generując odpowiednie dokumenty w systemie ERP.


REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Optymalne konfekcjonowanie produktów spożywczych z koniecznością podziału na osobne zlecenia w zależności od jednostek logistycznych (podział na towary „ważone” i „nieważone”) to jeden z najtrudniejszych elementów procesu logistycznego w firmach dystrybucyjnych. W dużych hurtowniach osoby pracujące w magazynach dostają dziennie setki zamówień do zrealizowania. Magazynier musi dokładnie zważyć każdy towar, odpowiednio go oznakować i odnotować przygotowane zlecenie w systemie ERP. Wcześniejszy brak integracji między system do zarządzania przedsiębiorstwem, a wagą oznaczał ręczne przepisywanie danych z wag do systemu ERP, dublowanie czynności oraz duże ryzyko popełnienia błędów przy kompletacji zamówień. Nowa aplikacja od Eksperta rozwiązuje powyższe problemy i dodatkowo wprowadza szereg przydatnych funkcji automatyzujących procesy naważania towarów oraz kompletacji zamówień.
Odpowiadając na potrzeby naszych klientów stworzyliśmy aplikację Panel Wagowy, która pozwala na automatyzację oraz przyśpieszenie procesów logistycznych. Od teraz magazynier nie musi pracować na dwóch osobnych systemach co pozwala na zaoszczędzenie jego czasu, optymalizację obiegu dokumentów w firmie, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów przedsiębiorstwa. Co więcej dzięki specjalnym algorytmom panel wagowy umożliwia wyliczenie wagi z uwzględnieniem potrąceń masy charakterystycznej dla danego towaru. - podkreśla Artur Marchelewski, współzałożyciel firmy Ekspert Systemy Informatyczne.
Od dłuższego czasu chcieliśmy w naszej hurtowni usprawnić pracę magazynu, wyeliminować błędy poprzez połączenie zamówień od odbiorców w systemie ERP z wydaniem towaru z magazynu oraz kontrolować pracę magazynierów. Po wielu konsultacjach z pracownikami Ekspert Systemy Informatyczne został stworzony dla nas Panel Wagowy, aplikacja która pozwoliła połączyć zamówienia z wydaniem towaru i generowaniem dokumentów. Dzięki aplikacji usprawniliśmy pracę marketingu i magazynu. Ważną funkcją dla nas jest także możliwość kontrolowania pracy magazynierów poprzez analizę ilości wydanego towaru przez każdego magazyniera z osobna. Od momentu korzystania z aplikacji błędy w wydaniu towaru i pomyłki asortymentowe zostały w dużej mierze wyeliminowane. – podkreśla Beata Szelak, Wiceprezes Bissa Sp. z o.o.
Źródło: Grupa Expert Systemy Informatyczne

 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250