Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Spójny system zarządzania logistyką oraz precyzyjne i szybkie zlecanie transportów, to główne korzyści, jakie odniósł Zakład nr 1 firmy Winkelmann Sp. z o. o po roku korzystania z Platformy Transporeon.

REKLAMA:
snt banner 300
 
Winkelmann Sp. z o.o. wytwarza podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego, jak również do ogrzewania wody. Siedzibę ma w Legnicy, a swoje produkty eksportuje na rynki Europy Zachodniej. W kwietniu 2012 roku Zakład nr 1 zaimplementował dwa moduły z platformy Transporeon – no-touch order oraz Zarzadzanie oknami czasowymi.
Strategia logistyczna przedsiębiorstwa jest oparta na budowaniu relacji z przewoźnikami. Wszystkie przewozy naszych wyrobów wykonywane są przez zakontraktowane firmy wyłonione na drodze przetargu. Platforma posłużyła nam do usprawnienia i scalenia systemu zarządzania całą logistyką transportową – mówi Katarzyna Nakrewicz, kierownik działu wysyłki w Zakładzie nr 1 firmy Winkelmann Sp. z o. o.
Rozwiązanie Transporeon było elementem spajającym rozdrobniony system zarządzania transportami. Dotychczas Winkelmann Sp. z o.o. nie posiadała wspólnego oprogramowania gwarantującego sprawną obsługę transportów oraz szybkiego przepływu informacji.

Moduł no-touch order stanowi podstawę zarządzania zleceniami w firmie załadunkowej. Do firm transportowych i spedycji kierowane są zapytania ofertowe, zawierające pełne informacje o parametrach transportu. Firmy znajdujące się w bazie zleceniodawcy mogą potwierdzić przyjęcie zlecenia lub je odrzucić.

Zarządzanie oknami czasowymi to drugi moduł, na który zdecydowało się przedsiębiorstwo. Transporeon oferuje wersję manualną oraz zintegrowaną z systemem wewnętrznym firmy. Winkelmann Sp. z o.o. zdecydowała się na tę pierwszą, przez co loguje się do modułu bezpośrednio poprzez przeglądarkę internetową. Pozwala on rezerwować dokładne czasy załadunków i rozładunków, przez co czas transportu jest pod stałą kontrolą.

Ponadto przedsiębiorstwo korzysta z funkcji taryfikowania cen przejazdów. Dzięki temu stawki generowane są bezpośrednio w systemie w zależności od ustalonych wspólne z przewoźnikiem parametrów trasy.

Po wprowadzeniu modułów Platformy Transporeon w przedsiębiorstwie usprawniono, usystematyzowano oraz skrócono proces zarządzania logistyką transportową.

Źródło: TRANSPOREON

 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250