Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
EXACT - ERP, systemy ERP, WMSWielu przedsiębiorców zastanawia się, jak sprawnie zarządzać łańcuchem dostaw w firmie, jak zaplanować dystrybucję by dotrzymywać umów i terminów, a jednocześnie być konkurencyjnym na rynku i zachować zgodność z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Przy rozbudowanej sieci klientów, dostawców i podwykonawców, zapanowanie nad wszystkimi procesami staje się trudne, a z czasem niewykonalne. Na polskim rynku istnieją jednak specjalne rozwiązania informatyczne, którym warto się przyjrzeć. Oferuje je m.in. Exact Software Polska.
{MosModule module=WiadomościAIDRFIDWMS_Reklamal}

Utrzymanie kontroli nad procesami logistycznymi w firmie jest krokiem na drodze do sukcesu przedsiębiorstwa, zarówno tego, które dopiero wchodzi na rynek, jak i takiego, które zdobyło już ugruntowaną pozycję i dynamicznie się rozwija. Dostarczenie klientowi produktów w odpowiednim momencie i w najlepszej cenie, wymaga od firmy elastyczności, przejrzystości i łatwego dostępu do informacji oraz, wspomnianego wyżej, utrzymania kontroli nad zachodzącymi w firmie procesami. Jest to ważne zarówno, gdy dostawy odbywają się z centralnego magazynu, jak i w sytuacji, kiedy są one rozproszone w wielu państwach lub na różnych kontynentach. Rozwiązania Exact wspierają firmę w utrzymaniu konkurencyjnej pozycji na rynku, pomagają spiąć wiele aspektów działalności oraz zarządzać nimi w sposób zintegrowany.

Magazynuj, serwisuj, dbaj o klienta


Aby uregulować procesy logistyczne, należy przede wszystkim przeanalizować, czego firma potrzebuje, a następnie sukcesywnie wdrażać kolejne rozwiązania. Moduły takie jak WMS, czyli systemy do zarządzania magazynami, pomogą zmniejszyć nadmiar zapasów, a jednocześnie wpłyną na zwiększenie przychodów. Są to sprawdzone i od wielu lat udoskonalane narzędzia informatyczne, które umożliwiają daleko posuniętą automatyzację, co w efekcie pozwala na pełną kontrolę, nawet największych powierzchniowo magazynów. Podczas wieloletniego użytkowania, w skutek stałego ulepszania, systemy te stały się dojrzałymi i praktycznie niezastąpionymi narzędziami w każdej firmie z branży dystrybucyjnej. W wielkopowierzchniowych magazynach wysokiego składowania ich funkcjonalność obejmuje szybkie zarządzanie i obsługę towarów. Zmieniający się rynek i rosnące wymagania odbiorców towarów powodują, że coraz więcej firm średniej wielkości wymaga narzędzi dostępnych do tej pory jedynie dla dużych magazynów. Częściowo związane jest to z koniecznością składowania towarów podlegających krótkim okresom magazynowania. Zadaniem systemu informatycznego nadzorującego magazyn jest wybór optymalnego miejsca ich składowania, umożliwiającego umieszczenie ich na półkach, w sposób, który pozwoli uniknąć przekroczenia daty ważności.

Dobry system WMS uwzględnia pojawiające się na rynku trendy, nowe modele zachowań klientów i sposoby dystrybucji towarów. Jedna z ważniejszych zmian związana jest z mobilnością. Obecnie coraz większa liczba pracowników wykonuje swoje obowiązki poza biurem, stąd coraz częściej za pomocą wyspecjalizowanych aplikacji klienckich mają oni dostęp do firmowych systemów i baz danych. Często też biorą udział w spotkaniach czy targach, które mogą kończyć się składaniem zamówień. Wówczas wystarczy zeskanowany kod kreskowy towaru i określenie wielkości zamówienia, które może zostać złożone za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Dyspozycje wysłania towaru z magazynu za pośrednictwem systemu ERP trafiają do aplikacji WMS. Tutaj magazynier, który ma podgląd zamówień sprzedaży, może stosownie do zawartych w nich dyspozycji wysłać zamówiony towar. Warto zauważyć, że przy takim podejściu unikamy generowania papierowych dokumentów. Zarówno przyjęcie zamówienia, wydanie dyspozycji, jak też odnotowanie jego realizacji – wszystkie te czynności odbywają się elektronicznie. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest Mobilny Serwisant, aplikacja przygotowana na urządzenia Apple iPad. Serwisanci pracujący w terenie pobierają na nie aktualne stany magazynowe lub uzupełniają dane będąc np. u klienta.

Całodobowy dostęp do korzyści


Klienci oczekują od przedsiębiorstw dystrybucyjnych łatwości w realizacji zamówień oraz możliwości ich składania o każdej porze. Bywa, że nasz klient wysyła zamówienie późnym wieczorem, a towaru potrzebuje już następnego dnia rano. Dzięki internetowemu portalowi służącemu do prowadzenia handlu w sieci B2B e-Commerce portal, można w prosty sposób zintegrować sklep internetowy z systemami informatycznymi w firmie, np. logistycznym lub finansowym. Wówczas klient może złożyć zamówienie przez Internet w czasie rzeczywistym oraz mieć wgląd w aktualny stan zapasów. Pełna integracja sklepu internetowego, gospodarki magazynowej oraz księgowości pozwala działać efektywnie, umożliwiając świadczenie usług najwyższej jakości.

System Exact umożliwia klientom składanie zamówień przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Użytkownik aplikacji jest na bieżąco informowany o złożonych zamówieniach i terminach ich realizacji. Ponadto, dzięki systemowi Exact firmy dystrybucyjne mogą rozszerzać swoje usługi o możliwości przepakowania towaru, zmiany etykiety i przygotowania produktów końcowych. Co więcej, dzięki zastosowaniu elektronicznej wymiany danych (EDI) można w pełni zintegrować procesy własne z procesami logistycznymi klientów.

Oprogramowanie Exact pomoże zredukować koszty, skoncentrować się na potrzebach klientów i uzyskać rentowność procesów biznesowych zachodzących w firmie. Integracja logistyki i finansów powala zwiększyć wydajność dzięki dobrze przemyślanej i przekalkulowanej strategii, orientacji na klienta i zarządzaniu zamówieniami w czasie rzeczywistym.

W zmieniających się realiach rynkowych szczególnie ważna jest wartość dodana, wynikająca z zaoferowania klientowi czegoś ponad to, co daje konkurencja. W tym celu trzeba zaproponować coś więcej niż sam tylko zakup i sprzedaż towarów. Odróżnienie się od innych firm stanowi klucz do sukcesu. Tymi wyróżnikami mogą być dodatkowe usługi, takie jak prowadzenie magazynu konsygnacyjnego, przepakowywanie towarów, wysyłka bezpośrednia lub serwis u klienta. Stopniowo coraz więcej nowych procesów ukierunkowanych na obsługę klienta będzie zdobywać znaczenie w tworzeniu nowej jakości usług.

Źródło: www.exact.pl

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250