Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Firma HENDI Polska jest częścią międzynarodowej grupy HENDI, zajmującej się od ponad 70 lat produkcją i handlem profesjonalnym wyposażeniem gastronomicznym w całej Europie. Polski oddział firmy od 2005 roku jest oficjalnym dystrybutorem szerokiej oferty obejmującej wysokiej jakości naczynia i przybory kuchenne, wyposażenie restauracji i kuchni, artykuły stalowe, porcelanowe, do obróbki termicznej oraz artykuły higieniczne. Sprzedaż firmy prowadzona jest głównie przez Partnerów Handlowych i jest realizowana przez Centrum Dystrybucyjne w Gądkach koło Poznania.
{MosModule module=CaseStudiesAIDRFIDWMS_Reklama}
Cel

Dewizą firmy HENDI Polska jest prowadzenie dystrybucji wyłącznie za pośrednictwem dystrybutorów sprzętu gastronomicznego, dla których firma chce być lojalnym i solidnym Partnerem. Oferta HENDI jest bardzo szeroka i obejmuje ponad 7000 indeksów towarowych. Każdego dnia firma realizuje około 150 przyjęć i 1000 wydań towarów. W celu zachowania jak najlepszych standardów obsługi swoich Partnerów, w tym przestrzegania terminowości i prawidłowości realizowanych zamówień, HENDI podjęło decyzję o wdrożeniu systemu zarządzania magazynem i wykorzystania terminali przenośnych komunikujących się on-line z systemem WMS.

Rozwiązanie

HENDI Polska wraz z uruchomieniem nowego Centrum Dystrybucji podjęło decyzję o usprawnieniu wewnętrznych procesów magazynowych i wdrożeniu systemu klasy WMS do zarządzania magazynem. Partnerem wdrożeniowym została firma HIT-Kody Kreskowe, z którą HENDI Polska współpracowała wcześniej w ramach zakupów etykiet i taśm termotransferowych do drukarek etykiet. Projekt rozpoczął się od analizy procesów logistycznych firmy, określenia wymagań i ustalenia kwestii integracji systemu z systemem nadrzędnym. HIT-Kody Kreskowe zapewnił HENDI Polska kompleksowe rozwiązanie dostarczając wszystkie niezbędne komponenty systemu oraz szereg usług dodanych m.in. dostawę i montaż tablic oraz specjalistycznych etykiet do oznakowania magazynu, czy pomiar i instalację sieci bezprzewodowej WiFi.
Do pracy w magazynie HENDI Polska wybrała lekkie i ergonomiczne terminale przenośne Honeywell (LXE) MX8, na których pracownicy magazynu realizują wszystkie niezbędne operacje magazynowe m.in. przyjmują dostawy czy kompletują zamówienia. Za pośrednictwem terminali magazynierzy otrzymują zadania do wykonania, a system prowadzi ich do miejsc, z których należy pobrać towar. Liczne podpowiedzi systemu wyświetlane na terminalu oraz zaawansowana logika sprowadza pracę magazynierów do potwierdzeń wykonanych zadań za pomocą skanowania kodu kreskowego. HIT-Magazyn zapewnia realizację wszystkich operacji magazynowych w trybie on-line pozwalając na jednoczesną automatyczną optymalizację procesów logistycznych w obszarach składowania, zarządzania zadaniami czy organizacji pracy.

Podsumowanie


Instalacja systemu pozwoliła na zredukowanie ilości błędów w codziennej pracy magazynierów oraz podwyższenie wydajności pracy. Mają na to wpływ takie możliwości systemu jak monitorowanie statusu realizacji zleceń w czasie rzeczywistym, szybkie lokalizowanie każdego produktu, a także możliwość sprawdzania co działo się z danym produktem wcześniej czy też monitorowania wydajności pracy poszczególnych pracowników magazynu.
Wdrożone rozwiązanie zapewnia nam dostęp do aktualnych stanów magazynowych, podgląd rzeczywistego stanu prac w magazynie, pozwoliło także na zmniejszenie czasochłonności rejestracji i kontroli wykonywanych prac. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wdrożonego systemu i współpracy z HIT-Kody Kreskowe. Z przekonaniem możemy polecić firmę jako dostawcę o profesjonalnym podejściu do Klienta, kompleksowej ofercie i szerokim doświadczeniu w swojej branży” - podsumowuje Przemysław Gąsior, odpowiedzialny za projekt wdrożenia i funkcjonowania systemu.
Źródło: HIT-KODY

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250