Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Firma F5 Networks wprowadza nowy zestaw rozwiązań, gotowy na wyzwania związane z rosnącym zainteresowaniem Internet of Things i 5G. Dzięki nim dostawcy będą mogli lepiej optymalizować sieć, a także poprawić jej bezpieczeństwo i możliwości monetyzacji.

REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Nasze rozwiązania przeznaczone dla dostawców usług zostały zaprojektowane z uwzględnieniem nadchodzących trendów, czyli konsolidacji i optymalizacji funkcji sieciowych z myślą o erze 5G i IoT oraz zmniejszeniu TCO. Chcemy również wspierać pełne, wielowarstwowe bezpieczeństwo urządzeń, sieci i aplikacji - powiedział Mallik Tatipamula, VP of Service Provider and IoT Solutions, z F5 Networks.
Kluczowa jest możliwość wprowadzania przez dostawców innowacyjnych usług oraz modeli biznesowych, które wpłyną na wyższą retencję klientów oraz zwiększenie udziału w rynku.
Wśród zmian znajdują się:

Zrozumienie potencjału NFV

Aby pomóc dostawcom usług w wykorzystaniu nadchodzących zmian w zakresie 5G, IoT i chmury, F5 wprowadza wydajne rozwiązanie NFV 40G Virtual Edition, które zwiększa ich możliwości w zakresie skalowalności sieci, w jeszcze bardziej elastycznym środowisku.

Zielone światło dla IoT

F5 wprowadza wsparcie protokołów IoT, takich jak Message Queuing Telemetry Transport (MQTT). Dzięki temu dostawcy usług mogą optymalizować i zabezpieczyć sieć na wypadek gwałtownego wzrostu ruchu z IoT. To pierwsza usługa, która pozwala na inteligentne sterowanie ruchem IoT oraz umożliwia wprowadzanie specjalnych zasad działania z nim związanych. Uzupełnieniem tego wsparcia są rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa IoT, dostępu i uwierzytelniania.

Usprawnienia SGi-LAN

F5 Networks wzmacnia swoją pozycję lidera usług sieciowych Gi-LAN, warstw 4-7. Nowa wersja F5® BIG-IP® Policy Enforcement Manager™ (PEM) oferuje elastyczne opcje licencji i pozwala na większą kontrolę, umożliwiając operatorom zmianę formy współpracy. Dodatkowo optymalizacja TCP została wzbogacona o rozwiązania automatycznego dostrajania w zależności od warunków panujących w sieci oraz schematów typowego zachowania użytkowników, co wpłynie na rozszerzenie możliwości działania operatorów. Te rozwiązania uzupełniają już istniejące usługi przeznaczone dla sieci Gi-LAN (w tym m.in. firewalle sieciowe i serwery DNS).

Krok milowy w firewallach sieciowych dla operatorów

Główne zmiany w firewallu sieciowym przeznaczonym dla operatorów to:
  • Dodanie opcji uwzględniania polityk dotyczących abonentów dla F5® BIG-IP® Advanced Firewall Manager™ (AFM),
  • Usprawnione możliwości odparcia ataków DDoS,
  • Integracja logowania z SevOne,

Razem stanowi to jedyną w pełni cyfrową platformę umożliwiającą monitorowanie rynku w poszukiwaniu wniosków, które można przekuć w działania. Co więcej, integracja firewalla przeznaczonego dla operatorów z NAT umożliwia proste przejście na standard IPv6.

F5 ogłasza te zmiany zaraz po tym jak IDC zapowiedziało, że rynek IoT wzrośnie do 1,29 biliona dolarów z wskaźnikiem CAGR wynoszącym 15,6% do roku 20201, czyli roku, w którym według Frost i Sullivan każdy człowiek będzie miał ponad 5 połączonych urządzeń2.

Temat IoT jest również poruszany na wielu spotkaniach. Ostatni raport na temat Internet of Things pokazał, że 65% z tysiąca przebadanych osób zarządzających stwierdziło, że organizacje korzystające z IoT będą miały znaczną przewagę na rynku.

Natomiast zgodnie z ostatnim raportem Ericsson Mobility Report, do 2022 roku na świecie powstanie 550 milionów połączeń z siecią 5G. Dodatkowo połączonych ze sobą będzie 29 miliardów urządzeń, z czego 18 miliardów połączonych za pomocą IoT1.

Źródło: www.f5.com

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250