Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Fortinet poinformował, że rozwiązania Fortinet Security Fabric są teraz dostępne we wszystkich środowiskach chmurowych, od prywatnych i publicznych chmur typu Infrastructure-as-a-Service (IaaS) do aplikacji typu Software-as-a-Service (SaaS).


REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Fortinet zwiększa w ten sposób możliwości ochrony chmur prywatnych, infrastrukturalnych i aplikacyjnych (SaaS). Rozwiązanie oferuje m.in. większą skalowalność, nowe funkcje chmury publicznej i wgląd w środowiska SaaS. Nowa usługa CASB zdecydowanie zoptymalizuje wydajność zabezpieczeń w skali chmury – mówi Robert Dąbrowski, SE manager w firmie Fortinet. Dzięki zwiększonej przepustowości wirtualnych urządzeń FortiGate, zwiększono poziom zabezpieczeń w chmurach prywatnych i publicznych oraz ulepszono funkcje automatycznego skalowania i koordynacji dla obciążeń.
Ograniczanie powierzchni ataku poprzez widoczność i kontrolę chmury

Według niedawnego sondażu ESG Research, 62 proc. specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa stwierdziło, że trudno jest im uzyskać ten sam poziom wglądu w procesy zachodzące w chmurze, który mają w swoich sieciach fizycznych. Z kolei 56 proc. uważało, że obecne procesy bezpieczeństwa sieciowego w ich organizacjach nie zapewniają stopnia automatyzacji i koordynacji, który jest wymagany w środowiskach chmurowych. Aby czerpać korzyści ze skali, elastyczności i efektywności chmury, trzeba zintegrować dane i zabezpieczenia we wszystkich środowiskach. Konieczna jest też widoczność i wymiana informacji między środowiskami, która umożliwia wprowadzenie zautomatyzowanej ochrony.

Mając na uwadze te wyzwania, Fortinet rozszerzył kluczowe możliwości architektury Security Fabric. Najnowsze ulepszenia w wydaniu FortiOS 5.6 zapewniają przedsiębiorstwom i dostawcom usług elastyczne, kompleksowe bezpieczeństwo w chmurze:
 
  • Wydajność zabezpieczeń w chmurach prywatnych i publicznych. Wirtualne urządzenie FortiGate zostało ulepszone, aby zapewnić wysoką wydajność w chmurach prywatnych i publicznych. Maszyny wirtualne (VM) zapewniają teraz nawet trzykrotnie większą przepustowość na rdzeń niż poprzednio zmierzona w testach, z opcją wykorzystania 16, 32 lub większej liczby rdzeni procesora w jednej VM. Wirtualne urządzenie FortiGate zapewnia też największą na świecie wydajność VM, do 132 Gb/s na sześciu rdzeniach z akceleracją przez jednostki Fortinet Security Processing Units (SPU). Ponadto nowe budżetowe oferty zapewniają 20-30 proc. oszczędności przy tej samej, zwiększonej wydajności VM.
  • Automatyzacja bezpieczeństwa w chmurze publicznej na żądanie i z automatycznym skalowaniem. W miarę, jak coraz więcej firm przenosi infrastrukturę IT do chmury, modele „na żądanie” zmieniają koszty kapitałowe (CapEx) w operacyjne (OpEx), pozwalając na strategiczne reinwestycje i zapewniając lepszą kontrolę nad infrastrukturą chmurową. Wirtualne rozwiązania Fortinet Security Fabric zapewniają kompletną ochronę treści i sieci. Ponadto rozwiązania Fortinet z ulepszonym automatycznym skalowaniem i koordynacją są dostępne w Amazon Web Services (AWS) zarówno w modelu na żądanie, jak i BYOL (bring-your-own-license), co pozwala łatwiej skalować obciążenia i zautomatyzowane zabezpieczenia w zależności od potrzeb.
  • VM On-Demand umożliwia dostawcom chmury rozliczanie zużycia zasobów. Nowa oferta Fortinet VM On-Demand to gotowa platforma licencjonowania i przydzielania VM dla dostawców chmury i MSSP, która umożliwia zautomatyzowane rozliczanie klientów końcowych w modelu „na żądanie”, podobnie do modelu pobierania opłat przez głównych dostawców chmur publicznych. Platforma obsługuje opcje pomiaru godzinowego lub woluminowego, a także kompatybilność z koordynacją NFV dla dostawców MSSP. W połączeniu z FortiHypervisor VM On-Demand oferuje dostawcom chmury szeroki wybór fizycznych, wirtualnych i hybrydowych urządzeń CPE (customer-premise equipment) na potrzeby zarządzanych usług bezpieczeństwa i SD-WAN.
  • Nowe zabezpieczenia aplikacji chmurowych z wykorzystaniem FortiCASB. Fortinet wprowadza nową usługę FortiCASB opartą na interfejsie API, który zapewnia zespołom IT wgląd w dostęp użytkowników przez sieć i poza siecią do niektórych najpopularniejszych aplikacji SaaS, w tym Office 365. FortiCASB chroni dane przechowywane w SaaS przed zagrożeniami obecnymi w chmurze oraz zapewnia narzędzia do audytu i zachowywania zgodności z przepisami, które pozwalają uzyskać ściślejszą kontrolę nad aplikacjami SaaS. Usługa FortiCASB będzie dostępna pod koniec drugiego kwartału 2017 r.

Nowy program licencyjny Fortinet VM On-Demand dla dostawców chmur i dostawców zarządzanych usług bezpieczeństwa (MSSP) zapewnia elastyczne ceny i opcje automatyzacji dla klientów końcowych. FortiCASB to nowa usługa chmurowego brokera bezpieczeństwa (cloud access security broker service, CASB), która zapewnia widoczność oraz kontrolę nad Office 365 i innymi aplikacjami SaaS w sieci i poza siecią przedsiębiorstwa.

Źródło: Fortinet

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250