Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Era inteligentnych urządzeń nadeszła, a ich użytkownicy są coraz bardziej świadomi wpływu technologii na codzienne życie. Według raportu Future of Apps, przygotowanego na zlecenie F5 Networks, aż 55 proc. Polaków jest zainteresowanych korzystaniem z najnowszych technologii, oferujących np. komendy głosowe dla smartfonów, tabletów i urządzeń typu wearables.

REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Jak pokazuje raport Future of Apps, do 2020 roku będziemy na co dzień korzystali z inteligentnego oprogramowania w naszych domach, a do 2030 roku 9 na 10 osób będzie posiadało smartfona.

Ponad połowa Europejczyków potwierdza, że inteligentne oprogramowanie znacznie ułatwia im wykonywanie codziennych obowiązków. I choć to pokolenie Y przoduje w aktywnym korzystaniu z nowych technologii, chęć używania aplikacji i sprzętów związanych np. z dbaniem o zdrowie albo pilnowaniem diety wykazało prawie 70 proc. badanych użytkowników z Europy Środkowej. Korzystanie z nich jest w stanie znacząco wpłynąć na podejmowane przez nas decyzje, chociażby dzięki możliwości przewidzenia skutków obecnego stylu życia i zwizualizowania tego, jak będzie ono wyglądało w przyszłości.

Osobisty asystent usprawni pracę

Innowacje coraz bardziej pomagają w życiu codziennym i zarządzaniu pracą, proponując przy tym najskuteczniejsze rozwiązania. Aplikacje takie jak inteligentne asystentki Siri, Alexa czy Cortana interesują 55 proc. polskich użytkowników. Z kolei w biznesie popularność zyskują systemy kognitywne.

Firmy, które chcą usprawnić pracę czy komunikację w biurze, zaczynają masowo korzystać z systemów przewidujących sytuację finansową na podstawie gromadzonych informacji o aktualnych zadaniach czy wydatkach. W przyszłości tego typu aplikacje będą opierały się głównie na prognozach wspieranych przez sztuczną inteligencję i osobistych asystentów.

Bezpieczeństwo danych

Warto pamiętać, że wraz z przejmowaniem przez różne technologie kolejnych obszarów naszego życia, rośnie także ryzyko przechwycenia naszych danych lub kradzieży tożsamości. Wraz z postępem technologicznym coraz więcej przedsiębiorstw gromadzi prywatne dane użytkowników, co nie podoba się 80 proc. badanych Polaków. Użytkownicy inteligentnych technologii są coraz bardziej świadomi niebezpieczeństw związanych z kradzieżą danych osobowych, dlatego większość internautów chce większej kontroli nad udostępnianymi w formularzach informacjach o sobie. Chcą także wiedzieć, w jaki sposób firmy przechowują te dane na swoich serwerach.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie F5 Networks przez ośrodek Foresight Factory w lutym 2016 roku na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków w wieku co najmniej 16 lat.

Autor: Ireneusz Wiśniewski, Dyrektor Zarządzający w F5 Networks
Źródło: www.f5.com

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250