Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach

Artykuły

Uniknięcie tych pułapek pomaga zapewnić sukces wdrażanej technologii

Z ankiety przeprowadzonej w 2013 r. przez firmę Infochimps specjalizującą się we wdrażaniu technologii Big Data wynika, że ponad 55% projektów z tego zakresu nie udaje się zakończyć, a spora część wdrożonych rozwiązań tego typu nie spełnia wyznaczonych celów. Przy założeniu, że ponad 81% firm biorących udział w tej samej ankiecie zamieściło projekty związane z wdrażaniem technologii Big Data na liście pięciu swoich głównych priorytetów informatycznych na rok 2013, odsetek porażek jest znaczny.

Wystarczy jeden krytyczny komentarz w serwisie społecznościowym, odejście kluczowego pracownika lub zator płatniczy u poddostawcy, by koszty przerosły planowane przychody. Ryzyko można jednak wyeliminować lub ograniczyć dzięki innowacyjnej technologii in-memory, która umożliwia zarządzanie procesami biznesowymi w czasie rzeczywistym.

Autor: Marek Bulka, Customer Solution Manager, SAP Polska

Wygląda na to, że apetyt na programy detektywistyczne ciągle rośnie. Dawniej uważnie śledziliśmy losy takich postaci jak np. porucznik Borewicz – polski odpowiednik znanego na całym świecie Sherlocka Holmesa. Również dziś, dzięki rozwojowi techniki i łatwemu dostępowi, oglądamy z napięciem zagraniczne, bijące rekordy popularności seriale kryminalne. Potwierdza to tylko, że Polacy uwielbiają zawiłe, pełne podejrzeń historie, w których wyróżniającą się postacią jest detektyw lub komisarz o nieprzeciętnych zdolnościach. Ale czy ten detektywistyczny świat jest aż tak odległy od przeciętnego środowiska biurowego, jak nam się wydaje?

Nowe spojrzenie na informacje, BI w chmurze, innowacyjne rozwiązania baz danych, mobilność, to tylko kilka z najważniejszych zmian, których można oczekiwać w 2014 roku. Artykuł opisuje trendy, które są przewidywane przez organizacje badające technologie (TDWI, Gartner, BARC, Forrester, The Economist, Forbes).
 

Coraz częściej, dane są nazywane „paliwem” XXI wieku i tylko nieliczni negują fakt, że dane są wartościowym zasobem. Jednakże surowe dane, podobnie jak nieprzetworzone paliwa kopalne, nie mają wielkiej wartości.

SAP - Business inteligence, cloud computing, in-memoryJedni lubią kiepskie filmy — inni ich nie znoszą. Zależnie od wieku widza mogą to być: „Myra Breckinridge” w latach siedemdziesiątych, „Najdroższa mamusia” w osiemdziesiątych, „Batman i Robin” w dziewięćdziesiątych lub „Gigli” w pierwszej dekadzie XXI wieku (chociaż trzeba przyznać, że potem Ben Affleck miał świetną rolę w „Operacji Argo”). Niektórzy czule wspominają te filmy, ale Wikipedia (i prawdopodobnie większość ludzkości) zalicza je do najgorszych filmów w historii kina.
 

Coraz częściej, dane są nazywane „paliwem” XXI wieku i tylko nieliczni negują fakt, że dane są wartościowym zasobem. Jednakże surowe dane, podobnie jak nieprzetworzone paliwa kopalne, nie mają wielkiej wartości.
 

SAP - BIG DATAZajmuję się narzędziami analitycznymi już od ponad dwudziestu lat i miałem okazję na własne oczy obserwować, jak te technologie zmieniły świat na lepsze. Widziałem tysiące przykładów, od podwyższenia wydajności w przedsiębiorstwach do zwiększenia zadowolenia klienta w parkach rozrywki i lepszego wykorzystania ograniczonych zasobów krwi.

Otaczający nas świat zmienia się ostatnio w niesamowitym tempie. Rozwój komputerów, sieci Internet, poczty elektronicznej, a ostatnio również serwisów społecznościowych to czynniki, które przemodelowały utrwalone przez wieki standardy komunikacji międzyludzkiej. Nie tylko dostęp do informacji stał się powszechny, ale powszechne stało się również tworzenie treści publikowanych z wykorzystaniem różnorodnych kanałów informacyjnych.

Jeszcze 10 lat temu skompletowanie ludzkiego genomu kosztowało 100 mln USD. Dziś jest to zaledwie ok. 10 tys. USD. Rozwój technologii i możliwości, jakie one niosą, umożliwia zadawanie coraz bardziej odważnych pytań, analizowania coraz większych zbiorów danych.
 

Według danych IDC do 2015 roku liczba pracowników mobilnych wyniesie 1,3 miliarda, co będzie stanowić aż 37,2% osób aktywnych zawodowo. Pracownicy po prostu coraz bardziej polegają na technologii. W czasach powszechnego użytkowania smartfonów oraz tabletów w miejscu pracy, narzędzia Business Intelligence (tuż za e-mailem oraz aplikacjami służącymi do zarządzania czasem), stały się priorytetem dla wielu użytkowników biznesowych.

Można bez dużej przesady powiedzieć, że współczesny świat został zbudowany na fundamencie danych. Samochody stały się dzięki temu bardziej niezawodne, samoloty pasażerskie działają na wydajniejszych i bezpieczniejszych silnikach, medycyna stała się skuteczniejsza, poprawiono bezpieczeństwo na drogach, zmniejszono przestępczość itd. Rozglądając się wokół nas, coraz trudniej można dostrzec taki obszar, którego współczesny człowiek nie poddawałby analizie.

HOGART BUSINESS INTELLIGENCEDziś bez wątpienia można powiedzieć, że ostatnie lata światowego rynku Business Intelligence stały pod znakiem zasadniczej przemiany w stosowanych technologiach oraz w świadomości i poziomie oczekiwań użytkowników biznesowych. Śledząc publikacje branżowe i teksty marketingowe dostawców BI rzadkością są dziś materiały, które nie wspominałyby choć na marginesie o „in-memory”, czy trendzie Data Discovery. Znamienne jest to, że bardzo często są to wypowiedzi firm, które jeszcze kilka lat temu deprecjonowały znaczenie i możliwość szerokiego stosowania właśnie tych technologii. Ta zmiana stanowiska jest bezpośrednią konsekwencją światowego sukcesu takich produktów jak np. QlikView oraz faktu, że są one coraz częściej przyjmowane przez użytkowników BI jako nowy standard jakości oraz nowy wzorzec koncepcji systemów analitycznych w przedsiębiorstwie.

Na początek lapsus. Przygotowując się do napisania tego artykułu, zacząłem wypisywać sobie różne słowa – klucze, pojęcia, luźne myśli, z których chciałbym skorzystać. Było wśród nich „Cięcie kosztów”. WORD, który jak zwykle chce być mądrzejszy ode mnie, zamienił to na … „Ciecie kosztów”. Pomyślałem sobie, że może tym razem ma rację? Może rzeczywiście sporą część pomysłów na „Cięcie kosztów” wymyślają tacy „Ciecie kosztów”?... Chyba coś w tym jest.

COMARCH - Business Intelligence, ERP, CRMLiczba produkowanych urządzeń mobilnych rośnie w tempie 15 proc. rocznie. W 2011 roku wprowadzono na rynek 1,6 mld sztuk, a prognozy na 2012 rok mówią o 2 mld egzemplarzy. Telefony i tablety są ciągle udoskonalane, dodawane są nowe funkcje zwiększające komfort pracy użytkownika. Pojawia się też coraz więcej rozwiązań biznesowych na platformy mobilne, w tym również systemów wspomagających podejmowanie decyzji. Twórcy rozwiązań Business Intelligence, idąc za ogólnym trendem, starają się zaznaczyć swoją obecność na rynku mobile. Jakie znaczenie mają wymienione informacje dla przeciętnego użytkownika? Na co zwraca on szczególną uwagę przy wyborze aplikacji? I przede wszystkim: jakie korzyści biznesowe odnosi osoba bądź firma używająca rozwiązań mobilnych Business Intelligence?

Wartość, to zdecydowanie najistotniejsza cecha wyróżniająca dla Big Data – zarówno w kontekście kosztu pozyskania technologii, jak i korzyści, jakie organizacje mogą uzyskać w wyniku jej stosowania.

Autor: Tomasz Słoniewski, IDC CEMA

Przełom stał się faktem – wyniki ostatnich badań i analiz zaprezentowane przez Gartner Group na BI Summit w lutym b.r. w Londynie potwierdzają, że zapowiadany przełom w dziedzinie Business Intelligence właśnie się dokonał. Top menedżerowie muszą zastanowić się, w jaki sposób ustawić firmowy okręt do nowego wiatru.

czyli jak w pełni wykorzystać potencjał wdrożenia Business Intelligence

Sukces wdrożenia Business Intelligence zależy od bardzo wielu czynników, jednak odpowiednie przełożenie potrzeb biznesu na użyteczny, wydajny i elastyczny analityczny model danych jest elementem krytycznym, mającym znaczący wpływ na praktycznie każdy aspekt prowadzonego programu Business Intelligence, a w szczególności na jego przyszłość.

CONSORG - BUSINESS INTELLIGENCEWsparcie decyzji przy rozwiązywaniu problemów nieustrukturowanych wymaga zastosowania tzw. kreatywnych systemów podejmowania decyzji (CDSS).

DOMDATA - Business Intelligence, ControllingTrudno dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez analiz dotyczących trendów sprzedaży, wyników finansowych czy innych kluczowych z punktu widzenia danej firmy wskaźników efektywności jej działania. Jednym z głównych służących do tego celu narzędzi są systemy Business Intelligence.

Umiejętność rozpoznania, kiedy klient jest rozczarowany jakąś usługą, zanim jeszcze złoży on skargę lub uda się do konkurencji, niesie ze sobą możliwość działań zapobiegawczych, które mogą uruchomić firmy, by podjąć odpowiednie kroki zanim będzie za późno, w celu ograniczenia odejść oraz poprawy zadowolenia klientów.

Simon Doherty z firmy Teradata twierdzi, że banki po kryzysie potrzebują nowych sposobów pozyskiwania wartości ze swoich danych.

Jeśli poprosiłbym, abyście zamknęli oczy - a potem, nadal mając je mocno zamknięte powiedzieli mi, co zobaczycie, gdy je otworzycie, moglibyście jedynie zgadywać. Waszym najlepszym założeniem mogłoby być, że wszystko będzie tak samo jak przedtem. A jednak w tej krótkiej chwili mogło się wydarzyć praktycznie wszystko.

COMARCH - Business Intelligence, ERP, system ERPKoncentruj się na kliencie i przewiduj to, co może przynieść przyszłość. To jedno zdanie jest najprostszą receptą na sukces w biznesie. Ale w interesach, jak w życiu codziennym, osiągnięcie tego, co wydaje się proste, może wymagać sporo wysiłku. Nie musi tak być – dowiedz się, jak efektywnie wykorzystać analizy typu What-If i RFM dostępne w narzędziu analitycznym Comarch Business Intelligence.

Umiejętne zarządzanie wiedzą w organizacji jest dzisiaj kluczem do przetrwania i sukcesu na rynku. Konieczność szybkiego reagowania na zmieniające się warunki wymaga błyskawicznych decyzji przy możliwie najniższym stopniu ryzyka. Nieodzowne stają się narzędzia Business Intelligence współpracujące z systemami nadzorującymi wszystkie gałęzie działalności firmy, co pozwala zwiększać efektywność ekonomiczną i konku­rencyjność przedsiębiorstwa.

Hurtownia danych to centrum wiedzy o firmie. Zarezerwowane do niedawna wyłącznie dla dużych organizacji, obecnie coraz częściej wykorzystywane są również w średnich firmach. Czym są hurtownie danych, jak działają i czy rozwiązania klasy Business Intelligence In-memory mogą je zastąpić?

Im większa firma lub bardziej skomplikowany profil usług czy produkcji, tym bardziej potrzeba rozwiązań do przetwarzania danych. Duże organizacje nie mogą już istnieć bez hurtowni danych, które wpierają decyzje i pozwalają zorientować się w sytuacji w różnych obszarach działalności. Jednak coraz częściej hurtownie nie są efektywne. Jak wynika z raportu IDC ?Oswajanie chaosu informacyjnego?, 75 proc. firm ma do czynienia ze zjawiskiem przeładowania informacyjnego, a tylko połowa informacji, którymi dysponują, jest naprawdę przydatnych przy podejmowaniu decyzji. W zarządzaniu danymi pojawiają się problemy, z których główne to ilość danych oraz ich rozproszenie.

CONSORG - Business Intelligence, OLAP, ControllingZdecydowana przewaga praktycznych problemów decyzyjnych to zagadnienia, dla których istniejące rozwiązania albo nie istnieją albo są nieadekwatne do rozpatrywanej sytuacji. Problemy takie często nazywa się problemami nieustrukturowanym lub słabo ustrukturowanymi (ill structured) w przeciwieństwie do rutynowych, dobrze ustrukturowanych problemów, dla których istnieją znane i sprawdzone rozwiązania.

CONSORGIstnieje wiele różnych kategorii użytkowników korzystających z efektów pracy narzędzi Business Intelligence w przedsiębiorstwie. Jedną z ciekawszych klasyfikacji jest ich podział na: kierownictwo najwyższego szczebla zarządzania organizacją, użytkowników początkujących i/lub dorywczych, analityków biznesowych oraz użytkowników szczególnych (tzw. zaawansowanych). Osobną klasę (klasę samą w sobie) stanowią twórcy aplikacji analitycznych korzystający z możliwości oferowanych przez platformy narzędziowe Business Intelligence.

Nie jest tajemnicą, że obecnie przewagę konkurencyjną zdobywa się poprzez szybkie reagowanie na zmiany zachodzące w sferze zewnętrznej (otoczenie gospodarcze) i wewnętrznej (obszar firmy) . Podstawą szybkiej i skutecznej reakcji jest posiadanie odpowiedniej informacji. O ile jednak zgadzamy się, że brak informacji jest niebezpieczny to często zapominamy, że jej nadmiar może mieć równie szkodliwy wpływ na prawidłowe funkcjonowanie firmy. Stąd tak istotne staje się efektywne zarządzanie danymi, które prowadzi do pozyskania informacji faktycznie potrzebnej, wiarygodnej oraz uczynienia jej łatwo dostępnej. Najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem wspierającym takie zarządzanie jest hurtownia danych. W niniejszym artykule prezentowana jest pokrótce historia powstania tego narzędzia, zasady funkcjonowania, charakterystyka procesu wdrożeniowy oraz wyliczam korzyści i koszty związane z wykorzystaniem hurtowni danych w typowym przedsiębiorstwie.

BCC - business intelligence, systemy erp, mrp, crm, hurtownie danychDla firm korzystających z hurtowni danych SAP BW BCC przygotowało nowy produkt do transformacji danych ? EasyMAP BI. To przyjazne dla użytkownika narzędzie łączy zalety aplikacji opartych na tabelach mapujących z tym, co najlepsze w rozwiązaniach wykorzystujących konfigurację przez raporty. EasyMAP BI jest efektem projektu badawczo-rozwojowego zrealizowanego przez BCC przy współfinansowaniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

HICRON - Business Intelligence, systemy ERP, ControllingDla znanego Producenta Stali zbliża się termin renegocjacji warunków handlowych. Nagły wzrost kursu Euro w okresie aktualizacji kontraktów oznacza wzrost opłacalności eksportu. Działając na bardzo konkurencyjnym rynku, firma nie może stracić okazji by zarobić. Nie ma czasu do stracenia.

W treści artykułu przedstawiono syntetyczne omówienie systemu analitycznego wykorzystującego mechanizmy hurtowni danych jako skutecznego narzędzia organów bezpieczeństwa publicznego działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli. W opisie wykorzystano doświadczenia z wdrożenia systemu analitycznego w polskiej Policji.

Business Intelligence kolejny krok po wdrożeniu systemu ERP

ASSECO - Business Intelligence, Systemy ERP, BI

Wdrożenie systemu wspomagający zarządzanie klasy ERP przestało być zjawiskiem niespotykanym lub rzadkim. Rzeczywistość, w której małe firmy chcą mieć nowoczesne oprogramowanie oferujące wielorakie funkcjonalności, zmusza wszystkie przedsiębiorstwa do troski o ciągłe podnoszenie własnej konkurencyjności. Jednym z faktów świadczących o innowacyjności firm jest wdrożenie systemu Business Intelligence.

SOLEMIS - Business Intelligence, CRM, ERP, Systemy ERPSystem Business Intelligence przyniesie w firmie korzyści tylko wówczas, gdy odzwierciedlać będzie cały model bizne-sowy przedsiębiorstwa, a dane do analiz będzie czerpał ze wszystkich systemów gromadzących dane transakcyjne w firmie. Patrząc od strony technologicznej systemy transakcyjne są fundamen-tem dla Business Intelligence ? bez nich systemy BI nie mogą funkcjonować.

SOLEMIS  - business Intelligence, Controlling, ERP, systemy ERP, OLAPKluczem do sukcesu każdej firmy jest skuteczne zarządzanie jej działaniem. Skuteczne zarządzanie wymaga natomiast jasnego określenia celów i podporządkowania codziennego działania firmy jak najlepszej ich realizacji. Oczywiście możliwość realizacji celów każdej firmy weryfikuje otoczenie czyli rynek. Stawia to przed zarządem firmy konieczność stałej obserwacji zmieniającego się oto-czenia rynkowego firmy i aktywnego reagowania na te zmiany. Im szybsza i trafniejsza reakcja ? tym lepszy efekt i umocnienie pozycji firmy na rynku.

VERAX - Business Intelligence, hurtownia danychczyli spojrzenie na systemy Business Intelligence

Współczesna organizacja prędzej czy później stanie przed dylematem wyboru odpowiedniego systemu wspierającego podejmowanie decyzji. W ostatnich latach można zaobserwować wzrost liczby oferowanych systemów tej klasy. Różnorodność i liczba dostępnych rozwiązań nierzadko nastręcza trudności we właściwej ich ocenie. Poziom świadomości przedsiębiorców na temat tego, czym tak właściwie są systemy Business Intelligence wzrasta, jednak nadal istnieje wiele błędnych opinii i przekonań.

PODOBNE

 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT