Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach

Case studies

Informatyzacja służby zdrowia to ciągle trudny temat: z jednej strony mamy ogromny postęp technologiczny w tym zakresie, a z drugiej wiele jednostek boryka się z poważnymi problemami natury finansowej czy organizacyjnej, i które to problemy uniemożliwiają wykorzystanie najnowszych rozwiązań w takim zakresie, w jakim życzyliby sobie menedżerowie i personel medyczny.

Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego (SOT) – lider w hurtowej sprzedaży produktów mleczarskich i spożywczych w Polsce wdrożył rozwiązanie klasy Business Intelligence firmy UNIT4 TETA BI Center. Dzięki temu ma możliwość analizy ogromnej ilości danych, co w znacznym stopniu przyśpiesza proces podejmowania decyzji.

Potrzebowaliśmy systemu analitycznego, aby usprawnić pracę naszych analityków biznesowych. Szukaliśmy rozwiązania, które sprawi, że będą oni mogli skupić się wyłącznie na analizie danych, nie angażując czasu na ich pozyskiwanie i przetwarzanie. Dla zarządu spółki kluczowe było, aby informacja, którą otrzymają była rzetelna i aktualizowana na bieżąco, a dane były widoczne niemal w czasie rzeczywistym, prezentowane w sposób czytelny i zrozumiały – mówi Piotr Pęcherski, Dyrektor Departamentu IT, Prokurent Czerwonej Torebki S.A.

W związku z rozbudowanym zasięgiem swojej działalności na rynku finansowym, firma Optima SA szukała rozwiązania, które zintegrowałoby informacje z poszczególnych jednostek organizacji, a także pozwoliło na łatwy i intuicyjny dostęp do kluczowych danych biznesowych. Docelowy system miał pomóc kadrze zarządzającej podejmować odpowiednie decyzje we właściwym czasie. W wyniku analizy rynku podjęto decyzję o wdrożeniu rozwiązania klasy Business Intelligence, a jego wykonanie powierzono specjalistom z firmy JCommerce SA.
 

Dzięki rozwiązaniu Business Intelligence, które usprawnia przepływ materiałów informacyjnych, danych i raportów, osiągamy dwa kluczowe cele. Jednym jest stałe podnoszenie jakości świadczonych usług. Drugim, jak najlepsze wywiązanie się z obowiązku cyklicznego zgłaszania informacji finansowych do Komisji Nadzoru Finansowego.

CONTROLLING SYSTEMSSystem EURECA w firmie Jantoń S.A., będącej jednym z największych producentów w branży winiarskiej w Polsce, wykorzystywany jest do wielu nietypowych zadań. Pozwala m.in. na śledzenie jednostkowych kosztów produkcji a w efekcie dostarcza firmie odpowiedzi na podstawowe dla producenta artykułów spożywczych pytanie: czy możemy produkować taniej?

SM ROTR: Narzędzia SAP BI w branży mleczarskiej

7milowy - ERP, systemy ERPSpółdzielnia Mleczarska ROTR jest jedną z pierwszych firm mleczarskich w Polsce, która z sukcesem zaczęła wykorzystywać system SAP. Swoim podejściem spółka udowodniła, że również firmy średniej wielkości mogą czerpać korzyści z zaawansowanych rozwiązań klasy ERP. Dwa lata po wdrożeniu systemu SAP SPRINT z 7milowym, SM ROTR ponownie stał się przykładem do naśladowania - wdrożył rozwiązania SAP BW i SAP BusinessObjects.

Wyniki finansowe spółki produkcyjnej w Chinach, wielkość sprzedaży piany poliuretanowej dla Europy, kwartalny raport skonsolidowany na giełdę... Potrzeby raportowe w Grupie Selena są równie rozległe, jak skala i globalny zasięg firmy. Wdrażany system SAP BI (Business Intelligence) istotnie usprawnia integrację i analizę danych, wspierając procesy zarządzania w grupie kapitałowej.

Hogart Business Intelligence - Controlling, BudżetowanieDepartament Controllingu BRE Banku przyśpieszy i uelastyczni raportowanie na wszystkich poziomach organizacji, będzie miał też lepszy dostęp do informacji. Nowoczesne rozwiązanie Business Intelligence, w oparciu o platformę QlikView wdrożył Hogart Business Intelligence.

hogart_business_intelligenceHogart Business Intelligence wdrożył oprogramowanie QlikView w firmie Iglotech - dostawcy kompleksowych rozwiązań z dziedziny chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji oraz elektrotechniki. Wdrożenie przebiegało w metodyce lekkiej („Agile”), z wykorzystaniem programu pilotażowego „Seeing is beeliving”. Iglotech zdecydował się na 5-dniowe szkolenie, dzięki któremu osiągnął całkowitą samodzielność w rozwijaniu obecnych i tworzeniu zupełnie nowych aplikacji QlikView.

MACROLOGIC - systemy ERP, CRM, Business IntelligenceSKOK Ziemi Rybnickiej pracował na systemie SkokCom będącym wewnętrznym systemem transakcyjnych. Jest on zintegrowanym pakietem programów komputerowych służącym do kompleksowej obsługi kas w zakresie prowadzenia: rachunków klientów, działalności depozytowej, pożyczkowej, rozliczeniowej, ubezpieczeniowej, kasowej oraz obsługi księgowej. Jak każde narzędzie służące ewidencji finansowo księgowej SKOKCom nie dysponuje możliwościami analitycznymi informacji zarządczej. Menadzęrom SKOKu Rybnickiego brakowało narzędzi pozwalających analizować działalności pod kątem centrów powstawania kosztów.

MACROLOGIC - systemy ERP, ERP, Business IntelligenceNarodowy Instytut Leków prowadzi prace naukowe, projekty badawcze oraz świadczy usługi kompleksowej oceny jakości produktów leczniczych i wyrobów medycznych jak również usługi w zakresie ekspertyz mikrobiologicznych i analiz genetycznych. Działalność usługowa Instytutu prowadzona jest przez wyspecjalizowane jednostki (zakłady) wyodrębnione w strukturze organizacyjnej NIL. Instytut jako jednostka naukowa realizuje swoje prace badawcze korzystając z różnych źródeł finansowania. Dlatego też, aby móc efektywnie rozliczać wykorzystanie przyznanych środków na realizowane projekty, rozpoczęto poszukiwania rozwiązania, które miało zapewnić Instytutowi szybki dostęp do informacji niezbędnych dla celów zarządczych, usprawnienie procesów budżetowania i rozliczania środków wydatkowanych na prace badawczo–rozwojowe oraz usprawnić monitorowanie rentowności projektów naukowych i działalności poszczególnych zakładów naukowych.

SAP - Hurtownie danych, Business Intelligence, ERPPolskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - jedna z największych spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ciągu dziesięciu tygodni zwiększyła moc obliczeniową Hurtowni Danych ponad dziesięciokrotnie. Wcześniej na wyniki rozbudowanych raportów pracownicy czekali 20-30 min., dziś ? przy wsparciu Business Intelligence Accelerator - nie dłużej niż kilka minut.

AFFECO - Business IntelligenceAffecto to wiodący dostawca rozwiązań informatycznych, przede wszystkim z obszaru Business Intelligence. Główna siedziba firmy mieści się w Helsinkach. Ponadto firma ma swoje oddziały w Norwegii, Szwecji, Danii, Litwie, Łotwie, Estonii, oraz Polsce. Łącznie zatrudnia ponad 900 pracowników.

BONAIR - Business Intelligence, Controlling, Hurtownie danych, Budżetowanie, OLAPTVN SA skrócił cykl raportowania i generowania danych do podejmowania decyzji, a zarazem zwi?kszył poziom zaufania do danych, dzi?ki wdrożeniu rozwiązania analityczno-raportowego opartego na platformie Microsoft Office PerformancePoint Server 2007.

HOGART BUSINESS SYSTEMS - Business Intelligence, Controlling, Budżetowanie, Hurtownie danych, OLAPKaretka z piskiem opon zatrzymuje się przed wejściem do szpitala. W mgnieniu oka mężczyzna z uszkodzoną czaszką trafia na salę operacyjną. W tym czasie zespół chirurgów musi dostać się do kluczowych informacji. Jakie choroby przechodził pacjent? Na co jest uczulony? Na co uważać, by po operacji nie pojawiły się niebezpieczne komplikacje? Wyniki analiz pojawiają się w systemie Business Intelligence po kilku sekundach. Tyle też dzieli życie pacjenta od śmierci.

SOLEMIS - Business Intelligence, Systemy ERP, Controlling, ERP, OLAPPrzedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi CENTROSTAL S.A. Kielce, mające już sześćdziesięcioletnie doświadczenie w handlu i dystrybucji wyrobów hutniczych i uznaną, wysoką pozycję na polskim rynku wyposażyło swój dział handlowy w system klasy Business Intelligence - TARGIT. System umożliwia dyrektorom handlowym łatwą i szybką wielowymiarową analizę danych dotyczących m.in. wahań sprzedaży, zapotrzebowania klientów w różnych regionach kraju.

SOLEMIS - Business Intelligence, Controlling, Hurtownie danych, Budżetowanieczyli TARGIT Business Intelligence Suite w DaimlerChrystler Financial Services

 

Stawianie pytań i znajdowanie precyzyjnych odpowiedzi to podstawa pracy Johna B. Birger Christensena, zajmującego się controllingiem w skandynawskim oddziale DaimlerChrysler Financial Services (DCFS). W jego pracy, ważnym jest ?o ile więcej - niż wcześniej planowano - rzeczywiście wyleasingowano ciężarówek np. w Jutlandii?. Innym razem potrzebna jest precyzyjna informacja ?leasing ilu taksówek w Kopenhadze finansuje DCFS?.

SOLEMIS - Business Intelligence, Controlling, Hurtownie danych, BudżetowanieADe Line SA, właściciel ponad 60 salonów wyposażenia wnętrz AlmiDecor i FLO, wybrał system klasy Business Intelligence - PROPHIX Enterprise jako narzędzie wspomagające budżetowanie i pozwalające na bardziej precyzyjne planowanie oraz analizowanie wszystkich elementów wpływających na wynik finansowy prowadzonej działalności oraz umożliwiający precyzyjne dostosowanie oferty firmy do różnych gustów i potrzeb klientów w różnych regionach Polski.

CONTROLLING SYSTEMS - business intelligence, hurtownie danych, budżetowanieZanim zdecydowano się na zakup systemu EURECA, do analizy danych używano, tradycyjnych narzędzi w postaci arkuszy kalkulacyjnych, oraz modułów planistycznych specjalistycznych systemów wspierających działalność telewizyjną.

SOLEMIS - Business Intelligence, Controlling, Hurtownie danych, BudżetowaniePolski oddział międzynarodowej Grupy Bacardi, działającej w ponad 170 krajach świata, producenta markowych alkoholi wśród których należy wymienić rumy Bacardi, wermuty Martini, whisky Dewars?s, wódkę Grey Goose, gin Bombay Sapphire wybrał system klasy Business Intelligence - PROPHIX Enterprise jako narzędzie wspomagające budżetowanie i pozwalające na bardziej precyzyjne planowanie oraz analizowanie wszystkich elementów wpływających na wynik.

 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT