Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
SOLEMIS - Business Intelligence, Controlling, Hurtownie danych, Budżetowanieczyli TARGIT Business Intelligence Suite w DaimlerChrystler Financial Services

 

Stawianie pytań i znajdowanie precyzyjnych odpowiedzi to podstawa pracy Johna B. Birger Christensena, zajmującego się controllingiem w skandynawskim oddziale DaimlerChrysler Financial Services (DCFS). W jego pracy, ważnym jest ?o ile więcej - niż wcześniej planowano - rzeczywiście wyleasingowano ciężarówek np. w Jutlandii?. Innym razem potrzebna jest precyzyjna informacja ?leasing ilu taksówek w Kopenhadze finansuje DCFS?.

REKLAMA:
snt banner 300
 

Zlikwidować żmudne, ręczne zestawienia

Głównymi produktami firmy DaimlerChrysler są luksusowe samochody ? Mercrdes-Benz, Chrysler i Jeep. DaimlerChrysler ma także własną firmę zajmującą się finansami ? pożyczkami, leasingiem czyli finansowaniem zakupów ciężarówek, taksówek, autobusów i mikrobusów oraz samochodów osobowych kupowanych przez firmy i osoby indywidualne.

Podstawą konkurencyjności DCFS w ostrej walce z usługami banków i innych firm z branży finansowej, jest doskonałe rozpoznanie rynku i kosztów własnego biznesu. Wymaga to prowadzenia praktycznie ciągłych analiz. Przed zaimplementowaniem systemu TARGIT wymagało to godzin pracy przy ręcznym sporządzaniu zestawień i raportów na podstawie danych z różnych systemów wykorzystywanych w firmie, a wyniki budziły często wątpliwości.

Dziś John B. Birger Christensen sam, na swoim komputerze, może analizować kluczowe wskaźniki i dane w różnych przekrojach. Pozwala mu to szybko reagować na wszelkie zmiany rynkowe.

Mamy ogromne zapotrzebowanie na różne analizy. Poprzednio ich przygotowanie zajmowało 2-3 godziny ciężkiej pracy, wstukiwania danych z różnych źródeł do arkusza kalkulacyjnego, ich sprawdzania i przeliczania ? rzadko były w 100% wiarygodne i aktualne. Nie studiowałem ekonomii i statystyki by spędzać czas na żmudnym zbieraniu danych ? mówi John B. Birger Christensen. Nierzadko pozyskiwanie tych danych i przetwarzanie było tak skomplikowane, że wymagało sięgania po pomoc ludzi z naszego działu IT.

TARGIT sam zbiera dane z różnych źródeł

Dla zminimalizowania ręcznego zbierania danych i ich pracochłonnego analizowania zdecydowano w DCFS o budowie hurtowni danych bazującej na Microsoft SQL Server i łatwym w obsłudze systemie TARGIT Business Intelligence Suite do analizowania zbieranych danych. Każdej nocy, SQL Server zbiera i agreguje dane z dwóch źródłowych, transakcyjnych baz danych firmy prowadzonych w Microsoft XAL i Microsoft Access stając się informacyjną hurtownią danych dla systemu TARGIT.

Ostatnio dokonaliśmy restrukturyzacji danych w naszej hurtowni i dołączyliśmy do niej dane budżetowe ? John Christensen. Dzięki temu, że rozwiązanie bazuje na znanym standardzie jakim jest MS SQL Server to wszystkich zmian dokonał samodzielnie nasz dział IT.

Szybkie i wiarygodne analizy

Implementacja systemu TARGIT znacząco usprawniła pracę. Dowolne analizy, jakie dyktuje potrzeba chwili i pomysłowość, John B. Birger Christensen przygotowuje teraz całkowicie samodzielnie nie ruszając się od swojego komputera. Bez problemu wykorzystuje to tego dane zarówno ze swojej bazy kontaktów jak i firmowego systemu finansowo-księgowego.

Odpowiedzi na swoje pytania uzyskuję teraz w mniej niż 30 sekund, co więcej wyniki otrzymuję także w postaci wykresów i diagramów, a nie tylko zwykłych tabel ? ułatwia to ich interpretację i możliwia przygotowanie prezentacji ? mówi John Christensen i jednym tchem dodaje także aktualność i wiarygodność wyników zauważalnie się zwiększyła.

Szybkie i trafne decyzje

Szybkie analizy danych i ich przejrzysta forma prezentacyjna pozwala zarządowi firmy bardzo szybko tworzyć bardzo konkurencyjne na rynku oferty z zachowaniem pełnej kontroli uzyskiwanych zysków. Elastyczne podejście do klienta i szybkie podejmowanie decyzji znacząco zwiększyło konkurencyjność firmy na rynku.

Źródło: www.solemis.com

 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250