przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Multiagencja CUK Ubezpieczenia Sp. z o.o. Sp. k. to lider w branży ubezpieczeniowej, dynamicznie rozwijający sieć placówek franczyzowych na terenie całego kraju. Swoim partnerom gwarantuje dostęp do oferty 30 Towarzystw Ubezpieczeniowych.
 
REKLAMA:
snt banner 300
 
 
W maju 2016 roku spółka rozpoczęła wdrożenie systemu klasy business intelligence/ corporate performance management – EURECA, autorstwa wrocławskiej firmy Controlling Systems.

Celem uruchomienia systemu Eureca było usprawnienie oraz automatyzacja procesu raportowania i budżetowania. Zadania w tych obszarach były realizowane z wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych, a dane były pobierane z niezależnych systemów finansowo-księgowych (Comarch Optima) i sprzedażowych. Przy skali działalności firmy, tworzenie aktualnych i czytelnych raportów, ich dystrybucja oraz pracochłonność związana budżetowaniem stanowiła bolączkę dla spółki.

Wdrożenie trwało 4 miesiące, w tym czasie konsultanci systemu Eureca przy współpracy z klientem zintegrowali dane i zautomatyzowali ich pobieranie, utworzyli struktury budżetowe, raporty sprzedażowe i pulpity dla menadżerów i zarządu spółki. W efekcie uzyskano pełną automatyzację procesów, dzięki czemu managerowie i controllerzy mogą zajmować się analizą danych, planowaniem i podejmowaniem działań zamiast żmudnym pozyskiwaniem informacji.

W trakcie wdrożenia konsultanci z firmy Controlling wpierali Klienta swoją wiedzą zarówno z dziedziny controllingu, finansów jak i IT.

Źródło: Controlling Systems

PODOBNE


 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250