przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Firma Esri nawiązała współpracę z Microsoft w obszarze rozwoju rozwiązań Power BI i Microsoft Azure. Efektem porozumienia jest poszerzenie funkcjonalności obu aplikacji o możliwość wykonywania analiz przestrzennych. Dzięki współpracy zalety wizualizacji danych na mapach trafią do szerokiego grona użytkowników rozwiązań giganta z Redmond.

 
REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Wg. przewidywań firmy analitycznej Gartner do roku 2020 wyraźnie wzrośnie liczba firm, które sięgną po analizy przestrzenne. Głównym motywem wykorzystania elementu geografii w działaniach biznesowych jest potencjał leżący w dynamicznym rozwoju cyfrowego biznesu i wzrost liczby urządzeń mobilnych podłączonych do internetu (ponad 25 mld w roku 2020).

Platforma ArcGIS od Esri została zintegrowana z zestawem biznesowych narzędzi analitycznych Power BI, dzięki czemu 5 mln użytkowników tego systemu zyskuje możliwość tworzenia raportów, kokpitów i wizualizacji danych w formie cyfrowej mapy za pośrednictwem usługi chmurowej Azure. Zintegrowane rozwiązanie GIS i BI otwiera przed użytkownikami rozwiązań Microsoft zupełnie nową jakość w zakresie integracji danych i i analiz przestrzennych.
Dzięki rozwiązaniu ArcGIS, użytkownicy Power BI będą mogli integrować i wizualizować własne dane z danymi demograficznymi, statystycznymi oraz mapami bazowymi udostępnianymi przez Esri i inne podmioty. Takie podejście otwiera przed użytkownikami rozwiązania Microsoft możliwość prezentowania informacji w bardziej zrozumiały i czytelny sposób. – mówi Krzysztof Kozłowski, Dyrektor Działu Administracji Samorządowej w Esri Polska.
Porozumienie obejmuje również współpracę w obszarze produktów ArcGIS Pro od Esri i Microsoft Azure. Użytkownicy systemu ArcGIS Pro mogą korzystać z przewagi jaką daje platforma chmurowa Microsoft Azure w konfiguracji desktop as a service (DaaS). ArcGIS Pro jako usługa na Azure pozwala natomiast na wizualizowanie, edytowanie i analizowanie danych geograficznych w 2D i 3D oraz łatwe dzielenie się swoją pracą z innymi. Jest to szczególnie istotne w kontekście wysokich wymagań rozwiązania ArcGIS Pro w obszarze wizualizacji danych, które wymagają dużych zasobów systemowych.
Microsoft Power BI nastawiony jest na rozwój cennych relacji biznesowych, których następstwem jest dodatkowa wartość dla naszych użytkowników. – mówi John Doyle, dyrektor Microsoft Power BI. Rozwiązanie ArcGIS dla rozwiązań Power BI daje naszym użytkownikom dostęp do szerokiej wiedzy z obszaru analiz przestrzennych i wizualizacji danych. Dzięki nowym narzędziom można podejmować świadome decyzje z uwzględnieniem czynnika lokalizacji w takich działaniach jak wybór najlepszych miejsc – dodaje John Doyle.
Źródło: esri Polska

PODOBNE


 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250