Ewolucja Setrab: Od starych metod do mistrzostwa produkcji
RAMBASE ERPWyobraź sobie produkcję wysokiej jakości części dla renomowanych producentów samochodów, takich jak Aston Martin, Audi i McLaren. Jednak gdy jesteś gotowy, aby przenieść swoją działalność na kolejny poziom, okazuje się, że powstrzymują Cię przestarzałe systemy. W takiej właśnie frustrującej sytuacji znalazł się szwedzki producent Setrab. Pomimo zainwestowania czasu i pracy w istniejące systemy, firma rozpoczęła poszukiwania nowego rozwiązania biznesowego. To poszukiwanie ostatecznie doprowadziło ich do partnerstwa z Ariser, zaufanym i doświadczonym partnerem i zaufanym systemem biznesowym, RamBase Cloud ERP.

 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
Wyzwanie związane ze zwiększaniem skali i spełnianiem wymagań branży

Setrab, rodzinna firma, rozpoczęła swoją podróż od obsługi zróżnicowanej gamy klientów, w tym w branży motoryzacyjnej i wyścigowej, np. w Formule 1 i rajdach samochodowych. Ich efektywność i wydajność w tych obszarach doprowadziła ich do czołówki producentów, zapewniając prestiżowe partnerstwo z renomowanymi markami samochodowymi, takimi jak Aston Martin, Audi, BMW, Ferrari, Lamborghini, McLaren i Mercedes. Odchodząc od przemysłu samochodowego, Setrab z powodzeniem pozycjonuje się jako czołowy producent na rynku europejskim.

Gdy Setrab wkroczył na rynek motoryzacyjny OEM (producent oryginalnego wyposażenia) o zaawansowanych możliwościach, napotkał nowy zestaw wyzwań. Złożoność zarządzania projektami rozwojowymi, zapewnienie niezachwianych standardów jakości oraz spełnienie rygorystycznych wymogów dotyczących ochrony środowiska i certyfikacji stawały się coraz bardziej wymagające. Chociaż Setrab przodował w swojej niszy rynkowej, zaspokajając potrzeby mniejszych producentów, stale zmieniający się rynek stanowił przeszkodę w utrzymaniu wzrostu i rentowności.

Aby przezwyciężyć te przeszkody, Setrab podjął strategiczne decyzje dotyczące rozszerzenia działalności i ukierunkowania jej na rynek segmentu średnich przedsiębiorstw. W 2019 r. firma przeszła znaczącą transformację dzięki przejęciu przez Yinlun, renomowaną chińską spółkę giełdową z międzynarodową strategią stania się wiodącym dostawcą produktów do chłodzenia silników i skrzyń biegów w branży motoryzacyjnej i pojazdów użytkowych. Będąc własnością Yinlun, Setrab wkroczył w nową erę, wymagającą rozbudowy potencjału rozwojowego i produkcyjnego, aby stać się międzynarodowym dostawcą.

Ta podróż transformacyjna pozwoliła firmie Setrab wzmocnić swoją pozycję w branży motoryzacyjnej, ponieważ podjęła wyzwania związane z większymi dostawami i starała się zaspokoić potrzeby międzynarodowych klientów. Przejęcie przez Yinlun podkreśliło wspólną ambicję zdominowania branży, napędzając Setrab do zwiększenia swoich możliwości rozwojowych i produkcyjnych oraz umocnienia swojego statusu kluczowego gracza na globalnym rynku motoryzacyjnym.

Rozbudowa systemów

W miarę jak Setrab rozszerzał swoją działalność i budował większą fabrykę, przeszedł z produkcji opartej na opłatach na produkcję kontraktową. Zmiana ta ujawniła wady ich obecnego systemu ERP, Concorde, który nie był w stanie skutecznie obsługiwać złożoności produkcji kontraktowej ani dostosowywać się do zmieniających się przepisów podatkowych. Firma Setrab zdała sobie sprawę, że potrzebuje bardziej nowoczesnego, opartego na chmurze rozwiązania ERP, aby wspierać swoją rozwijającą się działalność.

Byliśmy zmęczeni inwestowaniem czasu i pieniędzy w system, który stale wymagał aktualizacji. Po prostu nie mieliśmy już na to energii. To, czego naprawdę chcieliśmy, to system, który będzie stale aktualizowany" - Fredrik Serger, dyrektor zarządu Setrab.


Demo, które przypieczętowało umowę

Setrab dokonał szczegółowej oceny kilku systemów ERP, w tym SAP, Monitor, Microsoft i RamBase. Ich poszukiwania koncentrowały się na znalezieniu rozwiązania opartego na chmurze z rozbudowanymi funkcjami śledzenia i oferującego doskonałe możliwości planowania. Ponadto niezawodność działania była najważniejsza, aby zapewnić nieprzerwaną produkcję.

Podczas przeprowadzania testów Setrab natrafił na RamBase, kompleksowy i specyficzny dla branży system ERP w chmurze, zaprojektowany z myślą o firmach z branży motoryzacyjnej. Wersja demonstracyjna RamBase zaprezentowała doskonałe funkcje zarządzania plikami, płynną integrację dokumentów i wysokiej jakości możliwości zarządzania, dokładnie spełniając wymagania Setrab. Oparty na chmurze charakter RamBase i jego zaangażowanie w ciągłe aktualizacje idealnie pasowały do wizji Setrab dotyczącej przyszłościowego rozwiązania.

Wybór Ariser: Godny zaufania partner RamBase z doświadczeniem w branży motoryzacyjnej

Setrab dostrzegł wartość posiadania zaufanego partnera, który poprowadzi ich przez wdrożenie ERP i bieżące wsparcie. Ariser, partner RamBase z dużym doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, zrozumiał wyjątkowe wyzwania i potrzeby Setrab. Ich znajomość zarówno branży, jak i systemu RamBase sprawiła, że stali się nieocenionym wsparciem dla sukcesu Setrab.

Współpraca z Ariser zapewniła nam silne partnerstwo. Konsekwentnie okazują swoje zaangażowanie, zapewniając niezachwiane wsparcie, odpowiadając aktywnie na nasze potrzeby i wykazując się uważnym podejściem. Z Ariser czujemy się pewni naszej zdolności do ciągłego wybiegania w przyszłość" - Fredrik Serger, dyrektor zarządu Setrab.


Ściśle współpracując z Setrab, Ariser wykorzystał swoją wiedzę branżową, aby dostosować funkcjonalność RamBase do specyficznych wymagań Setrab. Od optymalizacji planowania i dostaw po spełnianie wymagań dużych producentów OEM, Ariser i RamBase dostarczyły dostosowane rozwiązania, których Setrab potrzebował, aby usprawnić swoje operacje i osiągnąć najwyższą wydajność.

W Ariser działamy w branży, więc rozumiemy z własnego doświadczenia, jak kluczowe dla rozwoju biznesu są odpowiednie systemy i partnerstwa. Jesteśmy w tej podróży razem. Nasi zaangażowani konsultanci są dumni z budowania silnego partnerstwa i naprawdę chcemy, aby ta współpraca kwitła. Jesteśmy tutaj, aby wspierać i dopingować naszych klientów na każdym kroku w drodze do ich sukcesu" - Mikael Wiklund, Business Area Manager, Ariser.


Funkcjonalność dopasowana do branży i innowacje oparte na współpracy

Setrab znalazł wielką przewagę w konfiguracji systemu RamBase z wieloma użytkownikami (multi-tenant), która jest powszechnie spotykana w platformach Software as a Service (SaaS), umożliwiając wielu niezależnym użytkownikom lub użytkownikom współdzielenie wspólnej infrastruktury systemowej i zasobów. Ta wspólna platforma sprzyja współpracy i innowacjom wśród firm z tej samej branży, umożliwiając im aktywne kształtowanie rozwoju systemu i przyspieszenie wdrażania specyficznych dla branży funkcjonalności i ulepszeń poprzez wspólne rozwiązywanie wspólnych potrzeb i wyzwań.

Dzieląc platformę z innymi firmami z naszej branży, mamy możliwość aktywnego kształtowania rozwoju systemu. Ta współpraca pozwala nam odgrywać istotną rolę w kształtowaniu postępów w naszej branży i zapewnianiu, że nasze potrzeby są zaspokajane". Fredrik Serger, dyrektor zarządu Setrab.


Budowanie silnego fundamentu na przyszłość

Z RamBase i Ariser u boku, Setrab przeszedł znaczącą transformację w swoich działaniach. Firma zyskała wgląd w swoje procesy w czasie rzeczywistym, usprawniła planowanie materiałów i produkcji oraz spełniła rygorystyczne wymagania branży motoryzacyjnej. Zdolność Setrab do szybkiego dostarczania niestandardowych, wysokiej jakości rozwiązań po konkurencyjnych kosztach jeszcze bardziej umocniła ich pozycję jako zaufanego dostawcy dla światowych gigantów motoryzacyjnych.

Podróż Setrab z RamBase i Ariser jest przykładem siły rozwiązań ERP dostosowanych do branży i strategicznych partnerstw. Teraz, gotowy do dalszego rozwoju, Setrab jest gotowy do jeszcze większego zwiększenia skali swojej działalności poprzez uruchomienie drugiego zakładu w Polsce, dedykowanego wyłącznie do obsługi czołowego amerykańskiego producenta pojazdów elektrycznych. Przyjmując innowacje, wykorzystując możliwości RamBase i korzystając z doświadczenia Ariser w branży motoryzacyjnej, Setrab osiągnął doskonałość operacyjną, skalowalność i zadowolenie klientów. Setrab nadal rozwija się w branży motoryzacyjnej, pewnie rozwijając swoją działalność dzięki wsparciu RamBase i Ariser.

Źródło: www.rambase.com/pl/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top