oracle 120K-BIT jest firmą informatyczną specjalizującą się w tworzeniu oprogramowania dla firm z branży ubezpieczeniowej. Założona w roku 1995, firma niemal od początku swej działalności stosuje technologię Oracle jako platformę do budowy swoich rozwiązań.

 REKLAMA 
 enova 
 
Najbardziej znaczące wdrożenie systemu opartego o technologię Oracle miało miejsce w roku 2000 w firmie Allianz Życie Polska. Zbudowany system służy do obsługi grupowych ubezpieczeń na życie, w tym ubezpieczeń z funduszami inwestycyjnymi, wspiera kompleksowo procesy ubezpieczeniowe - od etapu ofertowania, poprzez bieżącą obsługę portfela polis, po likwidację szkód. Instalacja była rozwijana przez wiele lat – początkowo działała na bazie danych Oracle 8i, dziś jest to edycja Oracle 19c.

Obecnie najważniejszym produktem Spółki jest serwis iAgent24, z którego korzysta ponad 1000 użytkowników w całym kraju.

Nasz flagowy produkt służy do obsługi sprzedaży produktów ubezpieczeniowych poprzez sieć sprzedaży własną lub partnerską rozliczaną na zasadach prowizyjnych” – komentuje Jacek Tuszko, jeden ze współzałożycieli firmy K-BIT. „System został zbudowany w technologii Oracle APEX, korzysta od samego początku z serwera Oracle Enterprise Edition. iAgent24 wyróżnia się na rynku bogatym wachlarzem funkcji. Są nimi rozbudowany moduł CRM, rejestry i rozliczenia, raportowanie, administrowanie siecią agencyjną. Cechują go także szybkość dostosowywania do zmieniających się wymagań klientów oraz doskonałe przystosowanie do środowiska Oracle Cloud.


W roku 2019 Spółka K-BIT zdecydowała o przeniesieniu aplikacji iAgent24 do platformy Oracle Cloud Infrastructure (OCI), aby zmniejszyć koszt utrzymania instalacji u swoich klientów, a przy tym zwiększyć jakość ich obsługi i bezpieczeństwo działania systemu.

Decyzja o przeniesieniu systemu iAgent24 do Chmury Oracle, to efekt doskonałej i długiej współpracy firm Oracle i K-BIT – podkreśla Michał Chmela z zespołu Oracle Digital EMEA. Informatycy Spółki mają wieloletnie doświadczenie z użytkowania technologii Oracle, dlatego doskonale poradzili sobie z migracją do Oracle Cloud Infrastructure. Z drugiej strony mogli liczyć na szerokie wsparcie ekspertów Oracle specjalizujących się w zagadnieniach chmury. Pracowaliśmy wspólnie głównie nad optymalizacją środowiska pod względem wydajności przetwarzania, nie zapominając też o optymalizacji kosztowej, co dla naszego klienta było sprawą kluczową. Dzisiaj K-BIT utrzymuje środowisko OCI dla ponad tysiąca klientów i cały czas pracuje nad migrowaniem kolejnych firm, które używają aplikacji iAgent24 w swoich lokalnych centrach danych.


Obecnie K-BIT przygotowuje się na przejście do autonomicznej wersji bazy danych. Utrzymywanie aplikacji w chmurze jest bardzo korzystne dla dostawców oprogramowania – model Cloud Computing przynosi bowiem skalowalność i większą niezawodność jej działania.

Umieszczenie systemu w chmurze daje nam skrócenie cyklu rozwoju i wdrażania tworzonego oprogramowania oraz wzrost niezawodności, dzięki uniezależnieniu się od specyfiki indywidualnych konfiguracji sprzętu, czy oprogramowania poszczególnych klientów. Uzyskujemy także inne korzyści: uproszczenie wsparcia merytorycznego świadczonego klientom, uniezależnienie się od zmian wersji systemów operacyjnych i oprogramowania obsługi baz danych oraz uproszczenie zarządzania infrastrukturą - tłumaczy Jacek Tuszko z firmy K-BIT.


Przetwarzanie w chmurze, to bez wątpienia przyszłość informatyki – podsumowuje Michał Chmela z Oracle. Za przyjęciem tego modelu przemawiają ogromne korzyści – takie, jak brak wstępnych inwestycji w infrastrukturę informatyczną, niższe koszty administrowania usługami w porównaniu do rozwiązań lokalnych, większe bezpieczeństwo danych, a także stabilna wydajność i wysoka dostępność. Są to zwłaszcza aspekty krytyczne w przypadku aplikacji Spółki K-BIT, która wymaga utrzymywania systemu w standardzie High Availability w modelu 24/7.


Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top