Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Nowy poziom obsługi klienta w wydawnictwie edukacyjnym Nowa Era dzięki update.seven

update - systemy CRMWydawnictwo Nowa Era powstało 15 lat temu i było jedną z pierwszych oficyn edukacyjnych w Polsce. Dzisiaj jest wiceliderem na tym rynku, posiadającym kompleksową i nowoczesną ofertę obejmującą wszystkie przedmioty i etapy kształcenia. Uzupełnia ją największa w Polsce oferta kartograficzna oraz oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą.

REKLAMA:
snt banner 300
 

Potrzeby

Bardziej złożone produkty, większe wymagania klientów oraz rosnąca konkurencja zapoczątkowały proces analizy i reorganizacji istniejącego zaplecza technicznego wspierającego przepływ informacji i komunikacji w wydawnictwie. Przy wysokiej dynamice rozwoju firmy w pewnym momencie zabrakło efektywnych narzędzi do zarządzania rejonami i siecią przedstawicieli, a działy marketingu i sprzedaży nie posiadały zintegrowanego systemu umożliwiającego wprowadzanie, przetwarzanie i analizę danych dotyczących klienta w wystandaryzowany sposób. Wydawnictwo potrzebowało spójnej strategii CRM.

Procesy biznesowe zachodzące w wydawnictwach są bardzo rozbudowane. Od dostawcy systemu CRM oczekiwaliśmy doskonałego ?know-how? i doświadczenia popartego wdrożeniami w przedsiębiorstwach o profilu i wymaganiach podobnych do naszych. Ostateczne zakończenie wdrożenia systemu planowane było na luty, czyli przed sezonem w naszej branży. Nie mogliśmy pozwolić sobie na żadne potknięcia oraz niedogodności w stosunku do naszych klientów ? powiedział Adam Drobkiewicz, Wiceprezes Zarządu w Wydawnictwie Nowa Era.

Projekt W 2005 r. w wyniku starannego procesu selekcji, wybrany został dostawca rozwiązania CRM, firma update CRM S.A., polski oddział austriackiego producenta rozwiązania CRM update.seven. Początkowo wdrożenie objęło 160 pracowników działów sprzedaży i marketingu, w tym 75 przedstawicieli oświatowych wydawnictwa pracujących na komputerach przenośnych. Zespół wdrożeniowy składał się z 8 osób ? konsultantów update CRM oraz pracowników wydawnictwa, których zadaniem była analiza i usprawnienie procesów działów marketingu i sprzedaży oraz przeniesienie wyników prac do systemu CRM.

Zarządzanie Relacjami z Klientami podnosi obsługę klienta na nowy poziom - to lepsze relacje oraz szybsza reakcja na potrzeby klientów - powiedział Piotr Danilczuk, Wicedyrektor Działu Promocji Sprzedaży w Wydawnictwie Nowa Era.

Wyniki

Efektem wdrożenia i dalszych prac rozwojowych prowadzonych przez zespół CRM wydawnictwa jest kompleksowe i elastyczne rozwiązanie, dzięki któremu:

 • powstała centralna baza wiedzy o klientach z pełną historią kontaktów (nauczyciele, szkoły, księgarnie, hotele, partnerzy medialni);
 • planowane i realizowane są kompleksowe kampanie marketingowe (spotkania, seminaria, konferencje: 1500 rocznie, 45000 uczestników; e-mailingi, mailingi);
 • planowana i kontrolowana jest praca około 100 przedstawicieli oświatowych w terenie oraz 35 konsultantów call-center (działania promocyjne, pozyskanie zamówień: 800 spotkań indywidualnych dziennie, 1000 rozmów efektywnych dziennie);
 • realizowane są zamówienia i obsługa posprzedażna przez dział handlowy ? integracja z systemem ERP;
 • możliwe jest zastosowanie różnych strategii CRM w zależności od segmentu klienta;

Większość korzyści wynikających z wdrożenia rozwiązania CRM była widoczna niemal natychmiast:

 • Szersze dotarcie do klientów z wykorzystaniem wielu kanałów
 • Zwiększenie efektywności działań dzięki wykorzystaniu najlepszych wzorców
 • Szybkie dostosowanie działań do zmieniających się warunków rynkowych
 • Obniżenie kosztów marketingowych/handlowych
 • Polepszenie jakościowych wskaźników obsługi klienta
 • Optymalizacja wykorzystania zasobów przedstawicieli oświatowych
 • Możliwość rozwoju działań lojalnościowych

Rozwój

Strategia wydawnictwa zakłada również rozwój poprzez akwizycje. Rok po wdrożeniu rozwiązania CRM, Nowa Era przejęła Wydawnictwo Marek Rożak (dzisiaj Wydawnictwo ERA) i tym samym już praktycznie w każdym tornistrze szkolnym można znaleźć jej podręczniki. Połączenie z przejmowaną firmą wiązało się również z wdrożeniem CRM w nowych strukturach. Istniejący w Wydawnictwie Marek Rożak system do obsługi sprzedaży został zastąpiony rozwiązaniem update.seven. Jego wdrożenie przeprowadził Zespół CRM Nowej Ery.

Update.seven jest na tyle elastycznym i intuicyjnym do administrowania narzędziem, że o jego rozwój można dbać samodzielnie, bez konieczności zatrudniania zewnętrznych konsultantów. W zadaniu tym pomaga nam łatwy dostęp do wsparcia technicznego producenta oraz do uaktualnień systemu ? powiedział Wojciech Sak, Dyrektor Działu CRM w Nowej Erze.

Zaraz po Wydawnictwie Marek Rożak do grupy Nowej Ery dołączyła firma Vulcan z Wrocławia produkująca oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą. Tutaj też podjęto decyzję o wprowadzeniu rozwiązania CRM firmy update. Tym samym z systemem update.seven pracuje już ponad 250 użytkowników w trzech firmach grupy Nowa Era.

Oprócz wdrożenia w firmie Vulcan, Zespół CRM Nowej Ery pracuje również nad dalszą integracją z systemem ERP, integracją z systemem pocztwym MS Exchange, integracją z centralą telefoniczną oraz rozbudową systemu raportowania. Wszystko to własnymi siłami i z update.seven.

Źródło: www.update.com

 

 • odl reklama baner
 • ENOVA365 KWADRAT
 • eqsystembaner

 • snt button 250