przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
itcubeSukcesem zakończyło się wdrożenie oprogramowania ITCube CRM w firmie Komatsu Poland sp. z o.o. Głównym celem wdrożenia było stworzenie jednego, spójnego systemu informatycznego gromadzącego informacje o potencjalnych i obecnych klientach firmy. Dodatkowo, firma postawiła sobie za cel uporządkowanie działań handlowych oraz obiegu informacji wewnątrz firmy. Ze względu na międzynarodowy charakter firmy, warunkiem koniecznym okazał się wielojęzyczny interfejs systemu. Z pośród systemów dostępnych na polskim rynku wybór padł na program ITCube CRM - sprawdzone, polskie rozwiązanie, które gwarantowało szybkie i sprawne wdrożenie.
REKLAMA:
snt banner 300
 
Wdrożenie w firmie Komatsu Poland Sp. z o. o. podzielone zostało na dwa etapy. Pierwszy etap wdrożenia rozpoczął się od instalacji systemu w konfiguracji CRM i MAIL. Prace w tym etapie koncentrowały się wokół parametryzacji systemu pod kątem omówionych wcześniej wymagań. W szczególności zadbano o odpowiednie skonfigurowanie praw i uprawnień w systemie, dzięki czemu odpowiedni użytkownicy systemu mieli dostęp do przydzielonych im danych. Dodatkowo została udostępniona firmie Komatsu możliwość korzystania z interfejsu angielskiego i polskiego - co dało możliwość swobodnej pracy międzynarodowej kadrze. Prace związane z tym etapem zakończyły się szczegółowymi szkoleniami dla pracowników z systemu ITCube.

Drugi etap wdrożenia to przede wszystkim konfiguracja modułu PROJEKTY, który umożliwił firmie Komatsu odwzorowanie procedur istniejących w firmie (np.: proces obsługi klienta). Wdrożenie modułu Projekty przełożyło się na lepszy komfort pracy oraz wprowadziło większy porządek w gromadzone dane. Drugi etap wdrożenia zakończył się kolejnymi szkoleniami dla użytkowników systemu. Całość wdrożenia została zakończona w niecały miesiąc od podpisania umów.
Wdrożenie systemu ITCube CRM bardzo usprawniło nam pracę i uporządkowało wiedzę o klientach. W łatwy sposób planujemy i kontrolujemy nasze działania handlowe, a dzięki stosowaniu procedur, które "pilnuje ITCube" nasze kontakty z klientami (w szczególności te długoterminowe), stały się znacznie łatwiejsze i efektywniejsze. - przyznaje pan Robert Bieliński, Sales Manager firmy Komatsu Poland Sp. z o.o.
Aktualnie firma Komatsu Poland Sp. z o.o. używa systemu ITCube CRM w wersji dla 32 użytkowników wykorzystując moduły CRM, MAIL, PROJEKTY oraz RAPORTY.

Komatsu Poland sp. z o.o. wyłączny dystrybutor maszyn Komatsu na terenie Polski rozpoczęła działalność jako podmiot prawa polskiego w styczniu 2006 roku. Kontynuuje ona działalność Marubeni Construction Machinery Poland Sp. z o.o. Maszyny Komatsu eksploatuje wiele dużych firm budowlanych, kopalni odkrywkowych, producentów kruszyw i cementu, jak i małych firm budowlano - usługowych oraz państwowych firm komunalnych.

Źródło: www.itcube.pl

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250