Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia, obecnie po połączeniu w Grupę OT Logistics, OT Port Gdynia Sp. z o.o. jest multimodalnym terminalem portowym, który zajmuje się obsługą ładunków drobnicowych w systemie ro-ro, sto-ro, lo-lo, ładunków masowych oraz kontenerów. Przedsiębiorstwo to w 2013 roku podjęło decyzję o wdrożeniu systemu obiegu dokumentów Plus Workflow OneClick w wersji serwerowej. Projekt wdrożenia objął rejestrację i archiwizację umów oraz proces akceptacji zapotrzebowań zakupu powiązany z procesem rejestracji i akceptacji faktur. System został zintegrowany z urządzeniami skanującymi Konica Minolta oraz systemem Graffiti ERP.


REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Główne cele wdrożenia systemu Plus Workflow w tej organizacji obejmowały obniżenie pracochłonności związanej z rejestracją i akceptacja dokumentów, zbudowanie systemu kontroli kosztów zakupów oraz zapewnienie bezpieczeństwa dla kluczowych informacjami zawartych w umowach handlowych.
Firma Suncode przeprowadziła profesjonalne i kompleksowe wdrożenie systemu obiegu dokumentów oraz uruchomiła w tym systemie wybrane przez naszą organizację procesy. Prace zostały wykonane zgodnie z harmonogramem. System działa zgodnie z założeniami, a jego obsługa jest prosta i intuicyjna. Konsultanci Suncode wykazali się dużym zaangażowaniem, zapewniając wsparcie również po wdrożeniu systemu. Bez wątpienia te czynniki były kluczowe do podjęcia decyzji o szerszym wykorzystaniu Systemu Plus Workflow przez całą grupę kapitałową – Agnieszka Sarosiek, Kierownik Projektu OT Port Sp. z o.o.
Grupa OT Logistics S.A. na początku 2016 roku podjęła decyzję o rozszerzeniu licencji do wersji nielimitowanej i wykorzystaniu systemu Plus Workflow w pozostałych spółkach grupy spodziewając się osiągnięcia podobnego sukcesu jaki miał miejsce w spółce córce.

Grupa OT Logistics jest dużą i rozpoznawalną marką, która świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Grupa składa się z kilkudziesięciu spółek o różnej wielkości oraz różnym profilu działalności. Najważniejsze spółki grupy to: RENTRANS CARGO SP. Z O.O., RENTRANS INTERNATIONAL SPEDITION SP. Z O.O., OT PORT ŚWINOUJŚCIE SP. Z O.O., DEUTSCHE BINNENREEDEREI AG, ŻEGLUGA BYDGOSKA SP. Z O.O., OT PORT WROCŁAW SP. Z O.O., C. HARTWIG GDYNIA S.A., OT PORT GDYNIA SP. Z O. O. Grupa Ot Logistic obsługuje dostawy dla największych firm przemysłowych w Europie, głównymi klientami grupy są: US Steel Corporation, Węglokoks S.A., ArcelorMittal, Polski Koks S.A., EDF Polska Sp. z o.o., Polski Koncern Naftowy Orlen S.A.

Projekt uruchomienia systemu Plus Workflow w wersji licencji Enterprise dla Grupy OT Logistics obejmuje nie tylko przeniesienie wykorzystywanych w OT Port procesów biznesowych, ale przede wszystkim, umożliwienie automatyzacji procesów biznesowych w środowisku wielu spółek. Stąd też zakres projektu obejmuje głęboką integrację systemu Plus Workflow z systemem ERP grupy. Kolejnym z elementów projektu są szkolenia z modelowania i implementacji procesów biznesowych. Dzięki tym szkoleniom pracownicy OT Logistics zostaną wyposażeni w wiedzę, dzięki której samodzielnie będą mogli konfigurować kolejne obiegi dokumentów jak również odzwierciedlać kolejne procesy biznesowe.
Wieloletnia, dobrze układająca się współpraca ze spółką OT Port Sp. z o. o. zaowocowała uruchomieniem projektu wdrożenia naszego rozwiązania w całej Grupie kapitałowej OT Logistics. Funkcjonalności systemu Plus Workflow pozwalają na modyfikacje i usprawnienie procesów biznesowych. Jestem przekonany, że wykorzystanie tych funkcjonalności pozwoli osiągnąć co najmniej taki sam poziom zadowolenia w całej grupie, jaki miał miejsce w przypadku portu. - Tomasz Szlachta, Dyrektor Sprzedaży Suncode.
Źródło:www.suncode.pl

 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250