przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
SKAT Transport jest jednym z czołowych operatorów transportowo-logistycznych. Zespół firmy wciąż poszukuje nowych rozwiązań niosących korzyści zarówno dla Klientów i Partnerów biznesowych. SKAT obsługuje zarówno ładunki całopojazdowe, jak i ładunki częściowe. Obszarem działalności jest przede wszystkim transport i spedycja międzynarodowa, a także przeprawy promowe oraz transport i spedycja w ruchu krajowym. Firma SKAT przywiązuję dużą uwagę do terminowości dostaw, co przekłada się na jakość świadczonych usług.

REKLAMA:
snt banner 300
 

Projekt wdrożeniowy systemu Plus Workflow objął usprawnienie procesów biznesowych związanych z kompleksową obsługą faktur m.in. zakupowych, spedycyjnych oraz promowych. Głównym elementem procesu faktur jest mechanizm PlusDirectoryMonitor wczytujący udostępnione przez system zewnętrzny pliki PDF wraz z powiązanymi plikami XML. Skutkuje to utworzeniem procesu obiegu faktur w systemie Plus Workflow. Kolejnym etapem jest podpięcie wcześniej wczytanych zleceń – także jako para PDF i XML.

W procesie obsługiwana jest także alternatywna ścieżka dotycząca faktur elektronicznych przesyłanych wewnątrz przedsiębiorstwa. Każda faktura przechodzi przez szereg walidacji i w przypadku wystąpienia takiej konieczności - trafia na etap weryfikacji poprawności danych. Jeśli wszystkie dane są prawidłowe proces zostaje skierowany na etap opisu merytorycznego, a następnie jest kierowany do pętli akceptacyjnej, gdzie na podstawie konfiguracji zewnętrznej możliwa jest wielopoziomowa akceptacja. Konfiguracja została tak przygotowana, by administratorzy SKAT mieli pełną swobodę modyfikacji owej ścieżki. Następnie w zależności od typu faktury dane z procesu zostają przeniesione odpowiednio do systemu ERP CDN XL lub systemu SPEED.

W ramach przeprowadzonego szkolenia z modelowania procesów biznesowych, administratorzy SKAT samodzielnie tworzą nowe procesy i funkcjonalności w systemie Plus Workflow. We współpracy z Konsultantami Suncode został wdrożony niezależny obieg faktur promowych. Z uwagi na obszerność stronnicową obsługiwanych faktur do ich obsługi jest wykorzystywany mechanizm Plus e-Faktury, za pomocą którego wczytujemy zarówno nagłówek dokumentu, jak i każdą pozycję relacji promowej. Nowoutworzony proces zawiera wspomniane dane o relacjach w postaci tabeli, uzupełnione o kolumny pobrane z systemu SPEED. Użytkownik weryfikujący fakturę dokonuje porównania i ewentualnej korekty danych, po czym proces jest ostatecznie eksportowany do bazy SPEED.
Pracownicy Suncode przeprowadzili kompleksowe wdrożenie , począwszy od analiz, a na opiece powdrożeniowej skończywszy. Obecnie wdrożony przez Suncode system Plus Workflow stanowi ważny element w codziennej pracy wielu współpracowników. – Michał Andrószowski, Dyrektor ds. Rozwoju
System Plus Workflow wykorzystywany jest przez pracowników SKAT do obsługi 5000 dokumentów miesięcznie. Jego funkcjonalności przyczyniają się do terminowości dostaw i obsługi klientów, co jest naczelnym celem przedsiębiorstwa SKAT.

Źródło: www.suncode.pl

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250