przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Firma Qualiac w ramach partnerstwa z firmą Serensia ogłosiła współpracę, dzięki której producent może zaproponować swoim klientom nowe rozwiązanie wspierające digitalizację dokumentów.


REKLAMA:
snt banner 300
 
 
W odpowiedzi na potrzeby swoich klientów w kwestii digitalizacji, Qualiac – producent zintegrowanych systemów ERP, poszerzył swoją ofertę nawiązując współpracę partnerską z firmą SERENSIA. Marka ta, to nr 1 na rynku francuskich rozwiązań automatyzacji procesów fakturowania i transakcji księgowych dla organizacji wielozakładowych. Dzięki kooperacji obie firmy wypracowały połączenie między swoimi rozwiązaniami w celu zautomatyzowania transakcji księgowych - zarówno napływających jak i wychodzących drogą elektroniczną oraz standardową.

Na rynku pojawia się coraz większe zapotrzebowanie ze strony działów administracyjnych i finansowych, na rozwiązania wspierające zautomatyzowane przetwarzanie dokumentów księgowych, zwłaszcza faktur. Jest to możliwe z jednej strony - dzięki elektronicznej wymianie dokumentów między spółkami oraz z drugiej strony - dzięki automatycznemu odczytowi dokumentów papierowych. Taka sytuacja na rynku nasiliła się przez pojawienie się obowiązków regulacyjnych dotyczących faktur elektronicznych.

W ramach współpracy, spółki Qualiac i Serensia, stworzyły połączenie, które pozwoli pozyskać informacje z rozwiązania Serensia i zintegrować je z pakietem systemu Qualiac ERP w sposób absolutnie przejrzysty dla użytkowników, bez potrzeby tworzenia dodatkowych interfejsów pomiędzy tymi rozwiązaniami. Współdzielone systemy referencyjne i interoperacyjność obydwu rozwiązań pozwolą również zautomatyzować łańcuch procesów związanych z fakturami dostawców pochodzącymi z wymiany plików przez platformy B2B.

To nowe rozwiązanie odpowiada na ograniczenia fakturowania w sektorach prywatnych jak i publicznych. Optymalizuje ono czas przetwarzania faktury, ułatwia także dostosowanie się do ustawy modernizacyjnej, która narzuca 45-dniowy termin płatności oraz obowiązek przesyłania faktur przez specjalistyczny portal każdej firmie z sektora prywatnego, pracującej z instytucjami sektora publicznego, w celu lepszej identyfikacji i zabezpieczenia tych dokumentów. Informacje w formie cyfrowej są pobierane, a następnie integrowane poprzez system księgowy, a uzgodnienia wykonywane są automatycznie. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorstwa zyskują na czasie jak również na oszczędności miejsca i papieru.

Claude-Emmanuel Chapelan, Kierownik działu Przedsprzedaży w firmie Qualiac, tłumaczy:
Integracja rozwiązania wspomagającego digitalizację dokumentów firmy Serensia pozwala proponować naszym klientom ofertę kompletną: od przetwarzania i przepływu faktur przychodzących po przetwarzanie i przepływ faktur wychodzących. Od tej chwili fakturowanie może być w pełni zautomatyzowane, od systemu ERP dostawcy, aż do systemu ERP klienta - oraz dodaje, że - Podobnie jak Qualiac, Firma Serensia jest dostawcą oprogramowań informatycznych przystępnych w obsłudze. Gwarancją jakości i produktywności jest dla nas bezpośredni dostęp do jednostki badawczo-rozwojowej firmy Serensia, który pozwolił nam na bardzo szybkie rozpoczęcie współpracy.
Emmanuel Flesselles, Prezes i założyciel firmy Serensia dodaje:
Qualiac jest firmą znaną ze swojego wyczucia jakości jak również kultywacji doskonałości technicznej i to są wartości, które nas łączą. Ta oferta oparta jest na prawdziwej relacji zaufania, dlatego pozwoli nam ona wzmocnić renomę zarówno naszą jak i firmy Qualiac, która jest już marką uznaną w sektorze prywatnym i publicznym.
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom digitalizacji dokumentów, Qualiac stał się unikalnym partnerem, który może proponować swoim klientom wzbogaconą ofertę ERP. Już miesiąc po wdrożeniu rozwiązań oferta ta spotkała się z prawdziwym sukcesem. Świadczy o tym m.in. przepełniona uczestnikami sala warsztatów Serensia podczas ostatnich obchodów Qualiac Day.

Owoce partnerstwa firm zostały przedstawione 21 września na Targach Rozwiązań IT w Paryżu (Salons Solutions) przy okazji warsztatu "Digitalizacja dokumentów i ERP: rozwiązanie Serensia/Qualiac" autorstwa Emmanuela Flesselles.

Źródło: www.qualiac.pl

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250