Agro-Sieć inwestuje w system ERP - Comarch ERP XL
COMARCH - systemy ERPSpółka Agro-Sieć, dostawca efektywnych rozwiązań dla rolnictwa, podpisała umowę z firmą informatyczną Infortes na wdrożenie systemu ERP do zarządzania przedsiębiorstwem Comarch ERP XL. Wybrane rozwiązanie charakteryzuje się elastyczną budową modułową, która pozwala na kompleksową organizację wielu obszarów działalności firmy.


 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 


W Agro-Sieci zostaną uruchomione funkcjonalności m.in. dla administracji, księgowości i sprzedaży a także aplikacje do obiegu elektronicznych dokumentów i zarządzania magazynem oraz aplikacje do obsługi skupu zboża.

Agro-Sieć Sp. z o.o. to firma rodzinna, która działa na rynku od 1992 roku. Prowadzi kompleksową obsługę producentów rolnych w zakresie: doradztwa agrotechnicznego i sprzedaży środków ochrony roślin, nawozów, materiału siewnego, pasz oraz paliw. Obecnie firma obsługuje kilkanaście tysięcy gospodarstw rolnych i stale rozwija swoją działalność. Chcąc usprawnić procesy biznesowe, kadra menedżerska podjęła decyzję o wymianie systemu ERP, ponieważ ten używany do tej pory, nie spełniał już rosnących potrzeb organizacji.

O wyborze rozwiązania firmy Comarch zadecydowała nie tylko jakość systemu informatycznego i dostarczanych usług. Poszukiwaliśmy solidnego i pewnego partnera; firmy, która ma dużą znajomość naszej branży. Połączenie programu Comarch i wartościowe doświadczenie Infortes w dostarczaniu rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw z rynku rolniczego przekonało nas do rozpoczęcia współpracy – mówi Paweł Bruderek-Żyżun, Wiceprezes Agro-Sieci.


Platforma Comarch ERP XL zostanie zintegrowana z modułami branżowymi do obsługi procesów skupu i wysyłki płodów rolnych oraz rejestracji wyników badań laboratoryjnych, opracowanymi przez firmę Infortes. Dodatkowo uruchomiony zostanie system Business Intelligence, który zagwarantuje szybki dostęp do wielowymiarowych analiz dotyczących informacji pozyskanych z wszystkich obszarów działalności firmy. Kompleksowe wdrożenie zostanie zrealizowane w całym przedsiębiorstwie, zarówno w centrali jak i 10 oddziałach. Z systemu będzie korzystać ok. 60 pracowników firmy Agro-Sieć.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top