Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Falck Medycyna — największy dostawcy usług ratownictwa medycznego w Polsce — wdrożył w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania polskiego producenta systemów klasy ERP — spółki Macrologic. Są to Xpertis RCP, służący do rozliczania czasu pracy oraz Xpertis Zarządzanie Kapitałem Ludzkim.


REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Pierwsze wdrożenie rozwiązań HR autorstwa Macrologic w Falck Medycyna miało miejsce dokładnie 12 lat temu. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze rozwiązania wspierającego w zarządzaniu czasem pracy, Spółka medyczna kierowała się pozytywną oceną wdrożonego już systemu oraz satysfakcją współpracy.
Kolejny raz wybraliśmy Macrologic, bo ten dostawca gwarantował nam dopasowanie swojego rozwiązania do specyfiki naszej organizacji, przy wykorzystaniu już istniejącego systemu — mówi Daniel Pochranowicz, kierownik Działu Kadr i Płac w Falck Medycyna.
Za sprawą wiedzy i 30 lat praktyki Macrologic SA jako polski dostawca systemów ERP, czyli oprogramowań przeznaczonych do zarządzania firmami i instytucjami średniej i dużej wielkości sprostał wymaganiom postawionym przez Klienta, idealnie odpowiadając na jego potrzeby. Falk Medycyna, Spółka należąca do skandynawskiej grupy Falck chciała usprawnić obsługę kadrowo-płacową aż 3 tysięcy pracowników w odległych od siebie 80 lokalizacjach. Oprócz czynności wynikających z konieczności zarządzania czasem pracy dochodziły jeszcze zadania związane z wyceną prac oraz wyliczaniem na tej podstawie wysokości wynagrodzeń z zachowaniem przepisów prawa.
Trudność w zarządzaniu czasem pracy naszych pracowników wynika z faktu, iż są oni współdzieleni przez wielu kierowników działów. Ponadto często zdarza się, że dany pracownik wykonuje wiele rodzajów prac, nie tylko wymagających różnych kwalifikacji, ale także inaczej wycenianych. I tak np. jedna osoba pracuje w podstawowym wymiarze czasu jako ratownik w stacji pogotowia ratunkowego, a następnego dnia wykonuje zadania kierowcy w transportach sanitarnych lub świadczy prace przy usługach jednorazowych na obstawach medycznych. To komplikuje planowanie czasu pracy, a potem także rejestrację i kontrolę zrealizowanych prac - wyjaśnia Elżbieta Szarzyńska, dyrektor personalny Falck Medycyna. — Oprócz rozwiązań do zarządzania czasem pracy potrzebowaliśmy narzędzi wspomagających w zakresie miękkiego HR. Realizacja tego zadania z wykorzystaniem papierowych formularzy dla 3 tys. pracowników była zbyt dużym obciążeniem działu personalnego - dodaje Szarzyńska.
Rozwiązania autorstwa Macrologic zaowocowały automatyzacją prac w zakresie planowania, rejestracji oraz rozliczania czasu pracy pracowników. Za ich sprawą Falck Medycyna może również szybciej i bez ryzyka błędów dokonywać kwalifikację czasu pracy. Ponadto wprowadzone systemy IT wpłynęły na redukcję kosztów materiałów biurowych, a także szybszą obsługę i łatwiejszą analizę oceny pracowniczej w przedsiębiorstwie.
W celu dostosowania aplikacji do potrzeb wynikających ze specyfiki działalności firmy Falck opracowaliśmy szereg funkcjonalności usprawniających planowanie, ewidencję i kontrolę czasu pracy. Przygotowaliśmy i zaimplementowaliśmy u klienta narzędzia do prowadzenia ocen pracowniczych dla rozproszonej i wielopoziomowej struktury pracowniczej, umożliwiające sprawną obsługę tego procesu z wykorzystaniem portalu pracowniczego, a także rozwiązania powww.macrologic.plzwalające na zaawansowane metody kwalifikacji kosztów pracy — wyjaśnia Przemysław Plecka, szef projektu w Macrologic SA.
Źródło: MACROLOGIC

PODOBNE


 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250