Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Efektywne zarządzanie czasem pracy nadal stanowi spory problem dla wielu przedsiębiorców. Według badań, przeprowadzonych dla Workfrond w 2015 roku, statystyczny pracownik poświęca jedynie 46% czasu w tygodniu na realizację swoich obowiązków służbowych. Nasuwa się pytanie- co powinien zrobić pracodawca, aby zwiększyć efektywność i zaangażowanie swoich pracowników? Na ratunek przychodzą nowoczesne rozwiązania IT.
 

REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Sporym ograniczeniem, które nadal funkcjonuje w wielu firmach, jest model tradycyjnego obiegu dokumentów. W takiej sytuacji zatrudniony zobowiązany jest do bezpośredniego kontaktu z sekretariatem oraz działami HR i finansowymi, czasochłonnego opisywania papierowych faktur i wykonywania czynności administracyjnych, które zabierają jego cenny czas i uniemożliwiają skupienie się w pełni na swoich obowiązkach oraz samorozwoju. System ten może doprowadzić nawet do utraty wartościowych pracowników. Ci zaczną szukać innego pracodawcy, który zapewni im komfortowe warunki pracy i dostarczy nowoczesne narzędzia, wyręczające ich w biurokracji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania?

Przedsiębiorca chcący usprawnić działanie swojej firmy, ma do wyboru wiele modeli oprogramowania, które oferują tzw. „wirtualny sekretariat”. Najistotniejsze kryteria wyboru to: przyjazny, ergonomiczny i intuicyjny interfejs oraz kompatybilność narzędzia z urządzeniami mobilnymi. Ostatnie statystyki mówią wyraźnie o ciągle wzrastającej roli smartfonów i tabletów w codziennym życiu. Według portalu StatCounter, w październiku 2016 roku po raz pierwszy w historii, więcej użytkowników korzystało z Internetu za pomocą urządzeń mobilnych niż stacjonarnych. Technologia ta znalazła swoje zastosowanie również w życiu zawodowym. Pracownicy korzystają z urządzeń mobilnych najczęściej podczas spotkań i podróży służbowych.

Produkt na miarę nowoczesnej firmy

Dobrym przykładem nowoczesnego oprogramowania, spełniającego powyższe kryteria, jest moduł Travel & Expenses, który jest rodzajem dodatku do oprogramowania ERP lub HRM. To rozwiązanie, które znacznie ułatwia i przyspiesza procesy administracyjne i księgowe, a w szczególności te związane z obsługą delegacji i obiegiem dokumentów. Proces rejestracji wydatków nigdy nie był tak prosty. Wystarczy, że pracownik zrobi zdjęcie faktury lub paragonu i doda je do systemu. Wszystkie koszty są akceptowane elektronicznie. Travel & Expenses to narzędzie w pełni responsywne, co oznacza, że idealnie dopasowuje się do każdego urządzenia, na którym jest otwierane.

Dodatkowym atutem jest dostępność oprogramowania w chmurze, dzięki czemu użytkownik nie musi pobierać żadnej aplikacji – wystarczy, że otworzy adres strony, na której zaloguje się do systemu. Oszczędza w ten sposób miejsce w pamięci urządzenia i nie musi martwić się o aktualizacje oprogramowania. Rozwiązania, takie jak Unit4 Travel & Expenses wymagają od firmy posiadania dobrego systemu do wspomagania zarządzenia przedsiębiorstwem (ERP), z którym będą zintegrowane. Tylko takie połączenie gwarantuje sprawną digitalizację i archiwizację dokumentów oraz znacznie ułatwia i przyspiesza proces rozliczania wydatków delegacyjnych oraz diet i ryczałtów, dzięki czemu oszczędza cenny czas pracowników. Dobrymi przykładami oprogramowania w pełni zintegrowanego z T&E są produkty TETA ERP czy TETA HR.

Tego typu rozwiązania to nowość na rynku IT, w którą na pewno warto zainwestować, aby znacznie usprawnić proces obiegu dokumentów w swojej firmie i zbudować wizerunek innowacyjnego pracodawcy.

Autor: Tomasz Dobrzański - Product Manager TETA ERP/BI, UNIT4 Polska

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250