Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
loading...
Rozwiązanie IoT firmy IFS wykorzystuje dane z platform wiertniczych firmy Odfjell Drilling do prognozowania potrzeb serwisowych elementów infrastruktury oraz zwiększania ich niezawodności.
 
Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Odfjell Drilling — międzynarodowe przedsiębiorstwo działające w sektorze wydobywczym, utrzymania odwiertów oraz projektowania, zdecydowała o wdrożeniu rozwiązania IFS IoT Business Connector, dzięki któremu dane zebrane za pomocą urządzeń działających na platformach wiertniczych będą dostępne w oprogramowaniu biznesowym IFS Applications.

Odfjell Drilling to międzynarodowe przedsiębiorstwo działające w sektorze wydobywczym, utrzymania odwiertów oraz projektowania, które realizuje projekty w ponad 20 krajach. Przestoje w sektorze wydobywczym bezpośrednio odbijają się na przychodach i wynikach, dlatego możliwość zarządzania składnikami infrastruktury oraz utrzymania ich w dobrym stanie technicznym w dłuższej perspektywie czasowej mają niezwykle istotne znaczenie dla wykonawców. Aby monitorować wydajność elementów infrastruktury, firma Odfjell Drilling postanowiła wdrożyć rozwiązanie IFS IoT Business Connector. Jego instalacja i uruchomienie jest przewidziane na drugi kwartał 2018 r.
Dziś niezwykle istotne jest dla nas korzystanie z nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań cyfrowych, które zapewnią nam konkurencyjność i przyniosą zyski. Rozwiązanie firmy IFS pomoże nam osiągnąć te cele. Tak się składa, że mamy już dobre doświadczenia ze współpracy z pracownikami tej firmy oraz jej rozwiązaniami, z których korzystamy już od trzech lat w ramach systemu IFS Applications. Rozwiązanie IoT Business Connector zapewni nam lepszą kontrolę obsługi technicznej elementów naszej infrastruktury, dlatego z niecierpliwością oczekujemy pozytywnych efektów, jakie przyniesie on naszej firmie w obszarze niezawodności elementów infrastruktury, wydajności działań serwisowych oraz oszczędności” — mówi Tor Tjeldnes, dyrektor ds. IT w firmie Odfjell Drilling.
IoT Business Connector zapewnia płynną integrację z systemem IFS Applications, co umożliwia pozyskiwanie danych z wielu elementów infrastruktury na potrzeby rozpoznawania, dostosowania oraz wdrażania usprawnień z niezwykłą skutecznością. Dzięki temu urządzenia działające na platformach wiertniczych firmy Odfjell Drilling będą przekazywać dane dotyczące parametrów pracy do systemu IFS Applications, które posłużą do planowania i optymalizacji obsługi serwisowej. Umożliwi to firmie Odfjell Drilling jeszcze szybsze reagowanie na potrzeby serwisowe oraz proaktywne zapobieganie ewentualnym problemom.
Cieszymy się, że Odfjell Drilling dostrzega korzyści z rozszerzenia zasobów informatycznych o rozwiązanie IFS IoT. Dowodzi to naszej ugruntowanej pozycji w sektorze ropy i gazu. Liczymy na dalszą współpracę z firmą Odfjell oraz z innymi wykonawcami z sektora wydobywczego, którzy stawiają na cyfryzację. Możliwości usprawnienia działalności operacyjnej oraz redukcji kosztów są ogromne, dlatego niezmiernie cieszymy się, że możemy wspierać naszych klientów w dążeniu do tych celów — mówi Glenn Arnesen, prezes IFS Scandinavia.
Więcej informacji na temat korzyści z wdrożenia rozwiązania IFS IoT Business Connector można znaleźć na stronie: http://www.ifsworld.com/corp/solutions/ifs-applications/iot-business-connector/

PODOBNE


 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250