Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Czym jest SSL? Jakie korzyści niesie przekierowanie ruchu z HTTP na HTTPS? Pomysł, aby szyfrować dane przesyłane pomiędzy przeglądarką a serwerem strony internetowej sięga początku lat 90-tych XX wieku. HTTPS stał się światowym standardem w internetowej bankowości oraz e-commerce, prawidłowo wdrożony pozytywnie wpływa na pozycjonowanie i wyszukiwanie przez Google. Przez takie serwisy jak Facebook jest on wręcz wymagany do zintegrowania z prowadzonym sklepem internetowym.


REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Uruchomienie szyfrowania transmisji danych wymaga zakupu certyfikatu SSL lub TSL, (dostępne są również darmowe wersje) oraz jego implementacji. Wyróżniamy 3 grupy certyfikatów: DV (Domain Validation - uwierzytelnianie podstawowe), OV (Organization Validation - uwierzytelnianie rozszerzone) i EV (Extended Validation - najsilniejsza weryfikacja tożsamości podmiotu zamawiającego certyfikat). HTTPS zapewnia trójstopniową ochronę - zaszyfrowanie wymienianych danych, ich integralność (dane z/do przeglądarki nie mogą zostać zmodyfikowane przez osoby trzecie) oraz zapewnienie użytkownika, że przegląda wybraną przez siebie stronę. Certyfikaty są niezawodne - ochrona przez SSL oparty na protokole TSL 1.2 nie została do tej pory w żaden sposób złamana, co podkreśla wielu specjalistów ds. bezpieczeństwa.

Zastosowanie certyfikatu SSL/TSL wskazane jest w sytuacji, gdy mamy do czynienia z szeroko pojętym wykorzystaniem/przetwarzaniem danych osobowych. GIODO udzielił pozytywnej rekomendacji certyfikatom SSL w kontekście wymogu stosowania zabezpieczenia kryptograficznego dla urządzeń i systemów informatycznych służących do przetwarzania danych osobowych, co nie jest bez znaczenia w kontekście przepisów wchodzących w życie z dniem 25 maja 2018. Należy pamiętać również, że SSL nie może być traktowany jako jedyne zabezpieczenie środowiska informatycznego, jednak patrząc z perspektywy kosztów - jest on relatywnie tani.

Praca użytkownika z wykorzystaniem przeglądarki jest obecnie jednym z podstawowych wymogów stawianych przez biznes wobec dostawców nowoczesnych systemów informatycznych. Cyfrowa transformacja, jaka zachodzi w polskich przedsiębiorstwach skupiona jest wokół rozwiązań przeglądarkowych. Od pewnego czasu obserwujemy wzrost liczby instalacji certyfikatów SSL w celu zabezpieczenia transmisji danych pomiędzy użytkownikiem systemu Plus Workflow a serwerem. Dobór klucza odpowiedniej długości stanowi wyzwanie dla działu IT, gdyż może pogorszyć czas ładowania strony www. Właściwe zarządzanie dostępnymi zasobami zniweluje dyskomfort użytkownika systemu.

@Suncode rekomenduje zastosowanie certyfikatów SSL/TSL w celu dodatkowego zabezpieczenia systemów klasy workflow/DMS.

Źródło: www.suncode.pl

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250