przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, wprowadza system IFS Applications™ 10 – nową wersję pakietu narzędzi do zarządzania działalnością biznesową. Jego premiera odbyła się na konferencji IFS World Conference w Atlancie. Aby ułatwić klientom wykorzystanie trendów branżowych, takich jak automatyzacja, obsługa urządzeń połączonych (IoT) i serwicyzacja, nowa wersja systemu dostarcza firmom jeszcze lepsze zaplecze do obsługi dzisiejszych technologii cyfrowych.

Nowości w systemie IFS Applications 10: Nowości w systemie IFS Applications 10:
  • IFS Aurena: Nowoczesny interfejs użytkownika, w pełni zgodny z responsywną technologią przeglądarkową. IFS Aurena zapewnia optymalny komfort użytkowania, zwiększając przez to skuteczność i wydajność pracy. Interfejs IFS Aurena przeznaczony jest zarówno dla użytkowników biznesowych, jak i okazjonalnych.
  • Komunikacja z systemem IFS przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji: Bazując na technologii sztucznej inteligencji (artificial intelligence, AI), system IFS Applications 10 wprowadza asystenta IFS Aurena Bot. Pomaga on użytkownikom obsługiwać system za pomocą poleceń głosowych i tekstowych, przekazywanych w intuicyjny i efektywny sposób. IFS Aurena Bot odpowiada na pytania pracowników i managerów, a także pomaga w realizowaniu wybranych zadań – przykładowo w rejestrowaniu i rozpatrywaniu wniosków urlopowych. IFS Aurena Bot obsługuje popularne komunikatory, takie jak Skype, Skype for Business i Facebook Messenger. Polecenia można także przekazywać bezpośrednio przy użyciu interfejsu systemu IFS Aurena.
  • Rozwiązanie do zarządzania serwisem: System IFS Applications 10 obejmuje szereg funkcjonalności wspierających firmy świadczące usługi serwisowe, zwłaszcza producentów z zapleczem do obsługi posprzedażnej oraz firmy, które specjalizują się w dostarczaniu wysokiej jakości usług serwisowych. Do najważniejszych usprawnień w tym obszarze zalicza się mechanizm zarządzania umowami serwisowymi bezpośrednio w module CRM, rozbudowaną obsługę zadań, ulepszone rozwiązanie IFS Mobilne Zlecenia Robocze, usprawnienia w planowaniu i kontroli wykorzystania zasobów, a także rozbudowaną kontrolę kosztów i rozliczania prac bieżących. Rozwinięta została również platforma do komunikacji internetowej z kontrahentami i podwykonawcami.
  • Planowanie potrzeb materiałowych sterowane popytem (demand-driven MRP; DDMRP): DDMRP to nowoczesna adaptacja klasycznego mechanizmu planowania potrzeb materiałowych (MRP). Pomaga ona stawić czoła wyzwaniom związanym z krótkim cyklem życia produktów, długim skumulowanym czasem realizacji dostaw oraz nieuniknionym błędem prognoz sprzedaży. Mechanizm strategicznego pozycjonowania zapasów w łańcuchu dostaw pozwala firmom skrócić czas realizacji zamówień i lepiej reagować na zmiany popytu. Algorytmy DDMRP wbudowane w IFS Applications 10 zostały certyfikowane przez organizację Demand Driven Institute, co plasuje firmę IFS w elitarnym gronie dostawców tej nowej koncepcji planistycznej.
  • Funkcje związane z produkcją: Nowa wersja systemu oferuje znaczne usprawnienia obsługi produkcji procesowej, w tym także nowe i ulepszone funkcje monitorowania produkcji w toku, zarządzania jakością, zarządzania recepturami i formułami, bilansowania produkcji wsadowej i zarządzania handlem. Ulepszone funkcje pomagają firmom produkcyjnym zwiększyć wydajność i w pełni wykorzystać zalety cyfrowej transformacji.
  • Usprawnienia w obsłudze działalności globalnej: By lepiej wspomagać działalność firm globalnych, system IFS Applications 10 został wyposażony w elastyczny mechanizm rozliczania podatków, więcej funkcji zarządzania współpracą między wieloma firmami, a także rozbudowane narzędzia księgowości równoległej, wykorzystywanej do celów rozliczeń lokalnych i korporacyjnych. 
  • Nowoczesny interfejs API z obsługą rozwiązań chmurowych: Otwarty interfejs API w postaci mikro-usług, opracowany zgodnie z wytycznymi RESTful standardem OASIS oData, zapewnia łatwą integrację danych i procesów w systemie IFS Applications z rozwiązaniami wykorzystującymi technologie IoT i AI, pakiet Microsoft Office365 oraz większość nowoczesnych technologii chmurowych i rozwiązań SaaS.
Bardzo cieszymy się z premiery systemu IFS Applications 10. Pomoże on klientom lepiej wykorzystać potencjał związany z automatyzacją, obsługą urządzeń połączonych i serwicyzacją” – powiedział Darren Roos, prezes korporacji IFS. „Nowa wersja powstała przy bliskiej współpracy z naszymi klientami i obejmuje wiele innowacji, które pomogą lepiej wykorzystać potencjał naszej platformy już od samego początku jej eksploatacji”.
Dan Matthews, CTO w korporacji IFS, dodał:
Nowa wersja obejmuje ponad 500 nowych funkcji i usprawnień, w tym zupełnie nowy interfejs użytkownika i zaawansowane narzędzia dla przedsiębiorstw serwisowych. Dzięki nim użytkownicy mogą skuteczniej zarządzać biznesem oraz wspierać procesy przy wykorzystaniu zalet dzisiejszych technologii cyfrowych. Wzbogacona funkcjonalność systemu IFS Applications 10, w połączeniu z obsługą IoT i wielowarstwową architekturą aplikacji sprawia, że jest to wyjątkowa platforma do prowadzenia biznesu.
System IFS Applications 10 został już wdrożony przez pięciu wczesnych nabywców, którzy podzielili się swoimi opiniami na temat nowej platformy. Do tej grupy zaliczają się firmy z różnorodnych branż i różnych części świata. Są to: Chief Industries, Inc. (USA), Hexpol (Szwecja), Portsmouth Aviation (Wielka Brytania), Volac (Wielka Brytania) oraz Valmont Industries (USA).

Neville Chapman, dyrektor ds. rozwoju w firmie Volac, powiedział:
Jedną z głównych zalet systemu IFS Applications 10 jest jego nowy interfejs IFS Aurena. Umożliwia on użytkownikom wydajną pracę z poziomu dowolnego urządzenia i w dowolnym czasie. Chcemy go stosować w połączeniu z modułem IFS Lobby, by ułatwić pracownikom dostęp do informacji potrzebnych do realizowania ich zadań. Opracowujemy pulpity KPI do wizualizacji celów strategicznych, które pobierają informacje bezpośrednio z systemu IFS Applications i umożliwiają bardziej szczegółowy wgląd w krytyczne dane. Za ich pomocą, przy wykorzystaniu informacji operacyjnych dostarczanych przez IFS Lobby, chcemy do maksimum wykorzystać potencjał inwestycji w tę platformę. Współpraca z firmą IFS w ramach programu dla wczesnych nabywców oraz wpływ na rozwój całego rozwiązania to bardzo ciekawe doświadczenie i liczymy na podobną współpracę w przyszłości.
System IFS Applications 10 już w dniu premiery osiągnął rynkowy sukces – wiele przedsiębiorstw podpisało już umowy sprzedażowe, w tym francuski operator pocztowy La Poste, globalne przedsiębiorstwo z sektora obrony i bezpieczeństwa Saab, wiodący na rynku szwedzkim producent kawy – Löfbergs Lila, szwajcarski producent mikrosilników – Maxon Motor, a także norweska firma Bergene Holm AS z przemysłu drzewnego.

System IFS Applications 10 jest dostępny jako usługa zarządzana w środowisku chmury, w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa) oraz w modelu on-premise.

Źródło: www.ifsworld.com

PODOBNE


 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250