Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
PLAST-MET Automotive Systems jest polskim producentem części samochodowych dla firm motoryzacyjnych działających w Europie i na innych światowych rynkach. Firma dynamicznie się rozwija, systematycznie zwiększając produkcję i poszerzając grono klientów. PLAST-MET Automotive Systems dysponuje własnym działem rozwoju i projektowania, dzięki czemu może zapewnić klientom kompleksową obsługę, począwszy od projektowania komponentów, procesów produkcyjnych i przyrządów, aż po wytwarzanie oprzyrządowania produkcyjnego i produkcję seryjną komponentów do samochodów. Pełną kontrolę procesów produkcji i logistyki oraz pozostałych istotnych aspektów działalności przedsiębiorstwa zapewnia system ERP IFS Applications.
 
 
NIEZBĘDNA ELASTYCZNA PLATFORMA ERP

PLAST-MET Automotive Systems poszukiwał nowoczesnego systemu ERP, który zapewniłby efektywne wsparcie szybko rozwijanej działalności biznesowej. Po szczegółowej analizie dostępnych na rynku rozwiązań zarząd spółki zadecydował o wyborze systemu IFS Applications. Zastąpił on wcześniej używany w firmie autorski system, który nie był już w stanie spełnić wymagań biznesowych.

Główne czynniki, które wpłynęły na decyzję o wyborze IFS Applications, to kompleksowa funkcjonalność systemu spełniająca wymagania przedsiębiorstw w branży motoryzacyjnej oraz elastyczność, która gwarantuje przyszły rozwój rozwiązania wraz ze wzrostem potrzeb przedsiębiorstwa. Istotne było również podejście firmy IFS do klienta i jej wiedza na temat specyfiki branży motoryzacyjnej.

WDROŻENIE W SZEROKIM ZAKRESIE

Prace przygotowawcze rozpoczęły się – przy dużym zaangażowaniu zespołu wdrożeniowego PLAST-MET Automotive Systems – w grudniu 2015 roku. Postawiono na kompleksowe wykorzystanie funkcjonalności IFS Applications w najważniejszych obszarach działalności przedsiębiorstwa. Zdecydowano się na maksymalne wykorzystanie standardowych funkcji systemu, aby zminimalizować liczbę ewentualnych modyfikacji. Start produkcyjny rozwiązania nastąpił 1 stycznia 2017 roku.

System IFS Applications wspiera kluczowe obszary działalności firmy PLAST-MET Automotive Systems: produkcję, zarządzanie łańcuchem dostaw, remonty, finanse, a także obsługę kadr i płac. W ramach wdrożenia uruchomiono następujące moduły systemu: IFS Finanse (finanse i księgowość wraz ze środkami trwałymi oraz kontroling), IFS Remonty (utrzymanie ruchu i sprzedaż usług serwisowych), IFS Zarządzanie Łańcuchem Dostaw (sprzedaż, magazyn i logistyka oraz zakupy), IFS Produkcja (m.in. planowanie, realizacja i rozliczenia oraz kontrola jakości), IFS Zasoby Ludzkie i IFS Płace.

Z rozwiązania korzysta obecnie w pełnym zakresie ponad 130 użytkowników, a ponadto 108 pracowników firmy używa systemu do raportowania produkcji.

CELE BIZNESOWE ZREALIZOWANE

W ramach wdrożenia IFS Applications przeprowadzono modernizację i restrukturyzację wszystkich najważniejszych procesów biznesowych. Struktura procesów i przepływów materiałowych została dostosowana do najwyższych standardów branżowych. Usprawnienie i unowocześnienie realizacji procesów zapewniło wzrost efektywności operacyjnej przedsiębiorstwa. Dzięki odwzorowaniu w systemie IFS Applications kluczowych procesów zapewniony jest ciągły dostęp do pełnej informacji o działalności przedsiębiorstwa, na bieżąco odbywa się raportowanie procesów produkcyjnych.

W całym łańcuchu przepływu materiałowego działa mechanizm śledzenia produktów i odbywa się wieloetapowa kontrola jakości oraz weryfikacja zgodności wyrobu z wymaganiami klienta. Pod kontrolą jest również utrzymanie ruchu – wszelkie zdarzenia oraz koszty związane z tym obszarem są raportowane na bieżąco.
Dzięki wdrożeniu systemu IFS Applications zyskaliśmy dostęp do kompleksowych, aktualnych informacji o działalności naszej firmy” – informuje Przemysław Drożyński, dyrektor handlowy w PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o. „Przede wszystkim mamy większą kontrolę nad przebiegiem produkcji oraz możliwości analizy na bieżąco procesów produkcyjnych i związanych z tym kosztów. Inną ważną korzyścią jest raportowanie w czasie rzeczywistym. System ułatwia nam podejmowanie właściwych decyzji oraz planowanie i tworzenie prognoz na podstawie dostępnych danych.
DALSZE PLANY ROZWOJU

Aktualnie trwa proces rozszerzenia wdrożenia o rozwiązanie IFS Warehouse Data Collection (IFS WADACO) przeznaczone do mobilnej obsługi operacji materiałowych z wykorzystaniem czytników kodów kreskowych.

W najbliższym czasie planowane jest też uruchomienie modułu IFS Projekt.
Nasza główna działalność operacyjna to produkcja komponentów samochodowych. Zajmujemy się również projektowaniem i wytwarzaniem na zamówienie klienta oprzyrządowania produkcyjnego. Jest to produkcja jednostkowa rozłożona w czasie na kilka, a niekiedy nawet kilkanaście miesięcy. Dlatego bardzo ważne jest dla nas precyzyjne raportowanie wszelkich kosztów związanych z realizacją tych długotrwałych projektów. W tym zakresie moduł IFS Projekt będzie dla nas bardzo użyteczny – wyjaśnia Przemysław Drożyński.
KORZYŚCI
 
  • Optymalizacja procesów • Uproszczenie przepływu i dostępu do informacji • Szczegółowa kontrola kosztów • Sprawne planowanie produkcji • Raportowanie produkcji na bieżąco • Efektywne zarządzanie zamówieniami • Usprawnienie procesu sprzedaży • Sprawna obsługa kadr
 


WDROŻONE MODUŁY

• IFS Finanse • IFS Produkcja • IFS Łańcuch Dostaw • IFS Remonty • IFS Zasoby Ludzkie • IFS Płace

Liczba użytkowników systemu: ponad 230

Źródło: www.ifsworld.com

PODOBNE


 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250