Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
loading...
Comarch wprowadza do oferty usługę internetową do rozpoznawania faktur. Comarch OCR to narzędzie, które przy użyciu technologii optycznego rozpoznawania znaków odczytuje dane znajdujące się na fakturach, a następnie przetwarza je i wprowadza do systemu ERP.


REKLAMA:
KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP
 
Usługa jest zintegrowana z systemami Comarch ERP, przez co nie ma potrzeby przeprowadzania procesu wdrożenia. Narzędzie docelowo będzie umożliwiać również współpracę z oprogramowaniem firm trzecich. Usługa jest dostępna w modelu chmurowym.

Czym jest OCR?

Technologia OCR (z ang. Optical Character Recognition) umożliwia konwertowanie różnych typów dokumentów, np. zeskanowanych papierowych dokumentów, plików PDF lub zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym, na edytowalne i przeszukiwalne dane. Stosowana jest w wielu dziedzinach, m.in. przy digitalizacji zasobów bibliotek, rozpoznawaniu numerów tablic rejestracyjnych przez służby mundurowe czy w systemach inteligentnego parkowania. Z powodzeniem wykorzystywana jest również w biznesie.

Jak działa Comarch OCR?

Comarch OCR wykorzystuje zaawansowane, autorskie algorytmy, w tym również elementy sztucznej inteligencji. W pierwszym kroku system zamienia obraz na tekst i odczytuje z niego dane merytoryczne. Comarch OCR potrafi rozróżnić numer NIP, numer dokumentu, datę wystawienia dokumentu i sprzedaży, formę i termin płatności, stawki VAT oraz kwoty a także numer rachunku bankowego kontrahenta. Na dalszym etapie dane są przesyłane do systemu ERP.

Zalety i możliwości

Zastosowanie oprogramowania Comarch OCR to przede wszystkim oszczędność czasu. Pracownicy działów księgowo-finansowych nie muszą tracić godzin na żmudnym przepisywaniu papierowych faktur i wprowadzaniu ich do systemu. Robi to za nich program, a oni zaoszczędzony czas mogą przeznaczyć na bardziej wymagające zadania. Cały proces konwersji danych z obrazu lub pliku PDF zajmuje kilka sekund.

Sprawdzone narzędzie

Comarch OCR wbudowany jest w systemy Comarch ERP. Obecnie z narzędzia mogą korzystać użytkownicy Comarch ERP Optima lub Comarch ERP XL. Do końca 2019 funkcjonalność ta pojawi się w pozostałych systemach z rodziny Comarch ERP: Altum i XT.

Źródło: www.comarch.pl

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT