Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
loading...
Comarch wprowadza do oferty usługę internetową do rozpoznawania faktur. Comarch OCR to narzędzie, które przy użyciu technologii optycznego rozpoznawania znaków odczytuje dane znajdujące się na fakturach, a następnie przetwarza je i wprowadza do systemu ERP.


REKLAMA:
snt ile kosztuje wdrozenie erp
 
Usługa jest zintegrowana z systemami Comarch ERP, przez co nie ma potrzeby przeprowadzania procesu wdrożenia. Narzędzie docelowo będzie umożliwiać również współpracę z oprogramowaniem firm trzecich. Usługa jest dostępna w modelu chmurowym.

Czym jest OCR?

Technologia OCR (z ang. Optical Character Recognition) umożliwia konwertowanie różnych typów dokumentów, np. zeskanowanych papierowych dokumentów, plików PDF lub zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym, na edytowalne i przeszukiwalne dane. Stosowana jest w wielu dziedzinach, m.in. przy digitalizacji zasobów bibliotek, rozpoznawaniu numerów tablic rejestracyjnych przez służby mundurowe czy w systemach inteligentnego parkowania. Z powodzeniem wykorzystywana jest również w biznesie.

Jak działa Comarch OCR?

Comarch OCR wykorzystuje zaawansowane, autorskie algorytmy, w tym również elementy sztucznej inteligencji. W pierwszym kroku system zamienia obraz na tekst i odczytuje z niego dane merytoryczne. Comarch OCR potrafi rozróżnić numer NIP, numer dokumentu, datę wystawienia dokumentu i sprzedaży, formę i termin płatności, stawki VAT oraz kwoty a także numer rachunku bankowego kontrahenta. Na dalszym etapie dane są przesyłane do systemu ERP.

Zalety i możliwości

Zastosowanie oprogramowania Comarch OCR to przede wszystkim oszczędność czasu. Pracownicy działów księgowo-finansowych nie muszą tracić godzin na żmudnym przepisywaniu papierowych faktur i wprowadzaniu ich do systemu. Robi to za nich program, a oni zaoszczędzony czas mogą przeznaczyć na bardziej wymagające zadania. Cały proces konwersji danych z obrazu lub pliku PDF zajmuje kilka sekund.

Sprawdzone narzędzie

Comarch OCR wbudowany jest w systemy Comarch ERP. Obecnie z narzędzia mogą korzystać użytkownicy Comarch ERP Optima lub Comarch ERP XL. Do końca 2019 funkcjonalność ta pojawi się w pozostałych systemach z rodziny Comarch ERP: Altum i XT.

Źródło: www.comarch.pl

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • Greenfit obniz koszt wdrozenia