Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Firma Aqmet specjalizuje się w produkcji szaf metalowych ze zdalnie sterowanym elektronicznym dostępem (tzw. automatów vendingowych), takich jak paczkomaty, pralniomaty i urządzenia do automatycznego wydawania narzędzi. Ponadto firma posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji form rozdmuchowych do opakowań z tworzyw sztucznych. Ofertę Aqmet uzupełniają m.in. piaskarki kabinowe, myjki ciśnieniowe, stanowiska testowe do wyważania i diagnostyki drgań w łożyskach, a także usługi w zakresie wycinania, gięcia i spawania elementów wykonanych ze stali konstrukcyjnej, stali nierdzewnej, aluminium, mosiądzu i miedzi

 
PORA NA ERP

Przed wdrożeniem systemu IFS Applications™ 9 firma Aqmet nie dysponowała zintegrowanym systemem informatycznym wspomagającym zarządzanie. W firmie używano szeregu działających niezależnie narzędzi IT obejmujących wybrane obszary działalności. Obsługa niezintegrowanych aplikacji była czasochłonna i mało efektywna, a dane uzyskiwane z wielu źródeł nie gwarantowały spójności, co utrudniało analizę informacji i podejmowanie decyzji zarządczych.

Po przeprowadzeniu analizy dostępnych na rynku systemów ERP zarząd firmy Aqmet Sp. z o.o. podjął decyzję o wyborze oferty firmy InfoConsulting, platynowego partnera IFS, na wdrożenie IFS Applications™ 9. System ten najlepiej spełniał wymagania funkcjonalne, w szczególności związane z obszarem produkcji. Istotna też była elastyczność rozwiązania gwarantująca możliwość szybkiego reagowania na zmiany rynkowe.

WDROŻENIE IFS APPLICATIONS™ 9

Główne cele wdrożenia systemu ERP w firmie Aqmet to: centralizacja danych, zapewnienie dostępu do informacji w czasie rzeczywistym oraz zagwarantowanie kadrze zarządzającej aktualnych i dokładnych danych pozwalających na szybkie i trafne podejmowanie decyzji biznesowych.

Biorąc pod uwagę specyfikę zróżnicowanej działalności firmy Aqmet, konsultanci InfoConsulting zaproponowali wdrożenie systemu IFS Applications™ 9 w takich obszarach, jak: zarządzanie finansami, produkcja (w tym m.in. technologia, planowanie produkcji i raportowanie operacyjne), dystrybucja (w tym m.in. zakupy, sprzedaż, magazyny i portale B2B) oraz remonty.

W pierwszym etapie wdrożenia przeprowadzono parametryzację systemu IFS Applications™ 9 pod kątem wymagań firmy Aqmet i przygotowano niezbędne dostosowania dotyczące modyfikacji, interfejsów i raportów. W ramach zawartej umowy InfoConsulting dostarczył również i uruchomił platformę B2B wspomagającą współpracę z dostawcami i klientami firmy Aqmet.
Niemałym wyzwaniem w procesie realizacji był bardzo krótki czas przeznaczony na prace naszego zespołu. Warto podkreślić, że było to jedno z pierwszych wdrożeń systemu IFS Applications™ 9 na polskim rynku i niezwykle istotna dla jego sprawnego przebiegu była doskonała współpraca zespołu administracyjnego firmy Aqmet z naszym zespołem wdrożeniowym. Dzięki temu mogliśmy szybko reagować na pojawiające się kwestie i w terminie zrealizować wszystkie założone cele – podsumowuje Ryszard Schwartz, kierownik projektu, InfoConsulting.
WIĘKSZA EFEKTYWNOŚĆ, SPRAWNE PLANOWANIE

Dzięki wdrożeniu systemu IFS Applications™ 9 w firmie Aqmet nastąpiło uporządkowanie realizowanych procesów biznesowych. Centralizacja danych ułatwia analizę informacji w czasie rzeczywistym oraz upraszcza i przyspiesza procesy raportowania.

Wdrożenie systemu przyniosło szereg korzyści zwłaszcza w obszarze produkcji. Zdefiniowanie gniazd produkcyjnych i operacji technologicznych oraz wprowadzenie marszrut technologicznych i struktur produktowych powala na sprawniejsze zarządzanie technologią produkcji. Wszystkie operacje są obecnie rejestrowane bezpośrednio w halach produkcyjnych na poszczególnych gniazdach produkcyjnych. Wprowadzenie jednolitego systemu zgłaszania i usuwania błędów usprawnia pracę i znacznie skraca czas reakcji.

Na podstawie danych dostępnych w systemie IFS Applications™ 9 można obecnie prowadzić kalkulację kosztów. Co ważne, dział zaopatrzenia zyskał narzędzia umożliwiające planowanie zapotrzebowania materiałowego (Material Requirements Planning; MRP).

Sprawniej przebiega również obsługa procesów w innych istotnych obszarach działalności firmy, takich jak logistyka, sprzedaż, analizy finansowe i in.

IFS Applications™ 9, jako centralny system informatyczny w firmie Aqmet, pozwala na usprawnienie zarządzania działalnością przedsiębiorstwa i zwiększenie efektywności pracy. Elastyczność i skalowalność systemu ułatwia również rozwój firmy i szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby klientów.

KORZYŚCI Z WDROŻENIA IFS APPLICATIONS™:

 • Integracja i optymalizacja procesów
 • Centralizacja danych
 • Dostęp do informacji zarządczej na bieżąco
 • Efektywne planowanie produkcji
 • Lepsza gospodarka magazynowa
 • Skuteczna kontrola kosztów
 • Efektywne zarządzanie jakością

WDROŻONE MODUŁY:

 • IFS Finanse
 • IFS Dystrybucja
 • IFS Produkcja
 • IFS Remonty
Liczba użytkowników systemu: 30

IFS WE WSPÓŁPRACY Z INFOCONSULTING

InfoConsulting Sp. z o.o., Platynowy Partner IFS, jest firmą konsultingową świadczącą kompleksową obsługę w zakresie doradztwa, wdrożeń systemów IT oraz opieki serwisowej. Spółka InfoConsulting należy do globalnej sieci IFS Partner Network i jest uprawniona do sprzedaży, wdrażania i serwisowania systemu wspomagającego zarządzanie IFS Applications™ na terenie Polski.
 
Źródło: www.ifsworld.com

PODOBNE


 

 • odl reklama baner
 • ENOVA365 KWADRAT
 • eqsystembaner

 • Greenfit obniz koszt wdrozenia