przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Oprogramowanie Teta HR firmy Unit4 Polska obchodzi w tym roku 30 lecie istnienia. To system, który rozwijał się razem z sektorem HR w Polsce i kształtował trendy w zakresie nowych technologii dla biznesu. Z tej okazji, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarzadzania Kadrami, marka Teta stworzyła film prezentujący modę i styl pracy kobiet HRu w Polsce na przestrzeni ostatnich 30 lat.

REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Teta rozpoczęła swoją działalność 24 kwietnia 1987 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowana pod nazwą: Przedsiębiorstwo Innowacyjne „TETA” Sp. z o.o. Na początku swojego istnienia spółka Teta zajmowała się głównie produkcją prostych systemów do ewidencji zdarzeń gospodarczych. Była także renomowanym producentem i dostawcą filtrów ochronnych do monitorów oraz sprzętu mikrokomputerowego. Postęp technologiczny i wzrastające zapotrzebowanie na IT w polskich przedsiębiorstwach sprawiły, że firma skoncentrowała się na tworzeniu systemów informatycznych dla biznesu. W 1990 roku inżynierowie i programiści Tety stworzyli pierwsze, komercyjne i dostępne dla wszystkich, systemy kadrowo-płacowe na potrzeby polskich przedsiębiorstw.
W tym okresie Teta nabyła od pracowników Politechniki Wrocławskiej, Krzysztofa Musiała i Roberta Chyły narzędzia bazodanowe o nazwie Instant, napisane w języku programowania „C” i – jak na owe czasy – bardzo nowoczesne. Narzędzia te były po prostu szybsze i wraz z nimi twórcy dostarczyli system dla działu kadr o uproszczonej funkcjonalności. – wspomina w jednym z materiałów archiwalnych, ówczesna dyrektor Tety – Maria Sobecka.
Od tamtego czasu wiele się zmieniło. W 2010 roku oprogramowanie Teta, mając ugruntowaną pozycję na polskim rynku, dołączyło do międzynarodowej Grupy Kapitałowej UNIT4 oferującej rozwiązania IT dla biznesu na całym świecie. We Wrocławiu, w głównej siedzibie Tety, zostały zlokalizowane działy R&D pracujące nad rozwojem systemu Teta HR, ERP i EDU oraz innymi innowacyjnymi rozwiązaniami dla biznesu z użyciem najnowszych technologii, w tym sztucznej inteligencji.

Aktualnie oprogramowanie Teta HR to lider na rynku systemów wspierających politykę personalną przedsiębiorstw. Korzysta z niego ponad 500 największych firm w Polsce. System Teta HR dostępny jest w 4 modelach: jako produkt dostępny w wersji licencyjnej (in house) i w modelu Saas (w chmurze), a także jako usługa w formie outsourcingu kadr i płac (BPO) oraz hostingu i administrowania. W 2016 roku oprogramowanie Teta HR zyskało swoją wersję mobilną – Teta Mobile Edition (ME). To rozwiązanie przeglądarkowe, dostępne na komputerze oraz na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfon i tablet, w oparciu o HTML5.
Teta ME to rozwiązanie do mobilnego HR, które oferuje m.in. funkcję składania wniosków urlopowych przez telefon, wprowadzania zmian teleadresowych czy pobieranie formularzy PIT. Wszystko ze smartfona i z dowolnego miejsca – mówi Katarzyna Jaśniewicz, menedżer produktu Teta HR w firmie Unit4 Polska, która stworzyła aplikację Teta Mobile Edition dla pracowników i menedżerów HR.
Siła Tety to nie tylko system, ale przede wszystkim tworzący go ludzie. O dobrej atmosferze i dobrych warunkach do rozwoju w tej firmie świadczy chociażby imponująco długi staż wielu pracowników.
Oddanie i lojalność niektórych osób robi wrażenie. Aż 15% zespołu stanowią osoby, które są z nami już ponad 15 lat, a rekordzista pracuje przy Tecie prawie od początku – aż od 25 lat – mówi Jana Jaworska, HR Business Partner w Unit4 Polska.
Na przestrzeni ostatnich 30 lat zmianie uległy nie tylko technologie IT, ale także moda i styl pracy pracowników działu HR. W związku z tym, stworzony został film pokazujący jak zmieniały się trendy w działach personalnych na przestrzeni ostatnich 30 lat. Produkcję merytorycznie wsparło Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Film można zobaczyć na stronie jubileuszu Tety: www.teta30lat.pl.

Źródło: Unit4 Polska

PODOBNE


 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250