przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Producent i sprzedawca mebli kuchennych z Walii — firma Sigma 3 — stawia na IFS Applications 9, którym zastąpi przestarzały pakiet oprogramowania ERP.

 
Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, ogłosiła, że producent i sprzedawca mebli kuchennych Sigma 3 wdroży system IFS Applications™ 9 w celu usprawnienia planowania i wsparcia rozwoju firmy. Wdrożeniem zajmie się jeden z autoryzowanych partnerów firmy IFS specjalizujący się w integracji systemów — firma Cooper Software.

Działająca od 1975 roku firma Sigma 3 z siedzibą w Llantrisant w Południowej Walii jest wiodącym projektantem, producentem i sprzedawcą wysokiej jakości mebli kuchennych i sypialnianych. Firma posiada osiem sklepów oraz zewnętrzną sieć sprzedaży detalicznej. Przez ostatnie pięć lat firma Sigma 3 podwoiła swoje przychody i planuje rozwój oraz ekspansję na nowe rynki.

Przy ponad 20 000 wariantów konfiguracji samych szaf, infrastruktura IT firmy Sigma 3 musi spełnić wysoce skomplikowane wymagania z zakresu procesów produkcyjnych, związanych z zamówieniami oraz finansowych. Skomplikowana i rozproszona architektura IT, w połączeniu z dynamicznym wzrostem firmy, wymagała wdrożenia pojedynczego systemu wspierającego rozwój firmy na przestrzeni kolejnych dziesięciu lat. Dzięki systemowi IFS Applications 9 firma Sigma 3 zyska pakiet oprogramowania korporacyjnego o wysokim stopniu skalowalności i konfigurowalności, który pozwoli jej w odpowiedni sposób obsługiwać obecne oraz przyszłe procesy produkcyjne i montażowe.

Jako partnera wdrożeniowego firma Sigma 3 wybrała firmę Cooper Software, a samo wdrożenie rozpoczęło się w marcu 2017. Firma Cooper Software oddeleguje na potrzeby projektu zespół ds. zarządzania projektami i będzie prowadzić wsparcie funkcyjne oraz techniczne w celu wspomożenia działań związanych z wdrożeniem i konfiguracją systemu IFS Applications 9. Ponadto firma Cooper Software zapewni firmie Sigma 3 dostęp do dedykowanego biura obsługi technicznej, zapewniając jej dodatkowy poziom wsparcia w trakcie samego wdrożenia, jak i po jego zakończeniu.
Wcześniej nasza firma korzystała z kilku systemów, w tym z stworzonego na zamówienie systemu obsługującego procesy produkcyjne i związane z zamówieniami, oraz z osobnego pakietu oprogramowania finansowego. Systemy te dobrze nam służyły, ale w związku z rozwojem firmy przestały już nam wystarczać — powiedział Chris Toozer, dyrektor finansowy w firmie Sigma 3. W toku naszych poszukiwań sposobu podwyższenia wydajności za pomocą pojedynczego systemu, firmy IFS oraz Cooper Software pokazały nam, że system IFS Applications 9 doskonale nadaje się do zarządzania naszymi złożonymi procesami produkcyjnymi i montażowymi. Wdrożenie systemu to szansa na usprawnienie organizacji całego przedsiębiorstwa, do której podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Oczekujemy rozpoczęcia ścisłej współpracy z firmami IFS i Cooper Software nad projektem wdrożeniowym.
Frank Cooper, dyrektor zarządzający w firmie Cooper Software, powiedział:
Gdy tylko dowiedzieliśmy się o działalności firmy Sigma 3, wiedzieliśmy, że system IFS to rozwiązanie dla niej — szczególnie w połączeniu z naszym zrozumieniem złożonej natury branży produkcyjnej. System IFS Applications 9 posiada elastyczną, otwartą architekturę, która umożliwia użytkownikom konfigurację rozwiązania i przystosowanie do potrzeb firmy”. Dzięki niej firma Sigma 3 jest w stanie wykorzystać nasze rozwiązanie w sposób zgodny z jej potrzebami biznesowymi w celu wyjścia naprzeciw indywidualnym wyzwaniom branżowym. Zrealizowaliśmy z powodzeniem wiele projektów wdrożeniowych — tylko w zeszłym roku przeprowadziliśmy 15 wdrożeń — dzięki czemu posiadamy wiedzę i doświadczenie wymagane, by w pełni rozumieć co jest potrzebne, by dostarczyć niezawodne rozwiązanie w założonych ramach czasowych i zgodnie z przyjętym budżetem. Dotychczasowa współpraca z firmą Sigma 3 układa się świetnie i już nie możemy się doczekać rozpoczęcia projektu.
Antony Bourne, wiceprezes IFS ds. globalnych rozwiązań dla przemysłu dodał:
Firma IFS jest bardzo aktywna w sektorze produkcji i bardzo się cieszymy, że firma Sigma 3 chce zastąpić swój obecny pakiet oprogramowania systemem IFS Applications 9. Firma Sigma 3 w pełni wykorzysta potencjał modułów zawartych w pakiecie oprogramowania IFS, w tym modułów obsługujących produkcję, płace, finanse oraz CRM. System IFS Applications 9 zapewni firmie Sigma 3 lepszy wgląd w działalność i wyniki finansowe, a także pomoże zwiększyć produktywność ze względu na wydajniejszą pracę przy wykorzystaniu jednego zintegrowanego systemu.
Więcej informacji na temat zaangażowania firmy IFS w pomoc klientom z branży produkcyjnej zawiera strona http://www.ifsworld.com/uk/industries/industrial-manufacturing/

PODOBNE


 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250