przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów

Do 2020 roku 80% procesów biznesowych w firmach zostanie zoptymalizowanych przez Big Data

OPIS

Big Data to złożone i nowe zjawisko, które bardzo ciężko jednoznacznie określić. Materia ta dopiero się tworzy i jest na wczesnym etapie definiowania. Pojęcie Big Data oznacza najczęściej gromadzenie danych z bardzo wielu różnych źródeł i integrację ich.
W mowie potocznej często określa się Big Data jako dane, które wykraczają poza ludzkie możliwości analityczne – powiedział agencji eNewsroom.pl Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies – to także sytuacja, w której dane same – czasem w sposób nieoczywisty – zaczynają pracować dla człowieka. Beneficjentami tych procesów są konsumenci, a także internauci. Oczywiście dzieje się to nie w sposób bezpośredni, ale na bazie dostępnych usług. Należy tu zaznaczyć, że Big Data dostarczają firmy adresujące swoje rozwiązania przede wszystkim do odbiorców korporacyjnych. Myśląc o Big Data nie możemy zapominać o zagrożeniach, które tego typu centra danych mogą generować. Z jednej strony tak duża ilość informacji stanowi potencjał, który może być wykorzystany w różny sposób. Z drugiej strony, jeśli popatrzymy na regulacje dotyczące takich rozwiązań, musimy zaznaczyć, że mowa tu o danych zanonimizowanych – proces ten obok oddzielenia od informacji osobowych jest jednak kluczowy. Trudno jasno powiedzieć, w którą stronę będzie zmierzało Big Data. Badania przeprowadzone przez Gartner mówią jednak, że do 2020 roku 80% procesów biznesowych w firmach zostanie zoptymalizowanych przy pomocy danych – ocenia Prajsnar.
Back to Top

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250