Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
7MES to autorska aplikacja do zarządzania zakładami przetwórstwa spożywczego, opracowana przez spółkę 7Technology. Jej dedykowana dla branży mięsnej wersja, zdobyła prestiżowy Złoty Medal targów POLAGRA-TECH 2017.

REKLAMA:
snt ile kosztuje wdrozenie erp
 
 
Targi POLAGRA-TECH to jedno z najważniejszych i najciekawszych krajowych wydarzeń dla branży mięsnej, rybnej i spożywczej. Pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich, w których odbywa się POLAGRA-TECH, co dwa lata wypełniają się ofertą dla całego przemysłu technologii spożywczych. W ramach targów przeprowadzany jest konkurs na Złoty Medal. Produkty lub usługi, które chcą wziąć w nim udział muszą charakteryzować się nowoczesnością, oryginalnością zastosowanych rozwiązań, odznaczać się szczególnymi walorami jakościowymi i użytkowymi oraz wpływać na uproszczenie i efektywność ekonomiczną procesu produkcji żywności.
Jesteśmy dumni, że nasza autorska aplikacja 7MES do zarządzania zakładami mięsnymi zyskała uznanie jury i nagrodzono ją Złotym Medalem POLAGRA-TECH 2017 – mówi Tomasz Stefaniak członek zarządu 7Technology – To wynik wieloletniej pracy naszych specjalistów, dzięki którym dziś oferujemy sprawdzony system, skutecznie poprawiający jakość i efektywność produkcji w zakładach mięsnych. – dodaje.
Pierwsze moduły aplikacji 7MES powstały w latach 2005 – 2007 dla krajowego lidera sektora uboju i przetwórstwa mięsna czerwonego, będącego spółką giełdową. Rozproszona struktura grupy kapitałowej, a także status spółki giełdowej z rozlicznymi obowiązkami sprawozdawczymi, generowały potrzebę narzędzi informatycznych, umożliwiających szybki dostęp do bieżących danych produkcyjnych oraz sprzedażowych, zapewniających obiektywny obraz spółki w każdym momencie Funkcjonujący system ERP wymagał dostosowania do specyficznych procedur i procesów związanych z obrotem i ubojem zwierząt hodowlanych oraz procesów produkcyjnych charakterystycznych dla sektora mięsnego.

W kolejnych latach aplikacja była udoskonalana i rozszerzana o kolejne moduły. Dziś 7MES to w pełni kompletny systemem, dostosowany zarówno do zakładów ubojowych, jak i przetwórczych, specjalizujących się w różnych gatunkach mięs [wieprzowina, wołowina, drób, konina, dziczyzna].

Aplikacja automatyzuje zbieranie danych w czasie rzeczywistym ze wszystkich stanowisk produkcyjnych. Posiada moduły do zarządzania obszarami skupu zwierząt, uboju, obróbki poubojowej, mroźni, wychładzania, rozbioru, magazynu surowca, pakowania, dystrybucji oraz administracji. System obsługuje wszystkie procedury i procesy technologiczne specyficzne dla branży mięsnej, współpracuje z systemami etykietującymi, terminalami, wagami i urządzeniami do badania mięsności. Zapewnia pełną zgodność z wymogami nałożonymi przez normę HACCP oraz łatwą sprawozdawczość do ARiMR. Dotychczas system informatyczny wdrożony został w zakładach uboju trzody chlewnej, bydła i koni, zakładach rozbiorowych dziczyzny i wieprzowiny.
Kluczowe korzyści jakie 7MES wnosi to pełna śledzeniowość, wszechstronny kontroling, precyzyjne rozliczanie produkcji, śledzenie marży, uzysków, generowanie kalkulacji rozbiorowych oraz wzrost jakości produkcji - podkreśla Michał Florczyk członek zarządu 7technology – Dzięki automatyzacji zbierania danych w czasie rzeczywistym, zapewnia natychmiastowy dostęp do kluczowych danych, oferując tym samym wyjątkowe możliwości zarządcze i sprzedażowe oraz nie mający precedensu wzrost wydajności pracy – dodaje.
7MES współpracuje z systemami klasy ERP i SAP stanowiąc ich uzupełnienie. Ponieważ wdrożenia oraz upgrade systemów SAP i ERP znajdują się również w ofercie 7Technology, spółka oferuje kompleksowe usługi wdrożeniowe dla zakładów mięsnych.
Kumulujemy unikatowe i praktyczne doświadczenie we wdrażaniu narzędzi usprawniających zarządzanie nie tylko zakładami mięsnymi, ale i całego sektora przetwórstwa spożywczego – podkreśla Tomasz Stefaniak członek zarządu 7technology - W ostatnim czasie 7MES wdrożony został z sukcesem także w zakładzie przetwórstwa pieczarek oraz u krajowego lidera produkcji napojów orzeźwiających.
7Technology w targach POLAGRA-TECH bierze udział po raz drugi, w ramach specjalistycznego Salonu Technologii Mięsnych. Stoisko spółki zlokalizowane będzie w pawilonie 5 nr 31.

Źródło: www.7technology.pl

 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • Greenfit obniz koszt wdrozenia