Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
BPSC - systemy ERP, MES, ERPW najbliższych tygodniach w ramach Centrum Kompetencyjnego Produkcji Procesowej BPSC SA rozpocznie prace zespół badawczy, którego celem będzie pogłębienie wiedzy na temat zastosowania technologii informatycznych w obszarze produkcji. W wyniku prac ma powstać kompleksowa oferta oprogramowania MES (Manufacturing Execution Systems), którego rozwiązania wdrażane są obecnie w ramach systemu ERP Impuls 5.
{MosModule module=WiadomośćiMES_Reklama}
W ramach badań przemysłowych założono przeprowadzenie standaryzacji i skalowalność ERP w zastosowaniach produkcyjnych. Prace rozwojowe skupią się również na pętli sterowania urządzeniami produkcyjnymi. System ERP przechowuje informacje o wymaganym przebiegu obróbki każdego z wyrobów. Na podstawie ww. informacji w połączeniu z planem produkcji wysyłana jest sekwencja sterująca do urządzeń wykonawczych. Operator automatyki uruchamia proces i uzupełnia informacje wymagane przez ERP. System gromadzi informacje o rzeczywistym przebiegu procesu i wysyła je do ERP gdzie następuje integracja wszystkich informacji o produkcie (jakościowych, ilościowych, kosztowych).
Coraz więcej doświadczeń związanych z wdrożeniem tych obszarów systemu Impuls 5, które spełniają definicję rozwiązań klasy MES skłoniły nas do podjęcia działań zmierzających z jednej strony do bardziej metodycznego podejścia do badań nad rozwojem tego oprogramowania, a z drugiej do stabilizacji naszych rozwiązań w ramach całego systemu – mówi Adam Joachimski, Z-ca Dyrektora Centrum Kompetencyjnego Produkcji Procesowej.
MES wykorzystując technologie informatyczne, oprogramowanie, urządzenia elektroniczne i elementy automatyki zapewnia zwrot kompleksowej informacji o realizacji zleceń produkcyjnych. Rozwiązania takie autorstwa BPSC funkcjonują już w takich firmach jak: Morliny - Grupa Animex, Sokpol, OSM Piątnica, WSP Społem Kielce, Krajowa Spółka Cukrowa, Grupa Sokołów.

Źródło: www.bpsc.com.pl

 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250